2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa surowego torfu sfagnowego do Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 13 000 m3 surowego torfu sfagnowego do Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy w 2026 roku. Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe z uwagi na fakt, że zamówienie jest możliwe do zrealizowania także przez małego i średniego przedsiębiorcę. Podział zamówienia na części jest nieuzasadniony z uwagi na znaczące trudności po stronie Zamawiającego w jednoczesnym przyjmowaniu transportów od różnych Wykonawców oraz jednoczesnym rozliczaniu kilku zawartych umów. W związku z powyższym w celu uniknięcia problemów organizacyjnych i technicznych Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na zadania częściowe. Ponadto istotna dla Zamawiającego jest jednorodność dostarczanego torfu z uwagi na specyfikę produkcji substratów, dla których torf stanowi podstawowy komponent. Podział zamówienia na części nie znajduje także uzasadnienia ekonomicznego – im większą ilość torfu Wykonawca zakontraktuje tym niższa może być jego cena jednostkowa. Wieloletnie doświadczenia Zamawiającego pokazują, że postępowania podzielone na zadania częściowe kończyły się zawarciem kilku umów z jednym Wykonawcą. Dla Zamawiającego istotne znaczenie ma także jedna cena jednostkowa dla całej dostawy, która wpływa na kalkulację ceny wytwarzanych substratów. Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe także z uwagi na zmniejszanie się ilości składanych zamówień na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy do produkcji których zużywany jest surowy torf. Wykonawca może złożyć jedną ofertę, przy czym jednak, nie może on składać oferty jednocześnie jako konsorcjant i jako Wykonawca samodzielny albo konsorcjant w kilku różnych konsorcjach. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji Zamawiający odrzuci wszystkie oferty złożone z udziałem tego Wykonawcy/konsorcjanta. Oferta musi obejmować cały zakres dostaw przewidziany w SWZ Realizacja dostaw torfu będzie następowała w oparciu o ramowy harmonogram stanowiący załącznik do Umowy, przy czym Zamawiający dopuszcza dostarczanie większych ilości torfu w krótszym czasie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Wymagane parametry torfu (obligatoryjne): a) torf wysoki sfagnowy o stopniu rozkładu do 15% frakcjonowany (frakcja 0-20 mm) b) zawartość materii organicznej 85-100% c) gęstość objętościowa 50-150 kg/m3 d) porowatość ogólna 85-95 % objętości e) pojemność wodna 70-80 % objętości przy 10 cm H2O f) pojemność powietrzna 15-25 % objętości przy 10 cm H2O g) pH w wodzie 3,5-4,5 stałe dla całej dostawy h) zasolenie do 0,12 mS/cm i) wilgotność 45%- 65%(dop. zastosowanie substancji dowilżających) j) udział frakcji <1 mm do 55% k) udział frakcji ≥20 mm poniżej 0,5% dot. pomiarów na sitach wstrząsarki l) niedopuszczalna zawartość korzeni i innych zanieczyszczeń (np. wełnianki) m) niedopuszczalna obecność organizmów kwarantannowych (grzybów, bakterii, nicieni) oraz nasion chwastów n) opakowanie typu Big Bal (lub podobne) o objętości powyżej 4,00 m3 na paletach. Miejscem realizacji dostaw torfu jest Gospodarstwo Szkółkarskie w Nędzy koło Raciborza, woj. śląskie, powiat raciborski, ul. Myśliwska 6, 47-440 Nędza. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowe dostawy torfu o analogicznych parametrach, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia (dalej: „Opcja”). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw będących przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający w ramach Opcji może zlecić dostawy o maksymalnej wielkości do 30% wielkości podstawowej (do 3 900 m3). Dostawy w ramach Opcji zostaną zrealizowane za taką samą cenę netto 1 m3 jak dla ilości podstawowej. Maksymalna wartość Opcji wynosi zatem 30% wartości Umowy. Zamawiający wykorzysta Opcję w przypadku zwiększonej ilości zamówień na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy. Zamówienia są składane przez Nadleśnictwa z terenu całego kraju w związku z czym Zamawiający nie jest w stanie dokładnie określić zapotrzebowania na torf w chwili wszczęcia postępowania. