554267-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Laborreagenzien – ACORD CADRU FURNIZARE REACTIVI DE LABORATOR
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE REACTIVI DE LABORATOR
Beschreibung: Acord cadru furnizare reactivi de laborator si inchiriere analizoare. Se pot solicita clarificari pana la 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4417060/200403/24/01
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: REACTIVI, CONTROALE SI CONSUMABILE PENTRU DETERMINAREA HEMOLEUCOGRAMEI COMPLETE
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, sublot 1.1. cant min 12 pachete cant max 36 pachete, sublot 1.2. cant min 12 luni max 24 luni
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU DETERMINAREA HEMOLEUCOGRAMEI COMPLETE prin utilizarea reactivilor uscati
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, sublot 2.1. cant min 12 pachete cant max 36 pachete, sublot 2.2. cant min 12 luni max 24 luni
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0004
Titel: REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU DETERMINAREA ANALIZELOR DE COAGULARE
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, sublot 4.1. cant min 12 pachete cant max 40 pachete, sublot 4.2. cant min 12 luni max 24 luni
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU DETERMINAREA MARKERI CARDIACI
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, sublot 5.1. cant min 12 pachete cant max 24 pachete, sublot 5.2. cant min 12 luni max 24 luni
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU DETERMINAREA ANALIZELOR DE BIOCHIMIE SERICA
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, sublot 6.1. cant min 12 pachete cant max 36 pachete, sublot 6.2. cant min 12 luni max 24 luni
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0010
Titel: PACHET TESTE URINARE PENTRU ANALIZA BIOCHIMIEI URINARE SI SEDIMENTULUI URINAR
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, sublot 10.1. cant min 12 pachete cant max 36 pachete, sublot 10.2. cant min 12 luni max 24 luni
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: PACHET TESTE URINARE PENTRU ANALIZA BIOCHIMIEI URINARE
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, sublot 11.1. cant min 12 pachete cant max 36 pachete, sublot 11.2. cant min 12 luni max 24 luni
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU HEMOCULTURI
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, sublot 12.1. cant min 20 pachete cant max 50 pachete, sublot 12.2. cant min 12 luni max 24 luni
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: REACTIVI PENTRU ELECTROLITI SI IDENTIFICAREA GAZE SANGUINE compatibili cu GEMPREMIER
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, cant min 90 pachete cant max 120 pachete
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0015
Titel: ELECTROFOREZA PROTEINELOR SERICE PE FOLIE ACETAT
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, sublot 15.1. cant min 12 pachete cant max 36 pachete, sublot 15.2. cant min 12 luni max 24 luni
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: REACTIVI NECESARI DETERMINARII LIMFOCITE CD3/CD4/CD8
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, sublot 16.1. cant min 30 pachete cant max 90 pachete, sublot 16.2. cant min 12 luni max 24 luni
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0018
Titel: Kit extractie destinat identificarii virusului SARS CoV-2 din exudatul nazofaringian, specific aparatului GeneFinder (tip sau echivalent)
Beschreibung: Conform caiet de sarcini, cant min 20 kituri cant max 50 kituri
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU DETERMINAREA INCARCATURII VIRALE SARS COV-2 specifice analizorului automat ABBOTTm2000rt
Beschreibung: Pachet reactivi si consumabile necesari extractiei si detectiei automata a incarcaturii virale SARS-CoV2, cant min 4320 teste cant max 8640 teste
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU DETERMINAREA INCARCATURII VIRALE HIV specifice analizorului automat ABBOTTm2000rt
Beschreibung: Pachet reactivi si consumabile necesari detectiei automata a incarcaturii virale HIV, cant min 816 teste cant max 1632 teste
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU DETERMINAREA INCARCATURII VIRALE C specifice analizorului automat ABBOTTm2000rt
Beschreibung: Pachet reactivi si consumabile necesari detectiei automata a incarcaturii virale VIRUS HEPATIC C, cant min 300 teste cant max 900 teste
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU DETERMINAREA INCARCATURII VIRALE B specifice analizorului automat ABBOTTm2000rt
Beschreibung: Pachet reactivi si consumabile necesari detectiei automata a incarcaturii virale VIRUS HEPATIC B, cant min 600 teste cant max 1200 teste
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU DETERMINAREA INCARCATURII VIRALE CMV specifice analizorului automat ABBOTTm2000rt
Beschreibung: Pachet reactivi si consumabile necesari detectiei automata a incarcaturii virale CMV, cant min 100 teste cant max 500 teste
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0025
Titel: Kit detectie compatibil cu analizorul Real-Time System CFX96- BIO_RAD
Beschreibung: Kit-reactivi si toate consumabilele pentru detectie SARS COV2- compatibil cu analizorul Real-Time System CFX96- BIO_RAD, cant min 500 teste cant max 2000 teste
