See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție bunuri pentru dotarea atelierele de practică - Laborator 2
Beschreibung: Procedura are ca obiectiv: Achiziție bunuri pentru dotarea atelierele de practică- Laborator 2 din cadrul proiectului „Construire infrastructură pentru învățământ dual – AGRITECH”, Componenta C15 – Educație a Planului Naționale de Redresare și Reziliență Procedura de atribuire este împărțită în 15 loturi, după cum urmează: 1. LOT 1 - Echipamente de laborator SIM 2. LOT 2 - Materiale si echipamente de pregatire 3. Lot 3 - Cuptor de topire cu levitație SIM 4. Lot 4 – Imprimanta 3D pentru metal CMMI 5. Lot 5 – Centru de Prelucrare Vertical CNC în 5 axe CMMI 6. Lot 6 – Echipament prindere cu bucsa elastica CMMI 7. Lot 7 – Echipament pentru achiziția și analiza de semnal biomedical CMMI 8. Lot 8 – Pachet sisteme de conversie termică a energiei solare MEC 9. Lot 9 – Sisteme de utilizare a energiei geotermale MEC 10. Lot 10 – Pachet tehnologia agenților frigorifici și protecția mediului MEC 11. Lot 11 – Pachet echipamente de laborator pentru stație ITP MEC 12. Lot 12 - Diagnoză auto MEC 13. Lot 13 - Obiecte mobilier statie ITP MEC 14. Lot 14 - Pachet Sisteme de măsurare debit apă 15. Lot 15 - Pachet didactic integrat pentru laborator auto: diagnosticare, sisteme electronice și propulsie (termică și electrică) MEC Specificațiile tehnice se regăsesc în cadrul caietului de sarcini. Proiectul este finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, Componenta C15 – Educație Notă: *Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare în a 11 zi. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor 20.
Interne Kennung: 7534/04.03.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30232100 Drucker und Plotter
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Echipamente de laborator SIM
Beschreibung: LOT 1 – Echipamente de laborator SIM În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Echipament monitorizare pulberi- 1 buc 2. Sonometru – 1 buc 3. Luxmetru portabil cu datalogger – 1 buc 4. Aparat monitorizare microclimat cu trepied – 1 buc 5. Vibrometru – 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor care fac obiectul contractului se va face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Los: LOT-0002
Titel: Materiale si echipamente de pregatire
Beschreibung: LOT 2 – Materiale si echipamente de pregatire În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Manechin pentru primul ajutor – 1 buc 2. Exoschelet pentru membrul superior – 1 buc 3. Exoschelet pentru membrul inferior – 1 buc 4. Model schelet anatomic uman – 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 39162200 Lehrmittel und -geräte
Los: LOT-0003
Titel: Cuptor de topire cu levitație SIM
Beschreibung: Lot 3 - Cuptor de topire cu levitație SIM În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Cuptor de topire cu levitație – 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 39711361 Elektrische Backöfen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 51500000 Installation von Maschinen und Geräten, 80530000 Berufsausbildung
Los: LOT-0004
Titel: Imprimanta 3D pentru metal CMMI
Beschreibung: Lot 4 – Imprimanta 3D pentru metal CMMI În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Imprimanta 3D pentru metal – 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Centru de Prelucrare Vertical CNC în 5 axe CMMI
Beschreibung: Lot 5 – Centru de Prelucrare Vertical CNC în 5 axe CMMI În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Centru de prelucrare vertical CNC în 5 axe – 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 42621100 CNC-Drehmaschine
Los: LOT-0006
Titel: Echipament prindere cu bucsa elastica CMMI
Beschreibung: Lot 6 – Echipament prindere cu bucsa elastica CMMI În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Mecanism de centrare-strângere cu bucșă elastică secționată – 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Echipament pentru achiziția și analiza de semnal biomedical CMMI
Beschreibung: Lot 7 – Echipament pentru achiziția și analiza de semnal biomedical CMMI În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Echipament pentru achiziția și analiza de semnal biomedical – 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Pachet sisteme de conversie termică a energiei solare MEC
