See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków przy ulicy Hofmana w Szklarskiej Porębie w zakresie zwiększenia przepustowości i usuwania związków biogennych wraz z budową stacji higienizacji i granulacji osadu oraz węzła odwadniania piasku
Beschreibung: W zakres zamówienia wchodzi: -Budowa przykrytej komory przelewowej ścieków dopływających, z krawędziowym przelewem uchylnym i stałym. - Budowa komory rozdziału ścieków i komory defosfatacji: budowa przykrytych komór rozdziału ścieków, wyposażonych w 2 krawędziowe przelewy uchylne, przykrycie z blachy stalowej; budowa hermetyzowanych komór defosfatacji, wyposażenie każdej komory w mieszadło zatapialne i w sondę REDOX, przykrycie hermetycznego z laminatu; likwidacja istniejących reaktorów. -Budowa hermetyzowanych reaktorów biologicznych: wyposażenie w mieszadła zatapialne na prowadnicy rurowej, mieszadła zatapialne pompujące, dwustrefowy system napowietrzania drobnopęcherzykowego, odpływ rurowy, sondę REDOX, sondy O2, sondę N-NH4, sondę pH i temperatury; budowa przykrycia hermetycznego z laminatu. -Budowa osadnika wtórnego OWT-1: wyposażenie w zgarniacz radialny denny wielopłatowy, koryto odpływowe z regulowanymi przelewami pilastymi i deflektorem. -Budowa hermetyzowanych komór tlenowej stabilizacji osadu: wyposażenie w mieszadło zatapialne, system napowietrzania drobnopęcherzykowego, dekanter pływający, przelew awaryjny, sondę gęstości, 2 biofiltry powietrza zużytego zasuwę nożową z napędem elektrycznym, włazy, drabinki złazowe i wentylację, budowa przykrycia hermetycznego z laminatu. -Przebudowa osadników wtórnych do funkcji hermetyzowanych zbiorników retencyjnych: budowa przykrycia hermetycznego z laminatu, wyposażenie w ultradźwiękową sondę poziomu, 2 biofiltry powietrza zużytego, przebudowa pompowni– wymiana pomp recyrkulacyjnych na 2 pompy w wykonaniu suchym, do ścieków i osadów. -Stacja dmuchaw: demontaż dmuchaw, wyposażenie w nowe dmuchawy; przebudowa instalacji rurowej. -Stacja odwadniania TPF: wymiana prasy na wirówkę dekantacyjną z przebudową układu ewakuacji osadu, wyposażenie : automatyczną stację przygotowania i dozowania polielektrolitu, pompę dozowania polimeru, pompę emulsji polimeru, tablicowy system rozcieńczania polimeru, indukcyjny miernik przepływu polimeru, mimośrodową pompę ślimakową osadu odwodnionego z rurową instalacją ewakuacji osadu, wciągnik ręczny, przejezdny, szafę sterowni wirówki, zbiornik polielektrolitu. -Stacja PIX i PAX: budowa 2 zintegrowanych żelbetowych zbiorników podziemnych; wyposażenie wanien w zbiorniki z laminatu; ultradźwiękowe sondy poziomu, pompy dozujące koagulant; budowa zadaszenia z blachy trapezowej. -Przebudowa zbiornika stabilizacji i zagęszczania osadu do funkcji zbiornika osadu nadmiernego, demontaż układu napowietrzania. -Budowa budynku zaplecza techniczno-magazynowego, wyposażenie w instalację 400V, 230V i oświetlenie. -Budowa pozostałej ściany oporowej wzdłuż osadnika wtórnego OWT-1. -Stacja higienizacji i granulacji osadu w istniejącym budynku odwadniania osadu: budowa silosu wapna palonego, wyposażenie w zespół granulatora, kryty przenośnik taśmowy granulatu, budowa zadaszonego żelbetowego, trójściennego boksu przeładunkowego, przeniesienie z hali odwadniania do obecnego pomieszczenia ewakuacji osadu i zmiana funkcji pomieszczenia na stację roztwarzania i dawkowania polielektrolitu, przeniesienie istniejącej rozdzielni elektrycznej RR5 do hali odwadniania. -Magazyn osadu (wiata) przy istniejącym placu manewrowym: budowa wiaty i zadaszenia, wyposażenie w oświetlenie wewnętrzne. -Stanowisko separacji piasku: trójścienny, żelbetowy z pokryciem z blachy trapezowej, z rampą najazdową, stanowisko separatora, wyposażony w kosz odpływowy, separator piasku z pakietem „zima”, odwodnienie liniowe i studzienki, instalacje wody płuczącej zsypnię i kosz odpływowy, z zasuwą i instalacją opróżniającą. -Przebudowa