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Kit de recoltare si transport cu mediu de transport ptr virusuri
Beschreibung: Eprubeta cu minim 3ml mediu de transport si 2 tampoane sterile cu tija din plastic ptr exudat nazal si orofaringian, cant min 3000 teste cant max 11000 teste
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 33954000 Sets zur biologischen Beweissammlung
Los: LOT-0027
Titel: Antigen SARS COV2- test rapid
Beschreibung: Test rapid antigen specific SARS COV2 cu recoltare nazo/orofaringiana, cu obtinere rezultat in max 15 min, sensibilitate 90%, specificitate 100%. , cant min 50000 teste cant max 150000 teste
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 38900000 Bewertungs- und Testinstrumente
Los: LOT-0028
Titel: Reactiv pentru determinarea numarului de reticulocite
Beschreibung: Solutie de numarare a reticulocitelor (ambalare max 100 ml) , cant min 200 ml cant max 300 ml
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Reactiv determinare grup AOB si Rh
Beschreibung: Anti A Anti B; Anti AB; Anti D; RH + RH control, cant min 5 kituri cant max 12 kituri
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Test sifilis
Beschreibung: Test calitativ care detecteaza prezenta atc IgG si IgM pentru Treponema Pallidum prin tehnica imunocromatografiei in flux lateral, cant min 800 teste cant max 2100 teste
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Los: LOT-0031
Titel: TPHA
Beschreibung: Trusa pentru determinarea prezentei sifilisului prin metoda hemaglutinari, cant min 400 teste cant max 900 teste
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Mononucleoza
Beschreibung: Test pentru detectia calitativa a anticorpilor heterofili pentru mononucleoza infectioasa din probe de sange integral/ser sau plasma prin tehnica imunocromatografiei in flux lateral, cant min 1000 teste cant max 3000 teste
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Ag HBS test rapid
Beschreibung: Test rapid pentru determinarea antigenului Hepatitei B in ser sau plasma, cant min 3600 teste cant max 7000 teste
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Ac Anti HCV test rapid
Beschreibung: Test rapid imunocromatografic pentru detectarea calitativa a imunoglobulinei IgG si IgM pentru anticorpi virus anti Hepatita C in ser sau plasma, cant min 3600 teste cant max 7000 teste
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Ac Anti HAV IgM test rapid
Beschreibung: Test imunocromatografic tip caseta utilizat pentru detectarea Atc anti HAV IgM in ser sau plasma, cant min 1500 teste cant max 3000 teste
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Test rapid pentru identificarea Streptococcus pneumoniae in urina
Beschreibung: Test rapid calitativ din urina pentru depisare streptococcus pneumoniae, cant min 2600 teste cant max 5000 teste
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Test rapid pentru identificarea Legionella pneumophila in urina
Beschreibung: Test rapid calitativ din urina pentru depistarea legionellei, cant min 200 teste cant max 600 teste
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0039
Titel: ALCOOL ETILIC 96%
Beschreibung: Alcool etilic destinat utilizarii in laborator de anatomie patologica/ histopatologie- prezentare flacon de max 1 l, cant min 20 litri cant max 40 litri
Interne Kennung: 39
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Los: LOT-0040
Titel: Apa distilata
Beschreibung: Apa distilata pentru uz medical (ambalare flacon max 1 litru) , cant min 500 litri cant max 1150 litri
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Alcool metilic
Beschreibung: Alcool metilic absolut pt analiza (ambalare flacon max 1 litru) , cant min 15 litri cant max 30 litri
Interne Kennung: 41
Haupteinstufung (cpv): 24322510 Äthylalkohol
Los: LOT-0042
Titel: Alcool etilic absolut
Beschreibung: Alcool etilic destinat utilizarii in laborator de anatomie patologica/ histopatologie- prezentare flacon de max 1 l, cant min 15 litri cant max 30 litri
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Solutie Giemsa
Beschreibung: Solutie Giemsa - solutie policromatica pentru histopatologie( flacon de max 1000 ml), cant min 12000 ml cant max 25000 ml
Interne Kennung: 43
Haupteinstufung (cpv): 24200000 Farbstoffe und Pigmente
Los: LOT-0044
Titel: Solutie May Grunwald
Beschreibung: Solutie colorant histopatologie( flacon de max 1000ml), cant min 12000 ml cant max 25000 ml
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Parafina histologica
Beschreibung: Parafina histologica( ambalaj maxim 2000g), cant min 7000 gr cant max 15000 gr
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Balsam Canada
Beschreibung: Balsam Canada -mediu montare rapida pentru microscopie (forma de ambalare max 100 ml) , cant min 300 ml cant max 600 ml
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0048
Titel: Xilen
Beschreibung: Xilen histologie-amestec de izomeri utilizat in histopatologie (ambalare flacon max 1litru) , cant min 12 litri cant max 25 litri
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0051
Titel: Coloratie speciala Van Gieson
Beschreibung: Coloratie speciala Van Gieson-kit de colorare pentru tesut conjunctiv / VAN GIESON( flacoane=max 30ml), cant min 5 kituri, cant max 10 kituri, UM=kit( ptr 100 teste)