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia wielkości zamówienia do 70%. Torf stanowi komponent do produkcji substratów torfowych. Zamawiający nie jest w stanie dokładnie określić wielkości zamówienia w chwili wszczęcia postępowania z uwagi na zmienne zapotrzebowanie Nadleśnictw z całego kraju na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy. Minimalna, zagwarantowana ilość zakupionego torfu wynosi 70% (tj. 9 100 m3) Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w składanej Ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, jeśli już są znane. Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa w sprawie zamówienia zobowiązany będzie do podania Zamawiającemu źródła pochodzenia dostarczanego torfu (państwo, nazwa i lokalizacja kopalni oraz dane złoża) w związku z obowiązkiem zgłoszenia do WIORiN Przedmiot umowy powinien zostać zrealizowany do upływu 5 miesięcy od dnia podpisania umowy. Płatność za dostarczony torf będzie realizowana w PLN w terminie do 14 dni od doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury ZAMAWIAJĄCY: NIE DOPUSZCZA OFERT WARIANTOWYCH NIE STAWIA WYMAGAŃ W ZAKRESIE ZATRUDNIENIA OSÓB O KTÓRYCH MOWA W ART. 96 UST 2 PKT 2 PZP NIE ZASTRZEGA MOŻLIWOŚCI UBIEGANIA SIĘ UDZIELENIE ZAMÓWIENIA WYŁĄCZNIE WYKONAWCÓW O KTÓRYCH MOWA W ART. 94 PZP NIE PRZEWIDUJE UDZIELANIA ZAMÓWIEŃ O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST 1 PKT 8 PZP NIE PRZEWIDUJE WIZJI LOKALNEJ I SPRAWDZENIA DOKUMENTÓW NIE PRZEWIDUJE ROZLICZANIA W WALUTACH OBCYCH NIE PRZEWIDUJE ZWROTU KOSZTÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU NIE ZASTRZEGA KLUCZOWYCH ZADAŃ DO OSOBISTEGO WYKONANIA PRZEZ WYKONAWCĘ NIE PRZEWIDUJE ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ NIE PRZEWIDUJE AUKCJI ELEKTRONICZNEJ NIE DOPUSZCZA KATALOGÓW ELEKTRONICZ.
Vorherige Bekanntmachung: 342782-2026
Interne Kennung: S.270.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09112200 Torf
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 13 000 m3 surowego torfu sfagnowego do Gospodarstwa Szkółkarskiego w Nędzy w 2026 roku. Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe z uwagi na fakt, że zamówienie jest możliwe do zrealizowania także przez małego i średniego przedsiębiorcę. Podział zamówienia na części jest nieuzasadniony z uwagi na znaczące trudności po stronie Zamawiającego w jednoczesnym przyjmowaniu transportów od różnych Wykonawców oraz jednoczesnym rozliczaniu kilku zawartych umów. W związku z powyższym w celu uniknięcia problemów organizacyjnych i technicznych Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na zadania częściowe. Ponadto istotna dla Zamawiającego jest jednorodność dostarczanego torfu z uwagi na specyfikę produkcji substratów, dla których torf stanowi podstawowy komponent. Podział zamówienia na części nie znajduje także uzasadnienia ekonomicznego – im większą ilość torfu Wykonawca zakontraktuje tym niższa może być jego cena jednostkowa. Wieloletnie doświadczenia Zamawiającego pokazują, że postępowania podzielone na zadania częściowe kończyły się zawarciem kilku umów z jednym Wykonawcą. Dla Zamawiającego istotne znaczenie ma także jedna cena jednostkowa dla całej dostawy, która wpływa na kalkulację ceny wytwarzanych substratów. Zamówienie nie zostało podzielone na zadania częściowe także z uwagi na zmniejszanie się ilości składanych zamówień na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy do produkcji których zużywany jest surowy torf. Wykonawca może złożyć jedną ofertę, przy czym jednak, nie może on składać oferty jednocześnie jako konsorcjant i jako Wykonawca samodzielny albo konsorcjant w kilku różnych konsorcjach. W przypadku wystąpienia takiej sytuacji Zamawiający odrzuci wszystkie oferty złożone z udziałem tego Wykonawcy/konsorcjanta. Oferta musi obejmować cały zakres dostaw przewidziany w SWZ Realizacja dostaw torfu będzie następowała w oparciu o ramowy harmonogram stanowiący załącznik do Umowy, przy czym Zamawiający dopuszcza dostarczanie większych ilości torfu w krótszym czasie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Wymagane parametry torfu (obligatoryjne): a) torf wysoki sfagnowy o stopniu rozkładu do 15% frakcjonowany (frakcja 