istniejących i budowa nowych sieci międzyobiektowych i sieci elektroenergetycznych i sterujących w niezbędnym zakresie. -Wyposażenie oczyszczalni w aparaturę kontrolno-pomiarową i automatykę sterującą – dla poprawienia komfortu i uproszczenia obsługi, zwiększenia kontroli nad procesami technologicznymi, automatyzację niektórych procesów, możliwość reakcji obsługi na zdarzenia zachodzące na oczyszczalni. -Budowę dojść do nowych obiektów i odtworzenie nawierzchni istniejących dróg i dojść w miejscach ułożenia nowych sieci. -Likwidacja odcinków istniejącego ogrodzenia i budowa nowych odcinków ogrodzenia. -Ukształtowanie terenu wokół nowych obiektów. -W ramach OWT2 należy wykonać pionową izolację termiczną ścian wraz z wykonaniem tynku. - W rejonie OWT2 wykonano mur oporowy należy wykonać okładziny z kamienia i ogrodzenie docelowe. -W ramach pompowni osadu należy wykonać pionową izolacje termiczną ścian wraz z wykonaniem tynku oraz izolację termiczną poziomą na stropie wraz z wykonaniem antypoślizgowej powłoki z żywicy poliestrowej. - W pompowni osadu do zamontowania napędy elektryczne do zasuw, sonda gęstości, przepływomierz DN 100 i DN 150. -W ramach pompowni osadu konieczność dostawy jednej pompy recyrkulacji osadów (pompa rezerwowa) oraz jednej pompy osadu nadmiernego (pompa rezerwowa). -W ramach pompowni pomocniczej PP konieczność dostawy pompy rezerwowej. -Na rurociągu ścieków surowych na odcinku od istniejący reaktor-s1-s2-OWT2 (odcinek 3.2.) zamontować zasuwę z2. 2.Zakres obecnych robót budowlanych stanowi dokończenie robót budowlanych dot. rozbudowy i przebudowy oczyszczalni ścieków zgodnie z pozwoleniem na budowę nr 808/20 oraz realizację całości zakresu z pozwolenia na budowę nr 158/20 dot. budowy stacji higienizacji i granulacji osadu oraz węzła odwadniania piasku. 3.Wykonawca musi uwzględnić w swojej ofercie: a. konieczność usunięcia i utylizacji osadów ściekowych w ilości około 600 do 800 m3. b. utylizację gruntu zgromadzonego na terenie inwestycji w ilości około 6000 m3.
Vorherige Bekanntmachung: 334014-2025
Interne Kennung: KSWiK-ZR-2214-10/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45252100 Bau von Kläranlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45252200 Einrichtungen für Reinigungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. W zakres zamówienia wchodzi: -Budowa przykrytej komory przelewowej ścieków dopływających, z krawędziowym przelewem uchylnym i stałym. - Budowa komory rozdziału ścieków i komory defosfatacji: budowa przykrytych komór rozdziału ścieków, wyposażonych w 2 krawędziowe przelewy uchylne, przykrycie z blachy stalowej; budowa hermetyzowanych komór defosfatacji, wyposażenie każdej komory w mieszadło zatapialne i w sondę REDOX, przykrycie hermetycznego z laminatu; likwidacja istniejących reaktorów. -Budowa hermetyzowanych reaktorów biologicznych: wyposażenie w mieszadła zatapialne na prowadnicy rurowej, mieszadła zatapialne pompujące, dwustrefowy system napowietrzania drobnopęcherzykowego, odpływ rurowy, sondę REDOX, sondy O2, sondę N-NH4, sondę pH i temperatury; budowa przykrycia hermetycznego z laminatu. -Budowa osadnika wtórnego OWT-1: wyposażenie w zgarniacz radialny denny wielopłatowy, koryto odpływowe z regulowanymi przelewami pilastymi i deflektorem. -Budowa hermetyzowanych komór tlenowej stabilizacji osadu: wyposażenie w mieszadło zatapialne, system napowietrzania drobnopęcherzykowego, dekanter pływający, przelew awaryjny, sondę gęstości, 2 biofiltry powietrza zużytego zasuwę nożową z napędem elektrycznym, włazy, drabinki złazowe i wentylację, budowa przykrycia hermetycznego z laminatu. -Przebudowa osadników wtórnych do funkcji hermetyzowanych zbiorników retencyjnych: budowa przykrycia hermetycznego z laminatu, wyposażenie w ultradźwiękową sondę poziomu, 2 biofiltry powietrza zużytego, przebudowa pompowni– wymiana pomp recyrkulacyjnych na 2 pompy w wykonaniu