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Albastru de metilen
Beschreibung: Albastru de metilen- albastru de metilen pentru microscopie(solutie preparata) (ambalare flacon max 1000ml) , cant minima 20000 ml, camt max 40000 ml
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0054
Titel: Ulei de cedru
Beschreibung: ulei de cedru pentru microscopie (ambalare flacon max 1000ml) , cant min 200 ml, cant max 3000 ml
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Standard Mc Farland
Beschreibung: Standard Mc Farland-6 flacoane cu concentratii diferite 0.5÷5 MCF, cant minima 2 kituri, cant max 3 kituri
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Trusa coloratie Gram
Beschreibung: Trusa coloratie Gram -Trusa coloratie Gram -trusa contine violet de gentiana, solutie lugol, amestec alcool-acetat, fuxina prezentare min(4*250ml), cant minima 5 truse, cant max 10 truse
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Trusa coloratie negativa tus de India
Beschreibung: Trusa coloratie negativa tus de India-pipete cu reactiv cerneala de India, utilizate in identificarea speciilor Cryptococcus , cant min 2 truse, cant max 4 truse
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Genbag Anaerob
Beschreibung: Genbag Anaerob-sistem incubare anaerobioza ce contine 20 pungute, 20 plicuri generatoare si dispozitive de inchidere a pungilor , cant min 10 cutii, cant max 20 cutii, UM=cutie(20 pungute, 20 plicuri generatoare si dispozitive de inchidere a pungilor )
Interne Kennung: 58
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
Los: LOT-0059
Titel: Genbag CO2
Beschreibung: Genbag CO2-Reactiv folosit pentru reducerea oxigenului si cresterea concentratiei de CO2 (3.0 - 9.5 % in 24 ore); continutul kitului: 20 pungi plastic, 20 plicuri cu reactiv, 2 dispozitive de închidere a pungilor din material plastic; pastrare, cant min 20 cutii, cant max 40 cutii, UM= cutie 20 pungute
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Columbia agar +5% sheep blood
Beschreibung: Columbia agar +5% sheep blood-mediu de cultura cu sange berbec, turnat in placi (ambalare max 20 placi/ pachet) , cant minima 9000 placi, cantitate max 18000 placi
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Chrom agar UTI, mediu cromogen UTI
Beschreibung: Chrom agar UTI, mediu cromogen UTI-Mediu selectiv pentru izolarea si diferentierea bacteriilor in urina (ambalare max 10 placi/ pachet) , cantitate min 2000 placi, cantitate max 4000 placi
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Influenza A+B-test rapid
Beschreibung: Influenza A+B-test rapid- Test rapid de detectare a antigenelor gripale pentru tulpinile A si B,direct din secretia naso- faringiana, test ambalat individual, cant minima 10000 teste, cant max 25000 teste
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Test rapid Clostridium difficile
Beschreibung: Test rapid Clostridium difficile-Test rapid bazat pe metoda imunocromatografica pentru detectarea calitativa a antigenului Clostridium difficile toxinele A si B si GDH din materii fecale, ambalat individual, cant min 4000 teste, cant max 8000 teste
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Test rapid pentru Rotavirus
Beschreibung: Test rapid pentru Rotavirus -Test rapid pentru detectia calitativa a prezentei rotavirusului si adenovirusului in materiile fecale, cant min 500 casete, cant max 2000 casete
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Test rapid Streptococ grup A
Beschreibung: Test rapid Streptococ grup A-Test rapid pentru detectia calitativa a antigenului streptococic grup A direct din secretia faringiana, cant min 1000 casete, cant max 2000 casete
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Test Rapid Enterovirus
Beschreibung: Test Rapid Enterovirus- test rapid bazat pe metoda imunocromatografica pentru determinarea calitativa a antigenului enterovirus in materiile fecale, cant min 200 casete, cant max 500 casete
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Test rapid E. Coli O 157 H7
Beschreibung: Test rapid E. Coli O 157 H7-Test rapid pentru detectarea calitativa a E. Coli 157 H7 in materiile fecale,cant min 200 casete, cant max 500 casete
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Candida albicans ATCC 10231(discuri)
Beschreibung: Candida albicans ATCC 10231-tulpina de referinta cu certificat de licenta ATCC 10231 pentru controlul de calitate, cant min 4 flacoane, cant max 6 flacoane, UM= flacon 10 discuri liofilizate
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Candida albicans ATCC 10231(anse)
Beschreibung: Candida albicans ATCC 10231- tulpina de referinta cu certificat de licenta ATCC 10231 pentru controlul de calitate, cantitate min 4 flacoane, cant max 6 flac, UM=flacon 5 anse
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Staphylococcus aureus ATCC 25923( disc)
Beschreibung: Staphylococcus aureus ATCC 25923-Tulpina de referinta cu certificat de licenta ATCC25923 pentru controlul de calitate, cant min 4 flacoane, cant max 6 flacoane, UM=flacon 10 discuri liofilizate
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Staphylococcus aureus ATCC 25923(ansa)
Beschreibung: Staphylococcus aureus ATCC 25923- Tulpina de referinta cu certificat de licenta ATCC pentru controlul de calitate, cant min 4 flacoane, cant max 6 flacoane
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Salmonella enteritidis ATCC 13076(disc)
Beschreibung: Salmonella enteritidis ATCC 13076-Tulpina de referinta cu certificat de licenta ATCC pentru controlul de calitate, cant min 4 flac, cant max 6 flac , UM= flacon 10 discuri liofilizate
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Salmonella enteritidis ATCC 13076(ansa)
Beschreibung: Salmonella enteritidis ATCC 13076-Tulpina de referinta cu certificat de licenta ATCC pentru controlul de calitate, cant min 4 flacoane, cant max 6 flacoane, UM=flacon 5 anse
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Haemophylus influenzae ATCC 49247(ansa)
Beschreibung: Haemophylus influenzae ATCC 49247-Tulpina de referinta cu certificat de licenta ATCC pentru controlul de calitate, cant min 4 flac, cant max 6 flac, UM=flacon 5 anse
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Haemophylus influenzae ATCC 49247(disc)
Beschreibung: Haemophylus influenzae ATCC 49247-Tulpina de referinta cu certificat de licenta ATCC pentru controlul de calitate, cant min 4 flacoane, cant max 6 flac, UM flacon 10 discuri liofilizate
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0077
Titel: Streptococcus pyogenes ATCC 19615(disc)
Beschreibung: Streptococcus pyogenes ATCC 19615-Tulpina de referinta cu certificat de licenta ATCC pentru controlul de calitate, cant min 4 flacoane, cant max 6 flacoane, UM=flacon( 10 discuri)
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Escherichia coli ATCC 25922(anse)
Beschreibung: Escherichia coli ATCC 25922-Ansele contin cultura liofilizata provenita din cultura ATCC25922. Ansele sint de unica folosinta si sint impachetate individual.Set cu 5 anse, cant min 4 flacoane cant max 6 flacoane
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Escherichia coli ATCC 25922(disc)
Beschreibung: ESCHERICHIA COLI ATCC 25922,(flc*10 comprimate liofilizate)-tulpina de control. Valabilitate min 6 luni, cant min 4 flacoane cant max 6 flacoane
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Pseudomonas aeruginosa ATCC 27853 (ansa)
Beschreibung: TULPINA DE CONTROL, 5 ANSE/ SET Ansele contin cultura liofilizata provenita din cultura stoc ATCC. Ansele sint de unica folosinta si sint impachetate individual, cant min 4 flacoane cant max 6 flacoane
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Pseudomonas aeruginosa ATCC 27853* (disc)
Beschreibung: PSEUDOMONAS AERUGINOSA ATCC 27853 ,(flc*10 comprimate liofilizate), cant min 4 flacoane cant max 6 flacoane
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Streptococcus pneumoniae ATCC 49619 (ansa)
Beschreibung: Tulpina de control ATCC 49619. Ansele contin cultura liofilizata provenita din cultura stoc ATCC. Ansele sint de unica folosinta si sint impachetate individual.5 anse/set, cant min 4 flacoane cant max 6 flacoane
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Streptococcus pneumoniae ATCC 49619 (disc)
Beschreibung: STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE ATCC 49619,(flc*10 comprimate liofilizate), cant min 4 flacoane cant max 6 flacoane
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: E.Coli POOL 1 EPEC/VTEC/STEC, 3 ML, 150 TESTE
Beschreibung: Ser de aglutinare, cant min 5 flacoane(3ml) cant max 10 flacoane(3ml)
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: E. coli POOL 2 EPEC, 150 TESTE, 3 ML
Beschreibung: Ser de aglutinare, cant min 5 flacoane cant max 10 flacoane
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: E. coli POOL 3 EPEC, 150 TESTE, 3 ml
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: TRUSA DE AGLUTINARE LATEX PENTRU IDENTIFICAREA STAPHYLOCOCCUS AUREUS
Beschreibung: Test de detectie simultana a factorului de afinitate pentru fibrinogen (clumping factor, a proteinei A si a polizaharidelor capsulare de Staphylococcus aureus, cant min 3 truse cant max 6 truse
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: TRUSA DE AGLUTINARE PENTRU GRUPAREA STREPTOCOCILOR DIN GRUPELE A, B, C, D, F, G
Beschreibung: Test de aglutinare rapide pentru gruparea steptocicilor conform clasificarii Lancefield, cant min 3 truse cant max 6 truse, um=trusa 50 teste
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Mediu MIU
Beschreibung: Mediu de identificare a caracterelor biochimice ale germenilor (cutie maxim 50 tuburi) , cant min 2000 tuburi cant max 4000 tuburi
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: Mediu TSI
Beschreibung: mediu de identificare a caracterelor biochimice ale germenilor (cutie maxim 50 tuburi) , cant min 2000 tuburi cant max 4000 tuburi
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: Bulion Muller Hinton
Beschreibung: mediu lichid pentru testarea susceptibilitatii antimicrobiene a bacteriilor ( ambalare max 500 ml) , cant min 1000 ml cant max 2000 ml
Interne Kennung: 91
Haupteinstufung (cpv): 24931250 Nährboden
Los: LOT-0092
Titel: CLED
Beschreibung: mediu pentru izolarea,numararea si diferentierea germenilor urinari (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 2000 placi cant max 4000 placi
