2. Verfahren
Verfahren
Titel: SDZ+VDZ dodávka materiálu 2026–2030
Beschreibung: Účelem zadávacího řízení na zadání Veřejné zakázky je uzavření rámcových dohod podle § 131 a násl. zákona, jejímž předmětem jsou dodávky veškerých stavebních a konstrukčních materiálů pro provádění údržby, obnovy a zřizování nově stanoveného svislého dopravního značení (SDZ) a vodorovného dopravního značení (VDZ) na místních komunikacích na území města Plzně v rozsahu a v souladu se zadávacími podmínkami na zadání Veřejné zakázky. Jednotlivá dílčí plnění, resp. objednávky, budou realizována v závislosti na aktuální potřebě zadavatele, a to dle podmínek stanovených v návrzích rámcových dohod, které jsou přílohami zadávací dokumentace. Veřejná zakázka je v souladu s ustanovením § 35 zákona rozdělena na dvě části: SDZ+VDZ dodávka materiálu 2026–2030_část A SDZ+VDZ dodávka materiálu 2026–2030_část B Podání nabídky na jednotlivé části zadavatel neomezuje, tj. dodavatel je oprávněn za splnění zadávacích podmínek uvedených v zadávací dokumentaci podat nabídku do jedné části Veřejné zakázky nebo do obou jejích částí. Do každé části Veřejné zakázky je však dodavatel povinen samostatnou nabídku.
Interne Kennung: 878-67/80/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44100000 Baustoffe und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928471 Beschilderungsmaterial, 34992200 Verkehrsschilder, 44423400 Schilder und Zubehör, 44811000 Straßenmarkierungsfarbe, 44832000 Lösungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: SDZ+VDZ dodávka materiálu 2026–2030_část A
Beschreibung: Předmětem plnění Části A jsou zejm. dodávky materiálů pro obnovu stávajícího a provedení nově stanoveného SDZ, tj.: - dodávka materiálů na realizaci a obnovu svislého dopravního značení na místních komunikacích na území města Plzně, které odpovídají technické specifikaci a podmínkám dle přílohy č. 1 závazného návrhu rámcové dohody pro Část A, která tvoří přílohu zadávací dokumentace; - specifikace materiálu pro svislé dopravní značení a dopravní zařízení musí splňovat: - svislé dopravní značky včetně jejich nosných konstrukcí musí být certifikovány autorizovanou zkušebnou a musí být schváleny Ministerstvem dopravy ČR k užití na pozemních komunikacích v ČR; - musí splnit podmínky dle normy ČSN EN 12899-1 a VL 6.1 „Svislé dopravní značky“; TP65 Zásady pro dopravní značení na pozemních komunikacích, TP58, TP85, TP100, TP119 a TKP14; - musí být v době dodávky uvedeno v aktuálním Katalogu MD schválených výrobků pro dopravní značení; - vyrobeny z Fe-Zn plechu tl. 1 mm; - štíty SDZ budou vylisovány z jednoho kusu s celoobvodovým dvojitým ohybem okraje, bez ostrých hran; - spojení nosného „C“ profilu se štítem SDZ bude provedeno pomocí návarových šroubů; - použité šrouby k uchycení objímek do „C“ profilů – M10 s přesnou šestihrannou hlavou; - veškerý dodávaný spojovací materiál bude nekorodující; - činná plocha SDZ bude vyrobena z retroreflexní folie třídy R 1 (životnost min. 7 let); - grafika činné plochy bude provedena sítotiskem s výjimkou textů na dodatkových tabulkách a směrových tabulích vč. velkoplošných dopravních značek a tvarů křižovatek, které mohou být provedeny soulepem folií; - fólie na činné ploše standardních značek musí být provedena z jednoho kusu. Grafika činné plochy, písmo, symboly a barevné provedení SDZ musí odpovídat platným předpisům a požadavkům; - velkoplošné značky (VLKP) budou dodávány z protahovaných lamel z Al slitiny; - kotevní patky schváleného typu na sloupky o průměru 60 mm z Al slitiny se 4–mi otvory prům. 17 mm pro kotevní šrouby o vzdálenosti 130 mm od sebe; - objímky na sloupek o průměru 60 mm v provedení Al nebo Fe-Zn; - plastová víčka na sloupky průměru 60 mm; - sloupky Fe-Zn v délkách 3 – 4 m o průměru 60 mm a tl. stěny 2 mm; - veškerý materiál pro svislé dopravní značení a dopravní zařízení musí splňovat požadavky platných právních předpisů vyhlášek a norem; Předmět Části A bude plněn v souladu s podmínkami uvedenými v zadávací dokumentaci, zejména s podmínkami uvedenými v závazném návrhu rámcové dohody pro Část A, která tvoří přílohu zadávací dokumentace. Zakázka bude realizována v souladu s platnými zákony ČR, ČSN, dle obecně závazných předpisů a doporučených předpisů a norem.
