See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af sprogtolkeydelser til kommunerne i ICØ
Beschreibung: Formålet med nærværende udbud er at aftaledække Ordregivers behov for håndtering af sprogtolkeydelser. For nærmere beskrivelse af de udbudte sprogtolkeydelser, herunder de krav til ydelsen, henvises til Bilag 1. Kravspecifikationen. Udbuddet vedrører sprogtolkeydelser, herunder: •Fremmødetolkning •Telefontolkning og telefonbeskeder •Videotolkning •Skriftlige oversættelser •Modersmålsvurdering
Vorherige Bekanntmachung: 318810-2026
Interne Kennung: 699425
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79540000 Dolmetscherdienste
5. Los
Los: LOT-0000