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0094
Titel: Bulion selenit solutie I+II
Beschreibung: Bulion selenit solutie I+II-mediu selectiv de imbogatire pentru Salmonella spp. (cutie maxim 50 tuburi) , cant min 300 tuburi, cant max 600 tuburi
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: MEDIU AGAR MAC CONKEY
Beschreibung: MEDIU AGAR MAC CONKEY-mediu selectiv pentru izolarea si diferentierea enterobacteriaceaelor (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 6000 placi, cant max 16000 placi
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: MEDIU MUELLER HINTON
Beschreibung: MEDIU MUELLER HINTON- folosit pt testarea sensibilitatii microorganismelor la antibiotice (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 5000 placi, cant max 16000 placi
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: Mediu cromogen pt identificarea de Carbapenemaze
Beschreibung: Mediu cromogen pt identificarea de Carbapenemaze- mediu selectiv pt screeningul producerii de carbapenemaze (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 400 placi, cant max 800 placi
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: Mediu cromogen pt identificarea MRSA
Beschreibung: Mediu cromogen pt identificarea MRSA-mediu diferential pt identificarea stafilococului meticilino-rezistent (ambalare max 10 placi/ pachet), cant min 400 placi, cant max 800 placi
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: Mediu cromogen pt. identificarea ESBL
Beschreibung: Mediu cromogen pt. identificarea ESBL- mediu selectiv pt identificarea directa a tulpinilor ESBL (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 400 placi, cant max 800 placi
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: Mac Conkey cu sorbitol
Beschreibung: Mac Conkey cu sorbitol- mediu selectiv și diferențial pt identificarea.E.coli enterohemoragic (EHEC)(ambalare max 10 placi/ pachet), cant min 500 placi, cant max 1500 placi
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: Blue Agar
Beschreibung: Blue Agar- mediu pt diferentierea enterobacteriilor special E-coli (ambalare max 10 placi/ pachet), cant min 1000 placi, cant max 2000 placi
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: Mediu Salmonella Shigella Agar-SS
Beschreibung: Mediu Salmonella Shigella Agar-SS- mediu selectiv si diferential pt izolarea patogenilor enterali (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 2500 placi, cant max 5000 placi
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: Chocolate Haemoplilus agar 2 sau echivalent
Beschreibung: Chocolate Haemoplilus agar 2 sau echivalent- mediu selectiv pentru izolarea speciilor de Haemophylus influenzae (ambalare max 10 placi/ pachet), cant min 1000 placi, cant max 2000 placi
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: Chocolat Agar PolyViteX VCAT3 sau echivalent
Beschreibung: Chocolat Agar PolyViteX VCAT3 sau echivalent-mediu selectiv pentru izolarea speciilor de meningococ si gonococ (ambalare max 10 placi/ pachet), cant min 500 placi, cant max 1000 placi
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: Drigalski Agar
Beschreibung: Drigalski Agar-mediu selectiv si diferential pt izolarea patogenilor enterali, cant min 1000 placi (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant max 2000 placi
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: Mediu Manitol Salt Agar Chapman
Beschreibung: Mediu Manitol Salt Agar Chapman-mediu selectiv pt izolarea si identificarea speciilor de stafilococi manito-patogen (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 500 placi, cant max 2000 placi
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: HEKTOEN enteric Agar
Beschreibung: HEKTOEN enteric Agar-mediu selectiv si diferențial pt izolarea patogenilor enterali (ambalare max 10 placi/ pachet), cant min 2500 placi, cant max 5000 placi
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: Mediu cromogen pentru Campylobacter
Beschreibung: Mediu cromogen pentru Campylobacter-mediu cromogen selectiv pt izolarea Camphylobacter sp (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 200 placi, cant max 500 placi
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: Nutrient agar
Beschreibung: Nutrient agar- mediu pentru cultivare microorganisme (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 2000 placi, cant max 4000 placi
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: Nutrient agar(tub)
Beschreibung: Nutrient agar-mediu pentru cultivare microorganisme (ambalare max 50 tuburi/ pachet) , cant min 100 tuburi, cant max 500 tuburi
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: Mediu cromogen ChromID Candida
Beschreibung: Mediu cromogen ChromID Candida - mediu cromogen diferențial ce permite evidențierea speciilor de Candida (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 1000 placa, cant max 3000 placi
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0112
Titel: Sabouraud Chloramfenicol Gentamicin Tetrazolium Agar
Beschreibung: Sabouraud Chloramfenicol Gentamicin Tetrazolium Agar-mediu selectiv pt izolarea și diferențierea speciilor de Candida (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 500 placi, cant max 1000 placi
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: Simmons Citrat Agar
