See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru parcul auto al A.B.A. Siret Bacău - Sediu
Beschreibung: Se va încheia câte un acord-cadru de servicii pentru fiecare lot de servicii în parte, pe o perioadă de 24 luni respectiv 2026 – 2028. Obiectul achizitiei: Prestarea de servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru parcul auto al A.B.A. Siret Bacău - Sediu, din care: LOT 1 – Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoturisme și autoutilitare cu masa maximă autorizată până la 3,5 t, din parcul auto A.B.A. Siret, Bacău –sediu-(Autoutilitara Ford RANGER inclusă în LOT 1 se află în perioada de garanție până la data de 24.11.2026. Pe durata garanției, eventualele reparații vor fi efectuate în reprezentanță autorizată, urmând ca după expirarea acestei perioade autovehiculul să poată beneficia de servicii de reparații în cadrul acordului cadru). Valoarea minima-maximă estimată a contractului subsecvent Valoare minimă contract subsecvent LOT 1 = 40.150,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 150,00 lei fără TVA • Valoare minimă piese și consumabile: 40.000,00 lei fără TVA Valoare maximă contract subsecvent LOT 1: 250.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 90.000,00 lei fără TVA • Valoare maximă piese și consumabile: 160.000,00 lei fără TVA Valoare minimă și maximă estimată la nivelul Acord-cadru Valoare minimă Acord-cadru: 80.150,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 150,00 lei fără TVA; • buget de piese si consumabile: 80.000,00 lei fără TVA. Valoare maximă Acord-cadru: 500.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto:180.000,00 lei fără TVA; • buget de piese si consumabile:320.000,00 lei fără TVA. LOT 2 - Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoutilitară cu masa maximă autorizată peste 3,5t și remorci, din parcul auto A.B.A. Siret, Bacău – sediu –. Valoarea minima-maximă estimată a contractului subsecvent Valoare minimă contract subsecvent LOT 2 = 7.650,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 150,00 lei fără TVA • Valoare minimă piese și consumabile: 7.500,00 lei fără TVA Valoare maximă contract subsecvent LOT 2 = 25.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 7.500 lei fără TVA • Valoare maximă piese și consumabile: 17.500,00 lei fără TVA Valoare minimă și maximă estimată la nivelul Acord-cadru Valoare minimă Acord-cadru: 15.150,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto: 150,00 lei fără TVA; • buget de piese si consumabile: 15.000,00 lei fără TVA. Valoare maximă Acord-cadru: 50.000,00 lei fără TVA din care: • servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații auto:15.000,00 lei fără TVA; • buget de piese si consumabile:35.000,00 lei fără TVA Pe durata acordului cadru se vor atribui ulterior contracte subsecvente de servicii, lunar, trimestrial sau semestrial, în funcție de necesitățile reale și resursele financiare disponibile ale autorității contractante cu această destinaţie. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/ informatiilor suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20
Interne Kennung: 18264854/2026/10
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoturisme și autoutilitare cu masa maximă autorizată până la 3,5 t, din parcul auto A.B.A. Siret, Bacău –sediu- (Autoutilitara Ford RANGER inclusă în LOT 1 se află în perioada de garanție până la data de 24.11.2026.
Beschreibung: Prestarea de servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoturisme și autoutilitare cu masa maximă autorizată până la 3,5 t, din parcul auto A.B.A. Siret, Bacău –sediu- * Autoutilitara Ford RANGER inclusă în LOT 1 se află în perioada de garanție până la data de 24.11.2026. Pe durata garanției, eventualele reparații vor fi efectuate în reprezentanță autorizată, urmând ca după expirarea acestei perioade autovehiculul să poată beneficia de servicii de reparații în cadrul acordului cadru.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoutilitară cu masa maximă autorizată peste 3,5t și remorci, din parcul auto A.B.A. Siret, Bacău – sediu –
Beschreibung: Prestarea de servicii de întreținere, revizii tehnice periodice și reparații pentru autoutilitară cu masa maximă autorizată peste 3,5t și remorci, din parcul auto A.B.A. Siret, Bacău – sediu –
Interne Kennung: 2