553724-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Przebudowa przyłącza cieplnego wysokich parametrów z rur preizolowanych pojedynczych 2xDn 50 mm do budynku przy ul. Stoisława w Szczecinie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzebudowa przyłącza cieplnego wysokich parametrów z rur preizolowanych pojedynczych 2xDn 50 mm do budynku przy ul. Stoisława w Szczecinie
Beschreibung2.1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn zm. - „PZP”). 2.2. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. 2.3. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Stosowanie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2.4. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 2.5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 2.6. Zamawiający nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP. 2.7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 PZP. 2.8. Zamawiający nie żąda przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 101 ust. 5 PZP. Ewentualne przedmiotowe środki dowodowe składane w związku z art. 101 ust. 5 PZP Wykonawca składa wraz z ofertą. Jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w niniejszym punkcie lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia, z zastrzeżeniem art. 107 ust. 3 PZP.
Interne Kennung02/UNIA 4/SEC
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45236000 Oberbauarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest przebudowa przyłącza cieplnego wysokich parametrów z rur preizolowanych pojedynczych 2xDn 50 mm do budynku przy ul. Stoisława w Szczecinie. W ramach inwestycji przewiduje się demontaż istniejących kanałów żelbetowych i budowę osiedlowej sieci ciepłowniczej z rur preizolowanych w izolacji serii 2. Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 10 – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ), na który składają się: (1) Dokumentacja Projektowa; (2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) oraz we wzorze umowy, który stanowi załącznik nr 9 do SWZ. Wykonawca jest zobowiązany zapoznać się i przyjąć do stosowania obowiązujące u Zamawiającego zasady wyrażone w następujących dokumentach:  Kodeks Dostawcy E.ON (załącznik nr 11 do SWZ);  Wytyczne Środowiskowe dla Dostawców towarów i usług (załącznik nr 12 do SWZ);  Ogólne Warunków Wykonania i Odbioru Robót na rzecz SEC Sp. z o.o. (załącznik nr 13 do SWZ);  Klauza informacyjna (załącznik nr 14 do SWZ);  oraz oświadczenie BHP (załącznik nr 15 do SWZ), które wpływa na wysokość kar za poszczególne wykroczenia. Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do: 1) zapoznania się z Opisem Przedmiotu Zamówienia; 2) opracowanie i uzgodnienie z Zamawiającym Projektu Technologii i Organizacji Robót (zgodnie ze wzorem Zamawiającego - Wzór dokumentu stanowi załącznik do STWIORB); 3) wykonania ogrodzenia placu budowy i wyznaczenia stref niebezpiecznych; 4) Zapewnienia miejsca do składowania materiałów budowlanych, materiałów do montażu i materiałów z demontażu; 5) utylizacji materiałów z demontażu zgodnie z obowiązującymi przepisami; 6) zapewnienia odpowiedniego sprzętu budowlanego do montażu i demontażu armatury; 7) zapewnienia obsługi geodezyjnej budowy; 8) zapewnienia osoby pełniącej funkcję Kierownika Budowy w branży sanitarnej na czas realizacji Przedmiotu Zamówienia; 9) opracowania dokumentacji powykonawczej (zgodnie z wytycznymi Zamawiającego); oraz przekazania oświadczenia kierownika budowy o realizacji zadania zgodnie z projektem; 10) pokrycia kosztów związanych z korzystaniem z Placu Budowy; 11) wykonania jednolitych odtworzeń nawierzchni w przypadku ich uszkodzenia w trakcie realizacji prac budowlanych; 12) wykonania badań spawów zgodnie z STWiORB i OPZ; 13) wykonania i uzgodnienia szczegółowego harmonogramu robót budowlanych. UWAGA: Zamawiający przewiduje 2 przerwy w dostawie ciepła do odbiorców trwające nie dłużej niż 12 godzin każda od momentu zrzutu wody sieciowej przez służby Zamawiającego. W tym czasie Wykonawca jest zobowiązany do wykonania wszelkich prac, które będą powodować konieczność wyłączenia dystrybucji ciepła do odbiorców Zamawiającego. Po 30 listopada Zamawiający nie dopuszcza wyłączeń dystrybucji ciepła do odbiorców, z zastrzeżeniem postanowień Rozdziału 4 SWZ