See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vác Bernáth Kálmán Református Gimnázium fejlesztés
Beschreibung: A beruházásban érintett Váci Bernáth Kálmán Református Gimnázium, Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola intézmény épületrészének bővítése és a meglévő épületrész átalakítása a közbeszerzés tárgya. A beruházás területen lévő épületegyüttes két oktatási intézményt foglal magába, a beruházás ideje alatt mindkét iskola működik. A bővített épület a meglévő épület két szintjén a földszinten és az I. emeleten átjárást biztosít. Az átkötéseknél és a további szinteken is átalakítási munkák is szerepelnek. A tervezett bővítés során megépítésre kerül egy bejárati részként használt közösségi tér, egy aula/étkező, főzőkonyha és kiszolgáló helyiségei, majd egy lelátóval tervezett tornaterem, öltözőhelyiségekkel és szertárral. Az emeleten galéria, fitness terem és öltözőhelyiségei, valamint gépészeti tér kerül kialakításra. A tervezett bővítés „U” alakot formál, mely közre zár egy belső udvart, az iskola előtti részen a déli oldalon az igényelt köztér kerül kialakításra. Az intézmény épületének bővítése a meglévő hagyományos falazatból készült épület mellé kerül. A bővítmény vasbeton pillérvázas, vázkitőltő falazatos szerkezetű. Az étkező feletti födém előregyártott vasbeton pallókból készül, a függőleges szerkezetek vasbeton pillérek szerkezetű ill. vázkitöltő falszerkezetekkel épül. Alapozása síkalapozás, sávgerendákkal gyámolított lemezalapozás alkalmazunk. Födémei alul-felül sík monolit vasbeton lemezek, a nagytereknél gerendával merevítve. A tervezett bővítés mindenütt lapostetős kialakítású. A tömör, téglaburkolatos épületszárnyak között üvegfalas összekötőelemek készülnek, a nagy belmagasságú épületrészeknél a felső üvegfalak előtt eltartott függőleges alumínium zártszelvény árnyékoló készül, mely a tornaterem nagy tömegének osztásánál is alkalmazásra kerül. A dobozszerű bővítmények a meglévő épülethez üvegtetővel csatlakoznak, így a belső térbe is fény jut. A tér meghatározó eleme, az aula és étterem hossztengelyének folytatásába épített lelátó-lépcső. Az épületek összekapcsolásának kialakításához a jelenlegi épület bejárati előlépcsőjét, illetve a közbenső szinten kialakított porta alatti födémet kell elbontani. Itt az alagsori épületcsatlakozás kialakításához utólagos falkiváltásra is szükség lesz. Az épület bővítés a meglevő-megmaradó szerkezethez csatlakozik. Az iskola ideiglenes bejáratának kivitelezése nem tárgya a jelen eljárásnak. A tornacsarnok pontalapozással, pontalapokba befogott előregyártott vasbeton szerkezettel készül. A feszített, T keresztmetszetű főtartókat előregyártott pillérekkel gyámolítják, melyek alátámasztják a trapézlemez fedést. A csarnok merevítését a szélrácsozott mezők, ill. az oszlopok befogása adja. A tornacsarnok az öltözőblokk épületrésztől külön dilatációs egységet képez. Az újonnan épülő épületrészek padlószigeteléseként túlnyomó részben talajvíznyomás elleni szigetelés készül. Kivétel ez alól a tornaterem, ahol a tervezett padló rétegrend nem ér bele a mértékadó talajvízszintbe. Itt talajnedvesség elleni szigetelés készül, míg a bővítmény többi részében talajvíznyomás elleni szigetelés lett tervezve. A tervezett épületrész területén a kivitelezés megkezdése előtt a meglévő közműveket fel kell tárni, és az új épületrész alá eső közműveket új nyomvonalon ki kell váltani. A meglévő gázmérőt és gázfogadót át kell helyezni. A gázmérő és gázfogadó kiváltásának kivitelezése az iskola tanrendjéhez igazodva kizárólag csak nyári időszakban lehetséges! A meglévő épület meglévő gázellátással rendelkezik. Az épület bővítése során kialakult új építészeti kialakítás után is biztosítandó a kazánház légellátása. A meglévő épületben a fűtési rendszer az eredeti állapotában megmarad. Jelen eljárás kizárólag az új épület gépészeti rendszereként a meglévő rendszerektől független rendszer kialakítását tartalmazza. Az új épületrész hőellátását a tetőn a nyitott gépészeti térben elhelyezésre kerülő 2 db levegő/víz hőszivattyúk biztosítja, melyeknek darabonkénti névleges fűtési teljesítménye legalább 88 kW, fűtési teljesítménye (-12 °C-nál, dT:50/40 °C) legalább 60 kW, hűtési teljesítménye (dT:7/12 °C) legalább 75 kW; SCOP= legalább 3,8. A hőszivattyúk biztosítják az étkező / aula hűtési igényeit, valamint a szellőzőgépek és ezen helyiségek fűtését. A tornacsarnok hőellátását 2 db VRF rendszerű, a szellőző berendezésben direkt elpárologtatós hőcserélővel rendelkező hőszivattyú biztosítja, melyeknek darabonkénti névleges teljesítménye legalább 40 kW, fűtési teljesítménye (-15 °C-nál) legalább 34,16 kW, hűtési teljesítménye (+31 °C-nál) legalább 35,1 kW, SCOP= legalább 4,31. A tervezett bővítés és átalakítás során az alábbi nettó alapterületek kerülnek kialakításra: Földszinti bővítés alapterülete: 1634,53 m2, - 18 db meghatározó új helyiség Földszinti átalakítás: a meglévő földszinti alaprajz hasznos alapterületén belül kerül átalakításra: 97,25 m2; - 6 db helyiség 1. emeleti bővítés alapterülete: 503,99 m2, - 7 db meghatározó helyiség 1. emeleti átalakítása: a meglévő 1. emeleti alaprajz hasznos alapterületén belül kerül átalakításra:156,43 m2; - 6 db helyiség 2. emeleti átalakítása: a meglévő 2. emeleti alaprajz hasznos alapterületén belül kerül átalakításra: 93,77 m2; - 7 db helyiség 3. emeleti átalakítása: 93,54 m2; - 7 db helyiség tetőtér átalakítása: 94,35 m2; - 7 db helyiség szintenként tervezett bővítés összesen: 2138,52 m2; szintenként tervezett átalakítás összesen: 535,34 m2 A tornacsarnok pontalapozással, pontalapokba befogott előregyártott vasbeton szerkezettel készül. Jellemző raszter 25,40 m x 5,40 m. Tornacsarnok előregyártott vasbeton palló, egyik jellemző fesztávolsága: 25,72 m, 5 db, 87 t A tornacsarnok hasznos alapterülete: 815,76 m2 Összesen 14 db új helyiség kerül kialakításra (a helyiség fogalom jelen eljárásbeli értelmezése a jelen felhívásnak a jelentkezők számának korlátozására vonatkozó objektív szempontokat tartalmazó adatmezőjében) További részletek az ajánlattételi szakaszban kiadásra kerülő műszaki dokumentációban.
Interne Kennung: EKR002314732023
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45214220 Bau von weiterführenden Schulen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR002314732023/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45454000 Mit der Umstrukturierung verbundene Arbeiten, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen
Menge: 1 634 Quadratmeter
Optionen:
Beschreibung der Optionen: A gyengeáramú elektromos tételek közül: - RWA rendszer közül: olajfékes ajtócsukó, sín nélkül: 4 db; sín, sorrendszabályzással, L vagy R: 2 db - CCTV (kamerarendszer) 4mpx-es kamera 8 db 4mpx-es kültéri kamera: 10 db 32 csatornás rögzítő, mely magába foglal 4db 1TB HDD: 1 db - Behatolásjelző kiépítése tartozékaival (zónabővítő, LCD kezelőegység, mozgás-, nyitás- és rezgés érzékelő) - Hangosítás (Kétutas fali hangsugárzó; fali hangsugárzó; oszlopsugárzó; fali audió bemenet, fali vezérlő - LCD kijelző; digitális hangközpont; 100V-os végerősítő; mobil aktív hangsugárzó, hangsugárzó állvány) A tájépítészet főösszesítőnél a következők lettek az opciós tételek: - sportudvar Gumiburkolatú sportpálya építése: 398 m2 Gyalogos forgalomra térkő burkolat: 245 m2 Monolit vb. támfal építése: 55 fm Tömblépcső építése: 7,3 fm Évelő növények telepítése: 331 db - park fitness kertészeti előkészítő munkák: 555 m2 Gyalogos forgalomra térkő burkolat készítése: 555 m2 Monolit támfalak építése: 19,6 fm Kerti berendezések felszerelése (pad, asztal, lóca, szemétgyűjtő): 11 db Kertészeti munkák termőföld beszerzése, évelő növények telepítése, cserjék ültetése, fák telepítése: 1775 m2 - iskola kert udvar felöli tételeit érintve: Épített kiemelt növényágyás: 66 m2