554041-2026 - Wettbewerb
Polen – Straßentransport/-beförderung – Świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu
BeschreibungPrzedmiot zamówienia stanowi świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu zgodnie z rozkładem jazdy oraz dyspozycjami Zamawiającego, na ustalonych w zależności od potrzeb Zamawiającego, liniach komunikacyjnych, których organizatorem jest Zarząd Transportu Metropolitalnego, na obszarze działalności Zamawiającego w okresie 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia usługi, w ilości 94 500 roboczogodziny (rbh). Opis szczegółowy przedmiotu zamówienia znajduje się w projekcie umowy (zał. do SWZ).
Interne Kennung02/ZPS/PKMS/08/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
LosLOT-0000
BeschreibungPrzedmiot zamówienia stanowi świadczenie usług kierowania autobusami komunikacji miejskiej należącymi do PKM Sp. z o.o. w Świerklańcu zgodnie z rozkładem jazdy oraz dyspozycjami Zamawiającego, na ustalonych w zależności od potrzeb Zamawiającego, liniach komunikacyjnych, których organizatorem jest Zarząd Transportu Metropolitalnego, na obszarze działalności Zamawiającego w okresie 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia usługi, w ilości 94 500 roboczogodziny (rbh).
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy. Prawo opcji polega na zwiększeniu zakresu świadczonych usług o maksymalnie 10 dodatkowych kierowców tj. do łącznej liczby maksymalnie 30 kierowców świadczących usługi na rzecz Zamawiającego co przełoży się na zwiększenie ogólnej liczby roboczogodzin o maksymalnie 47 250 rbh w okresie obowiązywania umowy. Skorzystanie z prawa opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może on skorzystać w zależności od rzeczywistych potrzeb przewozowych (np. zmiana siatki połączeń, uruchomienie nowych linii komunikacyjnych). Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zamówienia w zakresie objętym prawem opcji, na co Wykonawca wyraża zgodę i zrzeka się wszelkich roszczeń z tego tytułu. Zamawiający może uruchamiać prawo opcji jednorazowo lub częściami. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego jednostronnego, pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji, określającego wymaganą liczbę dodatkowych kierowców. Oświadczenie to zostanie przekazane Wykonawcy na co najmniej 14 dni roboczych przed wskazanym w oświadczeniu terminem rozpoczęcia świadczenia usług w ramach opcji. Wykonawca jest zobowiązany, w terminie co najmniej 7 dni roboczych przed dniem rozpoczęcia świadczenia usług w ramach uruchomionej opcji, przekazać Zamawiającemu wykaz kierowców skierowanych do realizacji dodatkowego zakresu (zawierający imię, nazwisko, posiadane kwalifikacje oraz datę ich ważności), w liczbie odpowiadającej zakresowi wskazano w oświadczeniu Zamawiającego. Usługi realizowane w ramach prawa opcji będą rozliczane według stawek jednostkowych za 1 rbh, wskazanych przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.