2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de prestare a serviciilor de delegare a activităților de măturat, spălat, stropit si întreținerea căilor publice și activități de curățare și transport al zăpezii de pe căile publice și menținerea în funcțiune a acestora pe timp de polei sau îngheț, pe timp de iarnă din cadrul serviciului de salubrizare a orașului Negrești Oaș
Beschreibung: In cadrul acestei proceduri de achizitie, autoritatea contractanta doreste încheierea unui acord cadru, pe o durată de 4 ani, în baza căruia se vor semna contracte subsecvente pentru servicii de delegare a activităților de măturat, spălat, stropit si întreținerea căilor publice si servicii de curățare și transport al zăpezii de pe căile publice și menținerea în funcțiune a acestora pe timp de polei sau îngheț din cadrul serviciului de salubrizare a orașului Negrești Oaș,. Acordul cadru supus prezentei proceduri de atribuire va cuprinde cantitățile de servicii conform celor prevăzute în Anexele, la Caietul de Sarcini din cadrul documentația de licitație, necesare a fi executate, în următorii 4 ani. Informatii detaliate cu privire la cantitatile, modalitatea de prestare a serviciilor precum și funcționarea serviciilor publice, sunt cuprinse în Caietul de Sarcini si Anexele acestuia, Regulamentul de funcționare a serviciului public, Indicatorii de performanta, documente ce vor fi puse la dispozitia ofertantilor de autoritatea contractantă în cadrul documentației de licitație. Complexitatea serviciilor ce fac obiectul prezentei proceduri nu este una ridicată fiind vorba de servicii publice de întreținere a spațiilor publice/drumurilor/străzilor din orașul Negrești Oaș, atât în sezonul cald cât și în sezonul rece al unui an, fiind prestate serviciile specifice în funcție de anotimp. Durata acordului cadrul va fi de 4 ani. În baza acestuia vor fi semnate contracte subsecvente anual, iar serviciile cuprinse în cadrul contractelor subsecvente vor fi executate în urma lansării comenzilor de incepere a serviciilor. Sumele necesare pentru plata contravalorii serviciilor vor fi asigurate din bugetul local al Orașului Negrești-Oaș. Având în vedere că în urma derulării procedurii va fi încheiat un Acord cardu de servicii, în baza căruia anual va fi semnat un contract subsecvent de prestări servicii, autoritatea contractantă va asigura sumele necesare contractelor subsecvente de servicii, în bugetul local aferent anului pentru care acesta se încheie. Valoarea minima pentru serviciile de măturat, spălat, stropit şi întreţinerea căilor publice este de 192.929,12 lei fara TVA/an și o valoare maxima de 689.756,84 lei fara TVA/an. Valoarea minima pentru serviciile de curățare și transport al zăpezii de pe căile publice și menținerea în funcțiune a acestora pe timp de polei sau îngheț este de 116.478,00 lei fara TVA/an și o valoare maxima de 659.765,80 lei fara TVA/an. Valoarea totala a acordului cadru pe cei 4 ani fiind de o valoare minima de 1.237.628,48 lei fara TVA/4 ani și o valoare maxima de 5.398.090,57 lei fara TVA/ 4 ani. Numărul de zile pana la care se pot solicita clarificari înainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari transmise în a 16 zi înainte de data limita de depunere a ofertelor. La solicitarile de clarificari venite dupa termenul limita indicat mai sus, autoritatea contractanta își rezerva dreptul de a nu formula raspuns.
Interne Kennung: II.5/3963951/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: In cadrul acestei proceduri de achizitie, autoritatea contractanta doreste încheierea unui acord cadru, pe o durată de 4 ani, în baza căruia se vor semna contracte subsecvente pentru servicii de delegare a activităților de măturat, spălat, stropit si întreținerea căilor publice si servicii de curățare și transport al zăpezii de pe căile publice și menținerea în funcțiune a acestora pe timp de polei sau îngheț din cadrul serviciului de salubrizare a orașului Negrești Oaș,. Acordul cadru supus prezentei proceduri de atribuire va cuprinde cantitățile de servicii conform celor prevăzute în Anexele, la Caietul de Sarcini din cadrul documentația de licitație, necesare a fi executate, în următorii 4 ani. Informatii detaliate cu privire la cantitatile, modalitatea de prestare a serviciilor precum și funcționarea serviciilor publice, sunt cuprinse în Caietul de Sarcini si Anexele acestuia, Regulamentul de funcționare a serviciului public, Indicatorii de performanta, documente ce vor fi puse la dispozitia ofertantilor de autoritatea contractantă în cadrul documentației de licitație. Complexitatea serviciilor ce fac obiectul prezentei proceduri nu este una ridicată fiind vorba de servicii publice de întreținere a spațiilor publice/drumurilor/străzilor din orașul Negrești Oaș, atât în sezonul cald cât și în sezonul rece al unui an, fiind prestate serviciile specifice în funcție de anotimp. Durata acordului cadrul va fi de 4 ani. În baza acestuia vor fi semnate contracte subsecvente anual, iar serviciile cuprinse în cadrul contractelor subsecvente vor fi executate în urma lansării comenzilor de incepere a serviciilor. Sumele necesare pentru plata contravalorii serviciilor vor fi asigurate din bugetul local al Orașului Negrești-Oaș. Având în vedere că în urma derulării procedurii va fi încheiat un Acord cardu de servicii, în baza căruia anual va fi semnat un contract subsecvent de prestări servicii, autoritatea contractantă va asigura sumele necesare contractelor subsecvente de servicii, în bugetul local aferent anului pentru care acesta se încheie. Valoarea minima pentru serviciile de măturat, spălat, stropit şi întreţinerea căilor publice este de 192.929,12 lei fara TVA/an și o valoare maxima de 689.756,84 lei fara TVA/an. Valoarea minima pentru serviciile de curățare și transport al zăpezii de pe căile publice și menținerea în funcțiune a acestora pe timp de polei sau îngheț este de 116.478,00 lei fara TVA/an și o valoare maxima de 659.765,80 lei fara TVA/an. Valoarea totala a acordului cadru pe cei 4 ani fiind de o valoare minima de 1.237.628,48 lei fara TVA/4 ani și o valoare maxima de 5.398.090,57 lei fara TVA/ 4 ani.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung