554098-2026 - Wettbewerb
Polen – Chemische Erzeugnisse – Sukcesywna dostawa wody amoniakalnej i wapna hydratyzowanego na potrzeby eksploatacji Instalacji Oczyszczania Spalin w RADPEC S.A.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa wody amoniakalnej i wapna hydratyzowanego na potrzeby eksploatacji Instalacji Oczyszczania Spalin w RADPEC S.A.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest „Wykonanie sukcesywnej dostawy wody amoniakalnej i wapna hydratyzowanego na potrzeby eksploatacji Instalacji Oczyszczania Spalin w RADPEC S.A.” w następujących szacowanych ilościach: a) Woda amoniakalna: 605 Mg b) Wapno hydratyzowane: 2 981 Mg Dostawy realizowane będą na podstawie częściowych zamówień, transportem Wykonawcy i na jego koszt, bezpośrednio do obiektów Zamawiającego tj. Ciepłowni Południe przy ul. Żelaznej 7 w Radomiu oraz Ciepłowni Północ przy ul. Z. Holszańskiej 3 w Radomiu. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza możliwość składania ofert na każdą z części z osobna. a. Część 1- Wykonanie sukcesywnej dostawy Wody amoniakalnej w ilości szacunkowej 605 Mg, zgodnie z Załącznikiem Nr 6 do SWZ – Projekt Umowy b. Część 2 - Wykonanie sukcesywnej dostawy Wapna hydratyzowanego w ilości szacunkowej 2 981 Mg, zgodnie z Załącznikiem Nr 6 do SWZ – Projekt Umowy, Zamawiający oświadcza, iż prognoza zużycia wody amoniakalnej i wapna hydratyzowanego wskazana powyżej stanowi jedynie przybliżoną wartość zużycia, która w trakcie wykonywania Umowy może również ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu w stosunku do tej prognozy. Faktyczne zużycie sorbentów (mniejsze lub większe od prognozy), uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb, z tym że niezależnie od wielkości zużycia Wykonawca zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w przetargu ceny. Zamawiający nie ogranicza liczby Części zamówienia, którą można udzielić jednemu Wykonawcy, Wykonawca może złożyć Ofertę na jedną lub dwie Części zamówienia. Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania wyboru Oferty na każdą Część przedmiotu zamówienia osobno. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 p.z.p. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera się w Projektowanych postanowieniach Umowy Załącznik Nr 6 do SWZ. Informacje dotyczące prowadzonego postępowania i wymagania Zamawiającego dostępne są na stronie internetowej postępowania: https://rpec.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/525657
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensNiniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest na podstawie art. 376 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2026.793 t.j. z dnia 2026.06.16), zwanej dalej w treści SWZ jako „ustawa Pzp” lub „PZP”, w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy. Niniejsze zamówienie jest zamówieniem sektorowym w rozumieniu art. 7 pkt 35) ustawy Pzp. Wartość zamówienia przekracza progi unijne w rozumieniu art. 3 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje prowadzenia negocjacji. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury z art. 139 ustawy Pzp, tj. możliwości stosowania tzw. odwróconej kolejności oceny ofert. W tym przypadku Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 1. Ofertę stanowi wypełniony Formularz (Załącznik nr 1 do SWZ). Sposób przygotowania i złożenia oferty (oraz innych dokumentów składanych na wezwanie Zamawiającego) określone są poniżej. Niezłożenie Formularza ofertowego spowoduje odrzucenie Oferty Wykonawcy na podstawie art. 226 ust 1 pkt 5) ustawy Pzp, jako niezgodnej z warunkami Zamówienia. 