Beschreibung: Simmons Citrat Agar-mediu pt diferențierea bacteriilor Gram negative pe baza utilizării citratului (cutie maxim 50 tuburi) , cant min 2000 tuburi, cant max 4000 tuburi
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: Mediu BSA
Beschreibung: Mediu BSA-mediu utilizat pt izolarea și identificarea genului Vibrio (ambalare max 10 placi/ pachet), cant min 120 placi, cant max 500 placi
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: Chrom ID Vibrio agar
Beschreibung: Chrom ID Vibrio agar-mediu cromogen pentru izolarea Vibrio (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 120 placi, cant max 240 placi
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: Benzi oxidaza
Beschreibung: Benzi oxidaza-benzi pentru detectarea citocrom oxidazei in microorganisme, cant min 200 benzi, cant max 400 benzi
Interne Kennung: 116
Haupteinstufung (cpv): 33124131 Reagenzstreifen
Los: LOT-0117
Titel: Test rapid Giardia Lamblia
Beschreibung: Test rapid Giardia Lamblia-teste pentru detectarea calitativa a Giardia Lamblia in materii fecale, ambalate individual, cant min 350 teste, cant max 700 teste
Interne Kennung: 117
Los: LOT-0118
Titel: Ser anti-Salmonella OMA
Beschreibung: Ser anti-Salmonella OMA-ser aglutinare, cant min 3 flacoane (1ml), cant max 6 flacoane(1ml)
Interne Kennung: 118
Haupteinstufung (cpv): 33651510 Antisera
Los: LOT-0119
Titel: Ser anti-Salmonella OMB
Beschreibung: Ser anti-Salmonella OMB- ser aglutinare, cant min 3 flacoane(1ml), cant max 6 flacoane(1ml)
Interne Kennung: 119
Los: LOT-0120
Titel: Ser aglutinare Shigella I
Beschreibung: Ser aglutinare Shigella I-ser aglutinare, cant min 3 flac(1ml), cant max 6 flac(1ml)
Interne Kennung: 120
Los: LOT-0121
Titel: Ser aglutinare Shigella II
Beschreibung: Ser aglutinare Shigella II- ser aglutinare, cant min 3 flac(1ml), cant max 6 flac(1ml)
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0122
Titel: Schaedler Agar + 5% SHEEP BLOOD
Beschreibung: Schaedler Agar + 5% SHEEP BLOOD (ambalare max 10 placi/ pachet) -cant min 150 placi, cant max 600 placi
Interne Kennung: 122
Los: LOT-0123
Titel: Yersinia CIN agar
Beschreibung: Yersinia CIN agar-Mediu de cultura utilizat pentru izolarea Yersinia spp (ambalare max 10 placi/ pachet) , cant min 150 placi, cant max 400 placi
Interne Kennung: 123
Los: LOT-0124
Titel: Benzi indol
Beschreibung: Benzi indol, benzi folosite pentru identificarea enterobacteriaceaelor ( flacon max 50 benzi) , cant min 500 bandelete, cant max 4000 bandelete
Interne Kennung: 124
Los: LOT-0126
Titel: Hidroxidul de sodiu lichid
Beschreibung: Hidroxidul de sodiu, solutie hidroxid de sodiu 4% (forma de ambalare flacon max 1litru) , cant min 100 l, cant max 120 l
Interne Kennung: 126
Los: LOT-0127
Titel: Hidroxidul de sodiu solid
Beschreibung: Hidroxidul de sodiu (forma de ambalare max 1kg) , cant min 5 kg, cant max 6 kg
Interne Kennung: 127
Los: LOT-0129
Titel: Acid clorhidric
Beschreibung: Acid clorhidric- solutie acid clorhidric (forma de ambalare flacon max 1litru) , cant min 5l, cant max 6l
Interne Kennung: 129
Los: LOT-0132
Titel: Kit de coloratieZiehl Neelsen
Beschreibung: Kit de coloratieZiehl Neelsen, 250ml solutie albastru de metilen, 250 ml decolorant, 250 mlfuxina basica fenolata, cant min 15 kituri, cant max 18 kituri
Interne Kennung: 132
Los: LOT-0133
Titel: Kit de coloratie auramina rhodamina
Beschreibung: Kit de coloratie auramina rhodamina, kit contine sol auramina si rhodamina, albastru de metilen si decolorant in procent egal( se accepta ca forma de ambalare multiplii de 3*250 ml, nu mai mult de 1000ml*3), cant min 100 kituri, cant max 200 kituri, UM= kit(250ml*250ml*250ml)
Interne Kennung: 133
Los: LOT-0135
Titel: Fosfat monopotasic
Beschreibung: Fosfat monopotasic solid- cant min 6kg, cant max 8 kg
Interne Kennung: 135
Los: LOT-0136
Titel: Standard Mc Farland 1
Beschreibung: Standard Mc Farland 1,sulfat de bariu standard(valabilitate minim un an), cant min 3 fiole, cant max 4 fiole
Interne Kennung: 136
Los: LOT-0137
Titel: Lame control coloratie Ziehl Neelsen
Beschreibung: Lame control coloratie Ziehl Neelsen, lame utilizate pentru evaluarea si controlul calitatii AFB, cant min 150 lame, cant max 200 lame
Interne Kennung: 137
Haupteinstufung (cpv): 33698100 Mikrobiologische Kulturen
Los: LOT-0138
Titel: Indicator biologic pentru controlul eficientei sterilizarii la autoclav
Beschreibung: Indicator biologic sterilizare abur (autoclav) GEOBACILLUS STEAROTHERMOPHILUS fiola 24h, cant min 150 fiole, cant max 200 fiole
Interne Kennung: 138
Haupteinstufung (cpv): 33198200 Sterilisationstaschen oder -hüllen aus Papier
Los: LOT-0139
Titel: Test Bowie Dick pentru controlul eficientei sterilizarii la autoclav
Beschreibung: Test Bowie Dick pentru controlul eficientei sterilizarii la autoclav- Indicat.fizico-chimic pentru autoclav, cant min 150 teste, cant max 200 teste
Interne Kennung: 139
Los: LOT-0140
Titel: Mediu cromogen VRE
Beschreibung: Mediu cromogen pentru izolarea si identificarea Enterococcus spp. rezistent la vancomicina (VRE)(ambalare max 10 placi/ pachet), cant min 400 placi, cant max 800 placi
Interne Kennung: 140
Los: LOT-0141
Titel: ACID NALIDIXIC 30 MCG
Beschreibung: ACID NALIDIXIC 30 MCG- disc antibiograme, cartus cu 50 discuri, cant min 10 cartuse, cant max 80 cartuse
Interne Kennung: 141
Los: LOT-0142
Titel: AMIKACIN 30mcg
Beschreibung: AMIKACIN 30mcg, discuri antibiograma, min 50 cartuse(50disc), max 150 cartuse(50disc)
Interne Kennung: 142
Los: LOT-0143
Titel: AMOXICILIN/CLAVULANIC 20+10 MCG
Beschreibung: AMOXICILIN/CLAVULANIC 20+10 MCG, discuri antibiograma, cant min 50 cart(50 disc), cant max 150 cart(50 disc)
Interne Kennung: 143
Los: LOT-0144
Titel: AMPHOTERICIN B 20
Beschreibung: AMPHOTERICIN B 20, discuri antibiograma, cant min 5 cart(50 disc), cant max 15(50 disc)
Interne Kennung: 144
Los: LOT-0145
Titel: AMPICILLIN 10 MCG
Beschreibung: AMPICILLIN 10 MCG, discuri antibiograma, cant min 50 cart(50 disc), cant max 150( 50 cart)
Interne Kennung: 145
Los: LOT-0146
Titel: AMPICILLIN 2 MCG
Beschreibung: AMPICILLIN 2 MCG discuri antibiograma, cant min 5 cart(50 discuri), cant max 20 cart(50 discuri)
Interne Kennung: 146
Los: LOT-0147
Titel: AZITHROMYCIN 15 MCG
Beschreibung: AZITHROMYCIN 15 MCG, discuri antibiograma, cant min 5 cartuse(50 disc), cant max 15 cart(50 disc)
Interne Kennung: 147
Los: LOT-0148
Titel: AZTREONAM 30 MCG
Beschreibung: AZTREONAM 30 MCG, disc antibiograma, cant min 5 cartuse(50 disc), cart max 10 (50 disc)
Interne Kennung: 148
Los: LOT-0149
Titel: BACITRACINA 10
Beschreibung: BACITRACINA 10, discuri antibiograma, cant min 20 cart(50 disc), cant max 50 cart(50 disc)
Interne Kennung: 149
Los: LOT-0150
Titel: CEFACLOR 30 mcg
Beschreibung: CEFACLOR 30 mcg, discuri antibiograma, cant min 40 cart(50 disc), cant max 100 cart(50 disc)
Interne Kennung: 150
Los: LOT-0151
Titel: CEFALEXIN 30MCG
Beschreibung: CEFALEXIN 30MCG, discuri antibiograma, cant min 50 car(50 disc), cant max 150 cart(50 cart)
Interne Kennung: 151
Los: LOT-0152
Titel: CEFAZOLIN 30 MCG
Beschreibung: CEFAZOLIN 30 MCG, discuri antibiograma, cant min 10 cart(50 disc), cant max 25 cart(50 disc)
Interne Kennung: 152
Los: LOT-0153
Titel: CEFEPIME 30 MCG
Beschreibung: CEFEPIME 30 MCG, discuri antibigrama, cant min 50 cartuse(50 disc), cant max 150 cart(50 disc)
Interne Kennung: 153
Los: LOT-0154
Titel: CEFIXIME 5 MCG
Beschreibung: CEFIXIME 5 MCG- discuti antibiograma, cant min 75 cart(50 disc), cant max 150 cart(50 disc)
Interne Kennung: 154
Los: LOT-0155
Titel: CEFOPERAZONA 75 MCG
Beschreibung: CEFOPERAZONA 75 MCG, discuri antibiograma, cant min 50 cart(50 discuri), cant max 150 cartuse(50 disc)
Interne Kennung: 155
Los: LOT-0156
Titel: CEFOPERAZONE/SULBACTAM 75+30 MCG
Beschreibung: CEFOPERAZONE/SULBACTAM 75+30 MCG, discuri antibiograma, cant min 50 cart(50 disc), cant max 150 cart(50 disc)
Interne Kennung: 156
Los: LOT-0157
Titel: CEFOTAXIM 30 MCG
Beschreibung: CEFOTAXIM 30 MCG, discuri antibiograma, cant min 50 cart(50 disc), cant max 150 cart(50 disc)
Interne Kennung: 157
Los: LOT-0158
Titel: CEFOXITIN30
Beschreibung: CEFOXITIN30, discuri antibiograma, cant min 20 cart( 50 disc), cant max 80 cart(50 disc)
Interne Kennung: 158
Los: LOT-0159
Titel: CEFTAROLINA
Beschreibung: CEFTAROLINA discuri antibiograma, cant min 10 cart(50 disc), cant max 20 cart(50 disc)
Interne Kennung: 159
Los: LOT-0160
Titel: CEFTAZIDIM /acid clavulanic 30/10
Beschreibung: CEFTAZIDIM /acid clavulanic 30/10, discuri antibiograma, cant min 50 cart(50 disc), cant max 100 csrt(50 disc)
Interne Kennung: 160
Los: LOT-0161
Titel: CEFTAZIDIM 10 MCG
Beschreibung: CEFTAZIDIM 10 MCG, discuri antibiograma, cant min 10 cart(50 disc), cant max 20 cart(50 disc)
Interne Kennung: 161
Los: LOT-0162
Titel: CEFTAZIDIM/AVIBACTAM
Beschreibung: CEFTAZIDIM/AVIBACTAM, discuri antibiograma, cant min 10 cart(50 disc), cant max 20 cart(50 disc)
Interne Kennung: 162
Los: LOT-0163
Titel: CEFTAZIDIME 30 MCG
Beschreibung: CEFTAZIDIME 30 MCG discuri antibiograma, cant min 40 cart(50 disc), cant max 150 cart(50 disc)
Interne Kennung: 163
Los: LOT-0165
Titel: CEFTRIAXONE 30 MCG
Beschreibung: CEFTRIAXONE 30 MCG, discuri antibiograma, cant min 50 cart(50 disc), cant max 150 cart(50 disc)
Interne Kennung: 165
Los: LOT-0166
Titel: CEFUROXIME 30 MCG
Beschreibung: CEFUROXIME 30 MCG discuri antibiograma, cant min 5 cart(50 disc), cant max 150 cart(50 cart)
Interne Kennung: 166
Los: LOT-0167
Titel: CIPROFLOXACIN 5 MCG
Beschreibung: CIPROFLOXACIN 5 MCG discuri antibiogramma, cant min 50 cart(50 disc), cant max 150 cart(50 disc)
Interne Kennung: 167
Los: LOT-0168
Titel: CLARITHROMICIN 15 MCG
Beschreibung: CLARITHROMICIN 15 MCG discuti antibiograma, cant min 5 cart(50 disc), cant max 15 cart(50 disc)
Interne Kennung: 168
Los: LOT-0169
Titel: CLINDAMYCIN 2 MCG
Beschreibung: CLINDAMYCIN 2 MCG discuri antibiograma, cant min 15 cart(50 disc), cant max 50 cart(50 disc)
Interne Kennung: 169
Los: LOT-0170
Titel: CLOTRIMAZOL 10
Beschreibung: CLOTRIMAZOL 10 discuri antibiograma, cant min 5 cart(50 disc), cant max 15 cart(50 disc)
Interne Kennung: 170
Los: LOT-0171
Titel: COLISTIN 10 MCG
Beschreibung: COLISTIN 10 MCG discuri antibiograma, cant min 5 cart(50 disc), cant max 10 cart(50 disc)
Interne Kennung: 171
Los: LOT-0172
Titel: DOXYCYLINE 20 MCG
Beschreibung: DOXYCYLINE 20 MCG discuri antibiograma, cant min 5 cart(50 disc), cant max 10cart(50 disc)
Interne Kennung: 172
Los: LOT-0173
Titel: DOXYCYLINE 30 MCG
