2. Verfahren
Verfahren
Titel: Executie lucrari pentru obiectivul„Reabilitare termică a pavilionului C17-Fizioterapie, Psihiatrie Copii”
Beschreibung: Obiectul contractului constă în execuția lucrărilor aferente obiectivului „Reabilitare termică a pavilionului C17-Fizioterapie, Psihiatrie Copii””. Valoarea totală estimată a contractului de execuție lucrări este de 38.422.895,73 lei fără TVA. Proiectul presupune o eficientizare energetică a clădirii C17 – Fizioterapie, psihoterapie copii, prin urmare, destinațiile, funcțiunile și gradul de rezistență la foc vor rămâne aceleași. Prin renovarea energetică a clădirii C17 se propun lucrări de intervenție, care au ca și obiectiv reducerea consumului de energie primară și a emisiilor de CO2 dar și a consumului anual specific de energie finală pentru încălzire. Clădirea C17 – FIZIOTERAPIE, PSIHOTERAPIE COPII, este cu un regim de înălțime S+P+3E, și se compune din saloane pentru pacienți, cabinete medicale, spații pentru recuperare medicală, grupuri sanitare, spații de depozitare și spații tehnice. Numarul de zile pâna la care se pot solicita clarificari înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. În măsura în care solicitarile de clarificări sau informatiile suplimentare sunt adresate în termenul stabilit prin fisa de date, respectiv de 20 zile, autoritatea contractantă va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu cel putin 12 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice cu modificările și completările ulterioare.
Interne Kennung: 4406223_2026_PAAPD1622703
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului constă în execuția lucrărilor aferente obiectivului „Reabilitare termică a pavilionului C17-Fizioterapie, Psihiatrie Copii””. Valoarea totală estimată a contractului de execuție lucrări este de 38.422.895,73 lei fără TVA. Proiectul presupune o eficientizare energetică a clădirii C17 – Fizioterapie, psihoterapie copii, prin urmare, destinațiile, funcțiunile și gradul de rezistență la foc vor rămâne aceleași. Prin renovarea energetică a clădirii C17 se propun lucrări de intervenție, care au ca și obiectiv reducerea consumului de energie primară și a emisiilor de CO2 dar și a consumului anual specific de energie finală pentru încălzire. Clădirea C17 – FIZIOTERAPIE, PSIHOTERAPIE COPII, este cu un regim de înălțime S+P+3E, și se compune din saloane pentru pacienți, cabinete medicale, spații pentru recuperare medicală, grupuri sanitare, spații de depozitare și spații tehnice. Durata contractului este următoarea: Durata contractului este de minim 79 luni și se împarte după cum urmează: -Execuție lucrări – 18 luni de la data emiterii ordinului de începere a lucrărilor+1 lună pentru recepția lucrărilor . -Perioada de garanție – minim 60 luni – până la încheierea procesului verbal de recepție finală
Interne Kennung: 1