553550-2026 - Ergebnis
Rumänien – Diverse Nahrungsmittel – Furnizare Alimente Diverse 2026-2027 - Condimente
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare Alimente Diverse 2026-2027 - Condimente
Beschreibung: Obiectivul specific la care contribuire furnizarea produselor este asigurarea necesarului pentru prepararea hranei persoanelor private de liberate pentru asigurarea cu titlu gratuit a hranirii persoanelor private de libertate în conformitate cu prevederile Ordinului Ministrului Justiției nr. 3147/C/08.08.2018-privind aprobarea normelor de acordare de drepturilor hrană pentru persoanele private de libertate din sistemul administrației penitenciarelor. Autoritatea contractantă va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 20 zile.
Interne Kennung: 4331341_2026_PAAPD1575600
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cacao
Beschreibung: DENUMIRE ARTICOL: CACAO DESTINAŢIE: Hrănirea persoanelor private de libertate. COD CPV : 15841000-5 CANTITATE: - minimă: 40 Kg. - maximă: 60 Kg. Cantitate contract subsecvent: minim 5 kg - maxim 60 kg PERIOADA DE APROVIZIONARE : 2026 – 2027
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 15841000 Kakao
Los: LOT-0002
Titel: Cimbru
Beschreibung: DENUMIRE ARTICOL: CIMBRU DESTINAŢIE: Hrănirea persoanelor private de libertate. COD CPV : 15870000-7 CANTITATE: - minimă: 15 Kg. - maximă: 35 Kg. Cantitate contract subsecvent: minim 5 kg - maxim 35 kg PERIOADA DE APROVIZIONARE : 2026 – 2027
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Los: LOT-0003
Titel: Leuștean
Beschreibung: DENUMIRE ARTICOL: LEUSTEAN DESTINAŢIE: Hrănirea persoanelor private de libertate. COD CPV : 15870000-7 CANTITATE: - minimă: 20 Kg. - maximă: 35 Kg. Cantitate contract subsecvent: minim 5 kg - maxim 35kg PERIOADA DE APROVIZIONARE : 2026 – 2027
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Mărar
Beschreibung: DENUMIRE ARTICOL: MĂRAR DESTINAŢIE: Hrănirea persoanelor private de libertate. COD CPV : 15870000-7 CANTITATE: - minimă: 20 Kg. - maximă: 35Kg. Cantitate contract subsecvent: minim 5 kg - maxim 35kg PERIOADA DE APROVIZIONARE : 2026 – 2027
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Pătrunjel frunze
Beschreibung: DENUMIRE ARTICOL: PĂTURNJEL FRUNZE DESTINAŢIE: Hrănirea persoanelor private de libertate. COD CPV : 15870000-7 CANTITATE: - minimă: 30 Kg. - maximă: 60Kg. Cantitate contract subsecvent: minim 5 kg - maxim 60kg PERIOADA DE APROVIZIONARE : 2026 – 2027
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Praf de copt
Beschreibung: DENUMIRE ARTICOL: PRAF DE COPT DESTINAŢIE: Hrănirea persoanelor private de libertate. COD CPV : 15899000-6 CANTITATE: - minimă: 10 Kg. - maximă: 25Kg. Cantitate contract subsecvent: minim 5 kg - maxim 25kg PERIOADA DE APROVIZIONARE : 2026 – 2027
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 15899000 Backpulver
Los: LOT-0007
Titel: Tarhon
Beschreibung: DENUMIRE ARTICOL: TARHON DESTINAŢIE: Hrănirea persoanelor private de libertate. COD CPV : 15870000-7 CANTITATE: - minimă: 15 Kg. - maximă: 35Kg. Cantitate contract subsecvent: minim 5 kg - maxim 35kg PERIOADA DE APROVIZIONARE : 2026 – 2027
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Zahăr vanilat
Beschreibung: DENUMIRE ARTICOL: ZAHAR VANILAT DESTINAŢIE: Hrănirea persoanelor private de libertate. COD CPV : 15870000-7 CANTITATE: - minimă: 5 Kg. - maximă: 20Kg. Cantitate contract subsecvent: minim 5 kg - maxim 20 kg PERIOADA DE APROVIZIONARE : 2026 – 2027
Interne Kennung: 8