2. Wraz z ofertą Wykonawca składa: 2.1. Oświadczenie potwierdzające, że Wykonawca na dzień składania ofert nie podlega wykluczeniu oraz spełniania warunki udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zmawiającego – składane jest na formularzu (JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). UWAGA: 1. JEDZ należy przekazać zgodnie ze wzorem standardowego formularza w postaci eletronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 2. Wykonawca może przygotować JEDZ z wykorzystaniem narzędzia ESPD. W celu wypełnienia własnego oświadczenia w formie JEDZ z wykorzystaniem narzędzia ESPD, Wykonawca powinien wykonać kolejno następujące czynności: 1) pobrać plik w formacie xml ze strony Zamawiającego – stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, który po zaimportowaniu do narzędzia dostępnego pod adresem: https://espd.uzp.gov.pl umożliwi wypełnienie JEDZ za pomocą powyższego narzędzia i w zakresie wskazanym przez Zamawiającego (Uwaga: Jest to rozwiązanie jedynie fakultatywne, Wykonawca może przygotować JEDZ w innej formule dopuszczonej w ustawie i niniejszej SWZ); 2) wskazać, że podmiot korzystający z narzędzia jest Wykonawcą; 3) zaznaczyć czynność zaimportowania ESPD; 4) załadować pobrany plik, wybrać państwo Wykonawcy i przejść dalej, do wypełniania JEDZ; 5) po stworzeniu lub wygenerowaniu przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego JEDZ, Wykonawca podpisuje ww. dokument kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wystawionym przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne – podpis elektroniczny, spełniające wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie. 3. Szczegółowe informacje związane z zasadami i sposobem wypełniania Jednolitego Dokumentu, znajdują się także w wyjaśnieniach Urzędu Zamówień Publicznych (UZP), dostępnych na stronie internetowej www.uzp.gov.pl, Repozytorium wiedzy w zakładce Jednolity Europejski Dokument Zamówienia. 4. Wykonawca przygotowując JEDZ może ograniczyć się tylko do wypełniania sekcji α części IV formularza JEDZ i nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV. 5. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 6. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. Informacje o częściach zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom, nie polegając jednocześnie na ich zasobach, Wykonawca zamieszcza w części II sekcji D Jednolitego Dokumentu. Dodatkowo, w sekcji tej należy zamieścić nazwy (firmy) podwykonawców, jeśli jest już wiadome Wykonawcy jakim podwykonawcom zamierza powierzyć wykonanie części Zamówienia. Zamawiający nie wymaga złożenia JEDZ podwykonawców, którzy nie są podmiotami udostępniającymi zasoby. 2.2. oświadczenie potwierdzające brak podstaw wykluczenia w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r., poz. 514) – Oświadczenie składane jest zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ. Powyższe oświadczenie składa Wykonawca i jeśli dotyczy, każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia i podmioty udostępniające swoje zasoby.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
5. Los
LosLOT-0001
TitelSukcesywna dostawa Wody amoniakalnej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy wody amoniakalnej na podstawie zamówień cząstkowych, wraz z usługami towarzyszącymi tj: dostawa, transport i rozładunek produktów do zainstalowanych u Zamawiającego zasobników magazynowych w obiektach Ciepłowni Południe przy ul. Żelaznej 7 oraz Ciepłowni Północ przy ul. Holszańskiej 3 w Radomiu w okresie 12 miesięcznego terminu obowiązywania umowy w łącznej ilości szacunkowej 497 Mg.
Haupteinstufung (cpv): 24413100 Flüssiges Ammoniak
LosLOT-0002
TitelSukcesywna dostawa wapna hydratyzowanego
BeschreibungSukcesywna dostawa wapna hydratyzowanego w ilości szacunkowej łącznej wynoszącej 2 981 Mg, na podstawie zamówień cząstkowych, wraz z usługami towarzyszącymi tj: dostawa, transport i rozładunek do zainstalowanych u Zamawiającego zasobników magazynowych w obiektach Ciepłowni Południe przy ul. Żelaznej 7 oraz Ciepłowni Północ przy ul. Holszańskiej 3 w Radomiu w okresie 12 miesięcznego terminu obowiązywania umowy
Haupteinstufung (cpv): 24213000 Kalkhydrat