Beschreibung: Lot 8 – Pachet sisteme de conversie termică a energiei solare MEC În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Pachet panou solar 15 tuburi vidate fara boiler – 1 buc 2. Centrala electrică – 1 buc 3. Pachet panou solar nepresurizat cu tuburi vidate cu boiler inox de minim 120 litri – 1 buc 4. Boiler cu doua serpentine – 1 buc 5. Pompa de curatare chimica pentru instalatii termice – 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 09331000 Solarbatterien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39715210 Zentralheizungen, 42122000 Pumpen
Los: LOT-0009
Titel: Sisteme de utilizare a energiei geotermale MEC
Beschreibung: Lot 9 – Sisteme de utilizare a energiei geotermale MEC În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Pompa de căldura split 11-16 kW – 1 buc 2. Set pentru testarea pompelor de caldura – 1 buc 3. Clampmetru digital – 1 buc 4. Cameră de termoviziune cu aplicație pentru telefonul mobil – 1 buc 5. Detector electronic scurgeri de agent frigorific – 1 buc 6. Manometru freon tip sonda cu comunicare fara fir - 6 buc 7. Set 3x Furtun pentru incarcari - desarcari freon, lungime de 90cm – 1 buc 8. Set 3x Furtun pentru incarcari - desarcari freon, lungime de 120cm – 1 buc 9. Set 3x Furtun pentru incarcari - desarcari freon, lungime de 300cm – 1 buc 10. Set 6x Furtun pentru incarcari - desarcari freon, lungime de 120cm, cu robinet – 1 buc 11. Statie automata incarcare descarcare agenti frigorifici – 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 42122000 Pumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser), 42512400 Klimaanlagen für Fahrzeuge, 44165100 Schläuche
Los: LOT-0010
Titel: Pachet tehnologia agenților frigorifici și protecția mediului MEC
Beschreibung: Lot 10 – Pachet tehnologia agenților frigorifici și protecția mediului MEC În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Pachet format din 10 x Butelie reîncărcabila pentru agent frigorific– 1 buc 2. Pachet format din 10 x Butelie Agenti frigorifici diversi – 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 42512500 Teile für Klimageräte
Los: LOT-0011
Titel: Pachet echipamente de laborator pentru stație ITP MEC
Beschreibung: Lot 11 – Pachet echipamente de laborator pentru stație ITP MEC În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Analizor noxe benzină/GPL/GNC + opacimetru noxe Diesel cu traductor turație – 1 buc 2. Sistem de exhausare pentru turisme și camioane – 1 buc 3. Aparat reglare faruri – 1 buc 4. Decelerometru pentru verificarea sistemului de frânare – 1 buc 5. Cric hidraulic profesional – 1 buc 6. Pistol cu manometru pentru anvelope - 1 buc 7. Sistem pentru evidența ITP - 1 buc 8. Cameră foto digitală profesională – 1 buc 9. Sistem format din 4 camere de supraveghere profesional – 1 buc 10. Ciocan cu cap round – 200 g- 1 buc 11. Set leviere – 300 mm / 500 mm – 1 buc 12. Riglă cu bule de nivel – 2 buc 13. Șubler profesional – 1 buc 14. Jaloane reflectorizante – uz profesional – 5 buc 15. Dispozitiv profesional de detectare a pierderilor de GPL/GNC/GNL – 1 buc 16. Lampă portabilă 12/24V – uz professional – 2 buc 17. Ruleta 10 m - 4 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Diagnoză auto MEC
Beschreibung: Lot 12 - Diagnoză auto MEC În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Tester diagnoză auto - 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Obiecte mobilier statie ITP MEC
Beschreibung: Lot 13 - Obiecte mobilier statie ITP MEC În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Scaun Birou – 2 buc 2. Birou – 2 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
Los: LOT-0014
Titel: Pachet Sisteme de măsurare debit apă
Beschreibung: Lot 14 - Pachet Sisteme de măsurare debit apă În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Debitmetru cu ultrasunete – 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Pachet didactic integrat pentru laborator auto: diagnosticare, sisteme electronice și tehnologii de propulsie (termică și electrică) MEC
Beschreibung: Lot 15 - Pachet didactic integrat pentru laborator auto: diagnosticare, sisteme electronice și tehnologii de propulsie (termică și electrică) În cadrul acestui loc se dorește achiziționarea următoarelor produse: 1. Pachet didactic de instruire pentru managementul motoarelor cu ardere internă – 1 buc 2. Ansamblu de propulsie electrică Mercedes-Benz EQC: motor electric cu transmisie și unitate de control – 1 buc 3. Stand didactic pentru studiul motoarelor electrice utilizate în aplicații auto – 1 buc 4. Set repere didactice pentru analiza funcționării motoarelor termice– 1 buc Specificațiile tehnice se regăsesc în caietul de sarcini. Furnizarea produselor se face la Ferma Ezăreni, comuna Miroslava, județul Iași, România, cordonate Google Maps: https://maps.app.goo.gl/kpfoXrv9GrspkTUf9?g_st=aw
Interne Kennung: 15