554191-2026 - Ergebnis
Rumänien – Netzausrüstung – Soluție integrată de comunicații și de securitate privind accesul la infrastructura de back-up și disaster recovery”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Soluție integrată de comunicații și de securitate privind accesul la infrastructura de back-up și disaster recovery”
Beschreibung: Pentru îndeplinirea misiunilor CERT-INT, la nivelul MAI, prin DGPI, au fost implementate proiectele „Implementarea unui sistem de apărare cibernetică la nivelul Ministerului Administrației și Internelor prin Direcția Generală de Informații și Protecție Internă (CERT-INT)” – COD SMIS 32566 „Îmbunătățirea capabilităților investigative ale sistemului de aparăre cibernetică de la nivelul Ministerului Afacerilor Interne (CERT-INT) – FORENSINT”, cod proiect: ROFSIP2016OS5A01P02 și „Extinderea capabilităţilor investigative ale sistemului de apărare cibernetică de la nivelul Ministerului Afacerilor Interne CYBINT”, COD SIPOCA/MY SMIS: 858/134962, care au permis crearea capabilităților tehnice necesare asigurării securității cibernetice a MAI. Achiziția de Soluție integrată de comunicații și de securitate privind accesul la infrastructura de back-up și disaster recovery se va realiza cu scopul îndeplinirii obiectivelor din cadrul proiectului Sistem de alertă timpurie -SAT (Early warning system)“, prin încheierea unui contract de achiziție publică, în urma derulării unei licitații deschise. 2 LOTURI: LOT 1 - Soluție integrată de comunicații privind accesul la infrastructura de Disaster Recovery - 2.827.500,00 lei fără TVA LOT 2 - Soluție integrată de securitate privind accesul la infrastructura de Disaster Recovery - 1.181.920,00 lei fără TVA În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificările și completarile ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achiziție publică are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă stabileste termenul limită în care va răspunde tuturor solicitărilor de clarificări sau informații suplimentare: cu 12 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. - Solicitările de clarificări vor fi transmise în format editabil.
Interne Kennung: 36755310/2025/ PNRR/LD3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1 - Soluție integrată de comunicații privind accesul la infrastructura de Disaster Recovery
Beschreibung: 1 Router WAN Buc. 4 * 238.500,00 = 954.000,00 2 Switch tip I Buc. 15 * 25.700,00 = 385.500,00 3 Switch tip II Buc. 8 * 33.750,00 = 270.000,00 4 Subscripții router tip I Buc. 100 * 10.500,00 = 1.050.000,00 5 Subscripții router tip II Buc. 8 * 21.000,00 = 168.000,00 Total 2.827.500,00 lei fără TVA
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48732000 Datensicherheitssoftwarepaket, 51611100 Hardwareinstallation, 72611000 Technische Computerunterstützung
Los: LOT-0002
Titel: 2 - Soluție integrată de securitate privind accesul la infrastructura de Disaster Recovery
Beschreibung: Soluție integrată de securitate privind accesul la infrastructura de Disaster Recovery Nr. crt. Denumire Unitate de măsură Cantitate Preț unitar estimate în lei fără TVA Valoare estimată lei fără TVA 1 Echipament de tip firewall tip I Buc. 4 * 80.000,00 = 320.000,00 lei fără TVA 2 Echipament de tip firewall tip II Buc. 2 * 348.000,00 = 696.000,00 lei fără TVA 3 Subscripții firewall Buc. 34 * 4.880,00 = 165.920,00 lei fără TVA Total 1.181.920,00 lei fără TVA
Interne Kennung: 2