suchym, do ścieków i osadów. -Stacja dmuchaw: demontaż dmuchaw, wyposażenie w nowe dmuchawy; przebudowa instalacji rurowej. -Stacja odwadniania TPF: wymiana prasy na wirówkę dekantacyjną z przebudową układu ewakuacji osadu, wyposażenie : automatyczną stację przygotowania i dozowania polielektrolitu, pompę dozowania polimeru, pompę emulsji polimeru, tablicowy system rozcieńczania polimeru, indukcyjny miernik przepływu polimeru, mimośrodową pompę ślimakową osadu odwodnionego z rurową instalacją ewakuacji osadu, wciągnik ręczny, przejezdny, szafę sterowni wirówki, zbiornik polielektrolitu. -Stacja PIX i PAX: budowa 2 zintegrowanych żelbetowych zbiorników podziemnych; wyposażenie wanien w zbiorniki z laminatu; ultradźwiękowe sondy poziomu, pompy dozujące koagulant; budowa zadaszenia z blachy trapezowej. -Przebudowa zbiornika stabilizacji i zagęszczania osadu do funkcji zbiornika osadu nadmiernego, demontaż układu napowietrzania. -Budowa budynku zaplecza techniczno-magazynowego, wyposażenie w instalację 400V, 230V i oświetlenie. -Budowa pozostałej ściany oporowej wzdłuż osadnika wtórnego OWT-1. -Stacja higienizacji i granulacji osadu w istniejącym budynku odwadniania osadu: budowa silosu wapna palonego, wyposażenie w zespół granulatora, kryty przenośnik taśmowy granulatu, budowa zadaszonego żelbetowego, trójściennego boksu przeładunkowego, przeniesienie z hali odwadniania do obecnego pomieszczenia ewakuacji osadu i zmiana funkcji pomieszczenia na stację roztwarzania i dawkowania polielektrolitu, przeniesienie istniejącej rozdzielni elektrycznej RR5 do hali odwadniania. -Magazyn osadu (wiata) przy istniejącym placu manewrowym: budowa wiaty i zadaszenia, wyposażenie w oświetlenie wewnętrzne. -Stanowisko separacji piasku: trójścienny, żelbetowy z pokryciem z blachy trapezowej, z rampą najazdową, stanowisko separatora, wyposażony w kosz odpływowy, separator piasku z pakietem „zima”, odwodnienie liniowe i studzienki, instalacje wody płuczącej zsypnię i kosz odpływowy, z zasuwą i instalacją opróżniającą. -Przebudowa istniejących i budowa nowych sieci międzyobiektowych i sieci elektroenergetycznych i sterujących w niezbędnym zakresie. -Wyposażenie oczyszczalni w aparaturę kontrolno-pomiarową i automatykę sterującą – dla poprawienia komfortu i uproszczenia obsługi, zwiększenia kontroli nad procesami technologicznymi, automatyzację niektórych procesów, możliwość reakcji obsługi na zdarzenia zachodzące na oczyszczalni. -Budowę dojść do nowych obiektów i odtworzenie nawierzchni istniejących dróg i dojść w miejscach ułożenia nowych sieci. -Likwidacja odcinków istniejącego ogrodzenia i budowa nowych odcinków ogrodzenia. -Ukształtowanie terenu wokół nowych obiektów. -W ramach OWT2 należy wykonać pionową izolację termiczną ścian wraz z wykonaniem tynku. - W rejonie OWT2 wykonano mur oporowy należy wykonać okładziny z kamienia i ogrodzenie docelowe. -W ramach pompowni osadu należy wykonać pionową izolacje termiczną ścian wraz z wykonaniem tynku oraz izolację termiczną poziomą na stropie wraz z wykonaniem antypoślizgowej powłoki z żywicy poliestrowej. - W pompowni osadu do zamontowania napędy elektryczne do zasuw, sonda gęstości, przepływomierz DN 100 i DN 150. -W ramach pompowni osadu konieczność dostawy jednej pompy recyrkulacji osadów (pompa rezerwowa) oraz jednej pompy osadu nadmiernego (pompa rezerwowa). -W ramach pompowni pomocniczej PP konieczność dostawy pompy rezerwowej. -Na rurociągu ścieków surowych na odcinku od istniejący reaktor-s1-s2-OWT2 (odcinek 3.2.) zamontować zasuwę z2. 2.Zakres obecnych robót budowlanych stanowi dokończenie robót budowlanych dot. rozbudowy i przebudowy oczyszczalni ścieków zgodnie z pozwoleniem na budowę nr 808/20 oraz realizację całości zakresu z pozwolenia na budowę nr 158/20 dot. budowy stacji higienizacji i granulacji osadu oraz węzła odwadniania piasku
Optionen:
Beschreibung der Optionen: brak opcji