2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa artykułów żywnościowych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa artykułów żywnościowych Zad.1- Najem dystrybutorów wraz z dostawą butli z wodą Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają Załącznik 2b i 5 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.3321.215.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 41110000 Trinkwasser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 41100000 Rohwasser
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zad.1- Najem dystrybutorów wraz z dostawą butli z wodą
Beschreibung: 3.3. Wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) oferowany wyrób musi posiadać atesty, certyfikaty i być zarejestrowany zgodnie z przepisami prawa wymagającymi posiadania atestów, certyfikatów oraz rejestracji, 2) oferowany wyrób musi odpowiadać normom lub specyfikacjom technicznym obowiązującym dla tego wyrobu; 3.4. W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, jednakże w każdej takiej sytuacji Zamawiający dopuszcza rozwiązanie równoważne do opisanych w powyższy sposób. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje określone produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. Opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym W takich sytuacjach ewentualne wskazania należy odczytywać łącznie z wyrazami „lub równoważne”. 3.5. Zamawiający wymaga realizacji przedmiotu zamówienia na zasadach określonych w umowie. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy stanowią załączniki do SWZ. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7 I 8, JEŻELI ZAMAWIAJĄCY PRZEWIDUJE UDZIELANIE TAKICH ZAMÓWIEŃ Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT 13.1 Ocena ofert zostanie przeprowadzona na podstawie kryteriów określonych w SWZ oraz ich wag. Oferty oceniane będą punktowo. W trakcie oceny ofert kolejno rozpatrywanym i ocenianym ofertom przyznawane są punkty za poniższe kryteria według następujących zasad: KRYTERIUM CENA waga: 100 % (Pn)
Interne Kennung: DZ.3321.215.2026 Dostawa artykułów żywnościowych
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 10. Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.) Prawo opcji polega na zwiększeniu ilości zamawianego asortymentu tj: wody w butlach w stosunku do zamówienia podstawowego, przy zastosowaniu cen jednostkowych określonych w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do umowy, na następujących zasadach: a) Zamawiającemu przysługuje prawo do dokonywania zmian ilości asortymentu w poszczególnych pozycjach w załączniku Nr 1 do Umowy – Formularz cenowy tj. zamówienia asortymentu w ilości większej niż wskazana w załączniku Nr 1 do Umowy w odniesieniu do zamówienia podstawowego, z tym zastrzeżeniem, że: - zmiana w poszczególnych pozycjach Załącznika Nr 1 może nastąpić w związku ze zwiększeniem zapotrzebowania na dany asortyment przez Zamawiającego, - dopuszczalne jest maksymalnie trzykrotne zwiększenie ilości zamawianego asortymentu w odniesieniu do zamówienia podstawowego, - łączna wartość zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji nie może przekroczyć 50% maksymalnej wartości umowy brutto, określonej w § 3 ust. 3c niniejszej umowy (w zakresie zamówienia podstawowego), - zmiana ilości zamawianego asortymentu dokonywana jest z zachowaniem cen jednostkowych danego asortymentu wskazanych w załączniku Nr 1 do Umowy, - asortyment zamawiany w ramach prawa opcji jest tożsamy z asortymentem w zamówieniu podstawowym. b) Zamawiający pisemnie zawiadamia Wykonawcę o korzystaniu z prawa opcji. c) Zamawiający może wielokrotnie korzystać z prawa opcji, z zachowaniem warunków określonych w ust. 10 lit a) tiret trzeci. d) Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub niewykorzystania go w pełnym zakresie. e) Do dostaw realizowanych w ramach prawa opcji stosuje się wszystkie postanowienia niniejszej umowy, w szczególności dotyczące składania zamówień, terminów realizacji dostarczenia, zainstalowania i uruchomienia przedmiotu najmu i realizacji zamówień cząstkowych, reklamacji, okresu przydatności do użycia oraz kar umownych za nieterminową realizację zamówienia. 11. Zmiana, o której mowa w ust. 10 nie wymaga zawarcia Aneksu do Umowy. 12. Zamawiający jest zobowiązany do złożenia zamówienia na dostawę wody w butlach o wartości nie mniejszej niż 50% wartości wynagrodzenia brutto określonego w § 3 ust. 3c (wartość minimalna). W pozostałym zakresie Zamawiający nie jest zobowiązany do złożenia zamówienia na artykuły żywnościowe i Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w tym zakresie. 13. Wykonawca zrzeka się wszelkich roszczeń wobec Zamawiającego z tytułu niezamówienia przez Zamawiającego wody w butlach ponad minimalną wartość wskazaną w ust. 12. 14. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie wyłącznie za faktycznie zrealizowane dostawy w wysokości wynikającej ze stawek jednostkowych określonych w Załączniku nr 1 do umowy.