553428-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Zentralrechner – Sistem de calcul customizabil
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sistem de calcul customizabil
Beschreibung: Prin prezenta achiziție se dorește achiziționarea unui “Sistem de calcul customizabil” în vederea realizării obiectivului final al proiectului finanțat în cadrul Programului Creștere Inteligentă, Digitalizare și Instrumente Financiare 2021-2027 (PoCIDIF), cod apel PCIDIF/159/PCIDIF_P1/OP1/RSO1.1/ PCIDIF_A1 - Sprijin pentru proiecte de CDI pentru consorții tematice între parteneri publiciprivați, în cadrul Acțiunii 1.1, Măsura 1.1.2, având titlul "Sistem bazat pe inteligenta artificiala si senzori optici, fotonici si electrochimici, pentru monitorizarea apelor uzate in medii cu risc ridicat - SISMED" Prin această achiziție se urmărește realizarea activităților ce presupun proiectare CAD 3D (Computer-Aided Design) și simulare numerică CAE (Computer-Aided Engineering). Operatorii economici vor putea solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu 16 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări adresate de operatorii economici cu cel putin 10 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 13
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30211000 Zentralrechner
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prin aplicarea acestei proceduri Autoritatea Contractantă dorește să atribuie contract de furnizare având ca obiect achiziția unui sistem de calcul utilizat in activitatile de cercetare: Sistem de calcul customizabil-1 bucată (conform caiet de sarcini), Cod CPV: 30211000-1 Unitate centrala de procesare (Rev.2) În derularea contractului, activitatea contractantului va fi condusă de următoarele principii: i. Contractantul acționează în interesul autorității contractante pe durata furnizării produselor, în condițiile și cu limitele descrise în documentația aferentă prezentei proceduri de atribuire; ii. Contractantul acționează în sensul realizării obiectivelor prezentate pentru contract în ceea ce privește optimizarea folosirii resurselor necesare îndeplinirii obiectivelor contractului.
Interne Kennung: 1