2. Verfahren
Verfahren
Titel: Service och reparationer av arbetsmaskiner för löpande underhåll
Beschreibung: Detta ramavtal innefattar utföra service och reparationer av Kopparstadens arbetsmaskiner och övriga maskiner inklusive alla tjänster förenat med detta. Ramatval kommer tecknas med en leverantör.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50530000 Reparatur und Wartung von Maschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134863:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1 + 1 år
553401-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av maskiner – Service och reparationer av arbetsmaskiner för löpande underhåll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
Optioner
Beskrivning av alternativen1 + 1 år