2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa ciągów pieszo-rowerowych na terenie Gminy i Miasta Nisko w ramach projektu: „Rozwój mikromobilności na terenie MOF Stalowej Woli”
Beschreibung: 1. Zamawiający informuje, że zamówienie pn: „Budowa ciągów pieszo-rowerowych na terenie Gminy i Miasta Nisko w ramach projektu: „Rozwój mikromobilności na terenie MOF Stalowej Woli”jest realizowane w ramach programu regionalnego Funduszu Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027 „Rozwój mikromobilności na terenie MOF Stalowej Woli” nr FEPK 03.01-IZ.00-0007/25 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu nr „FEPK.03 Mobilność miejska” programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 2. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa ciągów pieszo-rowerowych na terenie Gminy i Miasta Nisko w ramach projektu: „Rozwój mikromobilności na terenie MOF Stalowej Woli”. 3. Zakres robót obejmuje wykonanie dwóch zadań wchodzących w skład projektu: „Rozwój mikromobilności na terenie MOF Stalowej Woli” zgodnie ze STWiOR oraz załączoną dokumentacją techniczną. 1) Zadanie 1: „Budowa drogi dla pieszych oraz rozbudowa ścieżki rowerowej w ciągu drogi powiatowej Nr 2608R ul. Sandomierska w miejscowości Nisko - w ramach projektu Rozwój mikromobilności na terenie MOF Stalowej Woli” Zadanie 1 obejmuje budowę drogi dla pieszych oraz modernizację drogi dla rowerów w kilometrażu od km 55+523 (okolice skrzyżowania z drogą gminną ul. Szklarniową) do km 56+454 (okolice skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1052R ul. 1000-lecia) w miejscowości Nisko. Droga dla pieszych długości ok. 928 m, szerokości użytkowej 2,0 m ma zostać zlokalizowana po stronie prawej w miejscu istniejącego pobocza bitumicznego po istniejącym śladzie na długości. Modernizowana droga dla rowerów ma zostać wykonana po stronie lewej w zakresie separacji ruchu rowerowego od ruchu pojazdów silnikowych, poprzez wykonanie malowania poziomego grubowarstwowego, szer. 2,5 m. Zadanie obejmować będzie również przebudowę i wymianę oświetlenia ulicznego. 2) Zadanie 2: „Budowa ciągu pieszo-rowerowego od ul. Nowej w ramach zadania „Budowa drogi gminnej równoległej do ul. Nowej w Nisku wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego od ul. Bajaka do ul. Rzeszowskiej w Nisku – Etap I” - w ramach projektu Rozwój mikromobilności na terenie MOF Stalowej Woli Zadanie 2 obejmuje roboty przygotowawcze, roboty ziemne, podbudowy, nawierzchnie oraz roboty wykończeniowe, w tym przepusty związane z budową 222,0 m ciągu pieszo-rowerowego. W zakres prac wchodzi również wykonanie oznakowania oraz krawężników i obrzeży. Ciąg pieszo-rowerowy zlokalizowany będzie wzdłuż nowo projektowanych dróg oznaczonych w projekcie budowlanym jako AB i CD (drogi wykonane zostaną w Etapie II realizacji inwestycji - poza zakresem objętym niniejszym wnioskiem). Szerokość ciągu pieszego: 2,0 m, szerokość drogi dla rowerów: 2,0 m. Zadanie będzie realizowane w odcinkach AB w kilometrażu AB: 0+005 – 0+120 (115 m) i CD: 0+132 – 0+239 (107 m), łącznie 222 m. Wykonawca zobowiązany jest: a) Do stosowania Wytycznych Projektowania i Wykonania Infrastruktury Rowerowej Województwa Podkarpackiego – Załącznik nr 1 do Polityki Rowerowej Województwa Podkarpackiego. b) do stosowania się do standardów ochrony drzew i innych form zieleni w procesie inwestycyjnym, (opracowanych przez Fundację EkoRozwoju oraz Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu), c) do stosowania zasady DNSH, tj. zasady „nie czyń znaczącej szkody”, gdzie kluczowym aspektem jest spełnienie wymagań w odniesieniu do celów środowiskowych. W przypadku uszkodzenia jakiejkolwiek z sieci lub w wyniku następstw prowadzenia przedmiotowych robót, Wykonawca poniesie ewentualne wynikłe z tego koszty. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji powykonawczej. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania i zatwierdzenia we własnym zakresie projektów czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, w tym na drogach wyższych kategorii. Koszt opracowania i wprowadzenia zmian w organizacji ruchu w całości pokrywa Wykonawca. W przypadku gdy zakres zadań wychodzi poza działki będące własnością Gminy Nisko, Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z właścicielami tych terenów i z zarządcami dróg wyższej kategorii w zakresie robot objętych zadaniami oraz zgodnie z zapisami uzgodnień projektów i umów na dysponowanie/ użyczenie gruntu pomiędzy Zamawiającym a właścicielami niezbędnych do zajęcia w ramach przedmiotu zamówienia gruntów. Wykonawca poniesie wszystkie koszty związane z niezbędnym zajęciem pasa drogowego na czas prowadzonych robot oraz wystąpi o wydanie decyzji na zajecie pasa drogowego we własnym zakresie. Wykonawca w ciągu 14 dni od dnia przekazania placu budowy ustawi zaplecze socjalne wraz z sanitariatami zgodnie z obowiązującymi przepisami. 4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w dokumentacji technicznej oraz w STWiORB. 5. Szczegółowy zakres przedsięwzięcia określa Załącznik nr 9do SWZ tj. Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: ZP.271.20.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
5. Los
Los: LOT-0001