0-20 mm) b) zawartość materii organicznej 85-100% c) gęstość objętościowa 50-150 kg/m3 d) porowatość ogólna 85-95 % objętości e) pojemność wodna 70-80 % objętości przy 10 cm H2O f) pojemność powietrzna 15-25 % objętości przy 10 cm H2O g) pH w wodzie 3,5-4,5 stałe dla całej dostawy h) zasolenie do 0,12 mS/cm i) wilgotność 45%- 65%(dop. zastosowanie substancji dowilżających) j) udział frakcji <1 mm do 55% k) udział frakcji ≥20 mm poniżej 0,5% dot. pomiarów na sitach wstrząsarki l) niedopuszczalna zawartość korzeni i innych zanieczyszczeń (np. wełnianki) m) niedopuszczalna obecność organizmów kwarantannowych (grzybów, bakterii, nicieni) oraz nasion chwastów n) opakowanie typu Big Bal (lub podobne) o objętości powyżej 4,00 m3 na paletach. Miejscem realizacji dostaw torfu jest Gospodarstwo Szkółkarskie w Nędzy koło Raciborza, woj. śląskie, powiat raciborski, ul. Myśliwska 6, 47-440 Nędza. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowe dostawy torfu o analogicznych parametrach, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia (dalej: „Opcja”). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw będących przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający w ramach Opcji może zlecić dostawy o maksymalnej wielkości do 30% wielkości podstawowej (do 3 900 m3). Dostawy w ramach Opcji zostaną zrealizowane za taką samą cenę netto 1 m3 jak dla ilości podstawowej. Maksymalna wartość Opcji wynosi zatem 30% wartości Umowy. Zamawiający wykorzysta Opcję w przypadku zwiększonej ilości zamówień na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy. Zamówienia są składane przez Nadleśnictwa z terenu całego kraju w związku z czym Zamawiający nie jest w stanie dokładnie określić zapotrzebowania na torf w chwili wszczęcia postępowania. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia wielkości zamówienia do 70%. Torf stanowi komponent do produkcji substratów torfowych. Zamawiający nie jest w stanie dokładnie określić wielkości zamówienia w chwili wszczęcia postępowania z uwagi na zmienne zapotrzebowanie Nadleśnictw z całego kraju na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy. Minimalna, zagwarantowana ilość zakupionego torfu wynosi 70% (tj. 9 100 m3) Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w składanej Ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, jeśli już są znane. Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa w sprawie zamówienia zobowiązany będzie do podania Zamawiającemu źródła pochodzenia dostarczanego torfu (państwo, nazwa i lokalizacja kopalni oraz dane złoża) w związku z obowiązkiem zgłoszenia do WIORiN Przedmiot umowy powinien zostać zrealizowany do upływu 5 miesięcy od dnia podpisania umowy. Płatność za dostarczony torf będzie realizowana w PLN w terminie do 14 dni od doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury
Menge: 13 000 Meter
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowe dostawy torfu o analogicznych parametrach, jak opisane w opisie przedmiotu zamówienia (dalej: „Opcja”). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw będących przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający w ramach Opcji może zlecić dostawy o maksymalnej wielkości do 30% wielkości podstawowej (do 3 900 m3). Dostawy w ramach Opcji zostaną zrealizowane za taką samą cenę netto 1 m3 jak dla ilości podstawowej. Maksymalna wartość Opcji wynosi zatem 30% wartości Umowy. Zamawiający wykorzysta Opcję w przypadku zwiększonej ilości zamówień na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy. Zamówienia są składane przez Nadleśnictwa z terenu całego kraju w związku z czym Zamawiający nie jest w stanie dokładnie określić zapotrzebowania na torf w chwili wszczęcia postępowania Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia wielkości zamówienia do 70%. Torf stanowi komponent do produkcji substratów torfowych. Zamawiający nie jest w stanie dokładnie określić wielkości zamówienia w chwili wszczęcia postępowania z uwagi na zmienne zapotrzebowanie Nadleśnictw z całego kraju na substraty torfowe wytwarzane w Gospodarstwie Szkółkarskim w Nędzy. Minimalna, zagwarantowana ilość zakupionego torfu wynosi 70% (tj. 9 100 m3)