Interne Kennung: část A - SDZ
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34992200 Verkehrsschilder, 44423400 Schilder und Zubehör, 34928471 Beschilderungsmaterial
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Cenu za dílo je možno v průběhu plnění Veřejné zakázky překročit pouze v případě, že dojde ke změnám daňových právních předpisů, které budou mít prokazatelný vliv na výši nabídkové (fakturované) ceny (zejména v případě změny sazby daně z přidané hodnoty), nebo pokud zadavatel provede změnu závazku ze smlouvy v souladu s ustanoveními § 100 a § 222 zákona. Zadavatel si ve smyslu ustanovení § 100 odst. 1) zákona vyhrazuje pro případ nárůstu inflace možnost změny závazku tím způsobem, že nabídkovou cenu lze počínaje rokem 2028 upravit za podmínky, že míra inflace vyjádřená přírůstkem indexu spotřebitelských cen ke stejnému měsíci předchozího roku (základním obdobím je měsíc roku 2026, v němž rámcová dohoda nabyde účinnosti = 100 %) překročí 105 %. Následně je možné na základě podání návrhu zhotovitelem uzavřít písemný dodatek navyšující tyto finanční částky o hodnotu procent překračující výše uvedenou míru inflace. Hodnota vyhrazené změny závazku pro celou Veřejnou zakázku činí 1.000.000,- Kč bez DPH. Změny v rámcové dohodě lze činit pouze formou písemného dodatku k této dohodě, uzavřené mezi zadavatelem a dodavatelem, a způsobem, který bude v souladu se zákonem, a to zejména s ustanoveními § 222 zákona (Změna závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku). Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 zákona pro případ, že po uzavření rámcové dohody, resp. v průběhu plnění veřejné zakázky, dojde k odstoupení od rámcové dohody na plnění veřejné zakázky, resp. k její výpovědi před jejím úplným splněním, vyhrazuje právo uzavřít rámcovou dohodu na tuto veřejnou zakázku (resp. na její nesplněnou část) s dalším účastníkem zadávacího řízení, a to v pořadí, které vyplynulo z původního hodnocení nabídek. Ustanovení § 125 zákona v tomto případě platí obdobně. Rámcová dohoda s novým dodavatelem bude uzavřena v souladu s jeho cenovou nabídkou a s termíny, které mohou být nově prodlouženy až o dobu, která odpovídá celkové době pro provedení díla.
Los: LOT-0003
Titel: SDZ+VDZ dodávka materiálu 2026–2030_část B
Beschreibung: Předmětem plnění Části B jsou zejm. dodávky materiálů pro obnovu stávajícího a provedení nově stanoveného VDZ, tj. - dodávka materiálů na realizaci a obnovu vodorovného dopravního značení na místních komunikacích na území města Plzně dle ČSN EN 1436 (737010) a TP70, TP133, které odpovídají technické specifikaci a podmínkám dle přílohy č. 1 závazného návrhu rámcové smlouvy pro Část B, která je přílohou zadávací dokumentace; - jedná se o hmoty pro stálé vodorovné dopravní značení ve smyslu zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a nařízení vlády č. 163/2002 Sb., kterým se stanoví technické požadavky na vybrané stavební výrobky, ve znění pozdějších předpisů; - nabízené plnění, resp. materiál, musí splnit požadavky pro stálé vodorovné dopravní značení typu I dle TP 70 Zásady pro provádění a zkoušení vodorovného značení silnic na pozemních komunikacích, schválené MD OPK č. j. 534/2013-120-STSP/1 ze dne 31.07.2013, včetně příslušných ČSN EN Materiály pro dopravní značení a musí být v době dodávky uvedeno v aktuálním Katalogu MD schválených výrobků pro vodorovné dopravní značení; - nabízené termoplastické symboly musí být v souladu se vzorovým listem 6.2 – Vodorovné dopravní značení, vydaným Ministerstvem dopravy (č. j. 43/2017-120-TN/1 ze dne 9. února 2017) s účinností od 15. února 2017; - Veškeré nabízené výrobky, které budou předmětem dodávky, musí splňovat příslušná ustanovení zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů – nabízený materiál zapsaný v platném „Katalogu hmot určených pro stálé i přechodné vodorovné dopravní značení“ vydaným oprávněným pověřeným subjektem“. Veškeré dodávané hmoty musí splňovat použitelnost – aplikaci stroji Hofmann 2K50A a Hofman H9-1airless (98:2). Nabízené plnění musí být schválené k použití na pozemních komunikacích Ministerstvem dopravy ČR. Předmět Části B bude plněn v souladu s podmínkami uvedenými v zadávací dokumentaci, zejména se smluvní podmínkami uvedenými v návrhu závazném návrhu rámcové dohody pro Část B, která tvoří přílohu zadávací dokumentace. Zakázka bude realizována v souladu s platnými zákony ČR, ČSN, dle obecně závazných předpisů a doporučených předpisů a norem.
Interne Kennung: část B -VDZ
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928471 Beschilderungsmaterial, 44811000 Straßenmarkierungsfarbe, 44832000 Lösungsmittel