Beschreibung: DOXYCYLINE 30 MCG discuri antibiograma, cant min 15 cart(50 disc), cant max 30 cart(50 disc)
Interne Kennung: 173
Los: LOT-0174
Titel: ERITROMICINA 15 MCG
Beschreibung: ERITROMICINA 15 MCG discuri antibiograma, cant min 20 cart(50 disc), cant max 50 cart(50 disc)
Interne Kennung: 174
Los: LOT-0175
Titel: ERTAPENEM 10 MCG
Beschreibung: ERTAPENEM 10 MCG, discuri antibiograma, cant min 100 cart(50 disc), cant max 150 cart(50 disc)
Interne Kennung: 175
Los: LOT-0176
Titel: FLUCITOZINA 1
Beschreibung: FLUCITOZINA 1 discuri antibiograma, cant min 5 cart(50 disc), cant max 15 cart(50 disc)
Interne Kennung: 176
Los: LOT-0177
Titel: FLUCONAZOL
Beschreibung: FLUCONAZOL discuri antibiograma, cant min 5 cart(50 disc), cant max 15 cart(50 disc)
Interne Kennung: 177
Los: LOT-0178
Titel: FOSFOMICINA 200MCG
Beschreibung: FOSFOMICINA 200MCG discuri antibiograma, cant min 10 cart(50 disc), cant max 20 cart(50 disc)
Interne Kennung: 178
Los: LOT-0179
Titel: GENTAMICIN 10 MCG
Beschreibung: GENTAMICIN 10 MCG discuri antibiograma, cant min 100 cart(50 disc), cant max 150 cart(50 disc)
Interne Kennung: 179
Los: LOT-0180
Titel: GENTAMICIN 120 MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 5 cartuse(50 disc) cant max 10 cartuse(50 disc)
Interne Kennung: 180
Los: LOT-0181
Titel: GENTAMICIN 30 MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 5 cartuse(50 disc) cant max 10 (50 disc)
Interne Kennung: 181
Los: LOT-0182
Titel: IMIPENEM 10 MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 100 cartuse(50 disc) cant max 150 (50 disc)
Interne Kennung: 182
Los: LOT-0183
Titel: IMIPENEM /RELEBACTAM 10-25 MCG
Interne Kennung: 183
Los: LOT-0184
Titel: ITRACONAZOL 10
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 5 cartuse(50 disc) cant max 15 (50 disc)
Interne Kennung: 184
Los: LOT-0185
Titel: KETOCONAZOL 10
Interne Kennung: 185
Los: LOT-0186
Titel: LEVOFLOXACIN 5 MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 40 cartuse(50 disc) cant max 80 (50 disc)
Interne Kennung: 186
Los: LOT-0187
Titel: LINEZOLID 30 MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 10 cartuse(50 disc) cant max 50 (50 disc)
Interne Kennung: 187
Los: LOT-0188
Titel: MEROPENEM 10 MCG
Interne Kennung: 188
Los: LOT-0189
Titel: MICONAZOL 30
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 5 cartuse(50 disc) cant max 15 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 189
Los: LOT-0190
Titel: MOXIFLOXACIN 5 MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 40 cartuse(50 disc) cant max 80 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 190
Los: LOT-0191
Titel: NISTATIN
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 5 cartuse(50 disc) cant max 15cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 191
Los: LOT-0192
Titel: NITROFURANTOIN 100MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 10 cartuse (50 disc) cant max 50 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 192
Los: LOT-0193
Titel: NORFLOXACIN 100MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 50 cartuse (50 disc)cant max 150 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 193
Los: LOT-0194
Titel: OFLOXACIN 5mcg
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 25 cartuse (50 disc) cant max 50 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 194
Los: LOT-0195
Titel: OPTOCHIN 5
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 50 cartuse (50 disc) cant max 150 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 195
Los: LOT-0196
Titel: OXACILIN 1 MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 5 cartuse (50 disc) cant max 10 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 196
Los: LOT-0197
Titel: PEFLOXACIN 5 MCG
Interne Kennung: 197
Los: LOT-0198
Titel: PENICILINA 1U
Interne Kennung: 198
Los: LOT-0199
Titel: PIPERACILINA/TAZOBACTAM 30-6 MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 50(50 disc) cartuse cant max 100 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 199
Los: LOT-0200
Titel: RIFAMPICINA 5MCG
Interne Kennung: 200
Los: LOT-0201
Titel: STREPTOMICINA 300MCG
Interne Kennung: 201
Los: LOT-0202
Titel: SULBACTAM/AMPICILIN 10+10 MCG
Interne Kennung: 202
Los: LOT-0203
Titel: TETRACICLINA 30 MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 25 cartuse (50 disc)cant max 50 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 203
Los: LOT-0204
Titel: TICARCILINA/ACID CLAVULANIC 75-10
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 20 cartuse (50 disc) cant max 40 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 204
Los: LOT-0205
Titel: TIGECYCLINE 15 MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 100 cartuse (50 disc) cant max 150 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 205
Los: LOT-0206
Titel: TRIMETHOPRIM SULAMETHOXAZOLE 1025+23.75 MCG
Interne Kennung: 206
Los: LOT-0207
Titel: TOBRAMICINA 10MCG
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 10 cartuse (50 disc) cant max 20 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 207
Los: LOT-0208
Titel: VANCOMICINA 30 MCG
Interne Kennung: 208
Los: LOT-0209
Titel: VANCOMICINA 5 MCG
Interne Kennung: 209
Los: LOT-0210
Titel: VORICONAZOL 1
Beschreibung: Disc antibiograma, cant min 5 cartuse (50 disc) cant max 15 cartuse (50 disc)
Interne Kennung: 210