554602-2026 - Wettbewerb
Polen – Ozeanografische und hydrologische Untersuchungen – Monitoring hydrologiczny wód śródlądowych w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelMonitoring hydrologiczny wód śródlądowych w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino
Beschreibung1. Przedmiotem Zamówienia jest Monitoring hydrologiczny wód śródlądowych w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino. 2. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, zgodnie z art. 441 Ustawy PZP. Przedmiot zamówienia w podziale na zakres podstawowy oraz opcjonalny obejmuje niżej wymienione zadania: 2.1. Zakres Podstawowy: a) Zadanie 1: Opracowanie Szczegółowej Metodyki i Informacji o gotowości, a także realizacja pozostałych obowiązków wchodzących w zakres Zadania 1, wskazanych w projektowych postanowieniach umowy oraz Załączniku A; b) Zadanie 2: Prowadzenie ciągłego Monitoringu hydrologicznego wód śródlądowych z uwzględnieniem instalacji dodatkowych urządzeń, o których mowa w punktach II.1.4.8. oraz II.1.4.10 Załącznika A i przejęcia stacji wodowskazowej, o której mowa w punkcie II.1.4.9 Załącznika A, analiza i opracowanie danych, zebranych w trakcie prowadzenia ciągłego Monitoringu w ww. okresie, opracowanie i przekazania Zamawiającemu Produktów Umowy wchodzących w zakres Zadania 2, a także realizacja wszystkich pozostałych obowiązków, wskazanych w projektowych postanowieniach umowy oraz Załączniku A; c) Zadanie 3: Zakres ekspercki zgodnie z postanowieniami punktu II.1.3.2 Załącznika A; 2.2. Zakres Opcjonalny: Czasowe przedłużenie ciągłego Monitoringu hydrologicznego wód śródlądowych, analiza i opracowanie danych, zebranych w trakcie prowadzenia ciągłego Monitoringu w ww. okresie, opracowanie i przekazanie Zamawiającemu Produktów Umowy wchodzących w zakres Opcji, a także realizacja wszystkich innych obowiązków, wskazanych w projektowych postanowieniach umowy oraz Załączniku A. 3. Zamawiający zastrzega, że ramach Wsparcia Eksperckiego, o którym mowa w pkt. 2.1. lit. c), Wykonawca będzie pozostawał w gotowości do świadczenia Zamawiającemu usługi w maksymalnym wymiarze łącznej liczby 500 roboczogodzin, z zastrzeżeniem, że Zamawiający zobowiązuje się do wykorzystania 100 roboczogodzin. Wykorzystanie pozostałej liczby 400 roboczogodzin stanowić będzie wyłączną decyzję Zamawiającego, a Wykonawcy nie przysługuje prawo do domagania się ich zlecenia ani roszczenie z tego tytułu. 4. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik A do Projektowanych postanowień Umownych, stanowiących Załącznik Nr 1 do SWZ. 5. Do przedmiotowego Postępowania zastosowanie mają również przepisy ustawy z dnia 29 czerwca 2011 r. o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących (Rozdział 6) (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1156 z późn. zm.), dalej zwaną Ustawą Inwestycyjną. 6. Ilekroć w niniejszym Ogłoszeniu jest mowa o Specyfikacji lub SWZ – oznacza to Specyfikację Warunków Zamówienia wraz z załącznikami, które stanowią jej integralną część. 7. Zamawiający informuje, że postępowanie o zamówienie publiczne będzie prowadzone z wykorzystaniem Platformy Zakupowej Zamawiającego. 8. Adres strony internetowej prowadzonego Postępowania: https://pz.pej.pl (pod tym adresem będą udostępniane zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty Zamówienia bezpośrednio związane z Postępowaniem o udzielenie Zamówienia). 9. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym składanie Ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, z uwzględnieniem wyjątków wskazanych w Ustawie PZP, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy, dostępnej pod adresem: https://pz.pej.pl. 10. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia, musi posiadać konto na Platformie Zakupowej. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na Platformie Zakupowej oraz korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 11. Wymagania techniczne i organizacyjne korzystania z Platformy określa Regulamin Platformy (dostępny pod adresem internetowym https://pz.pej.pl/user/terms). Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia tj. bezpłatnie rejestrując się lub logując (w przypadku posiadania konta na Platformie), akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący. 12. Szczegółowe informacje dotyczące środków komunikacji elektronicznej znajdują się w punkcie 17 SWZ. 13. Zamawiający na podstawie art. 139 ust. 1 Ustawy PZP, przewiduje tzw. procedurę odwróconą, tzn. najpierw dokona badania i oceny Ofert dla ustalenia najwyżej ocenionych Ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawców, których Oferty zostały najwyżej ocenione w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu. Informacje w tym zakresie zawarto w pkt 15 SWZ. 14. Wykonawca na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą: 15.1) Na podstawie art. 393 ust. 1 pkt 3 Ustawy PZP, w celu wykazania braku podstaw wykluczenia, o których mowa w pkt 13.3. SWZ, Wykonawca składa oświadczenie, którego Wzór stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 15.2) W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca przedstawia, wraz ze swoim oświadczeniem, o którym mowa w pkt 15.1) powyżej, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia. 15.3) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o którym mowa w pkt 15.1) powyżej, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o Zamówienie. 15.4) W przypadku gdy Wykonawca planuje powierzyć część zamówienia, stanowiącą ponad 10% wartości zamówienia, do wykonania przez podwykonawców i dostawców, i są oni znani, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia oświadczenia, o którym mowa w pkt 15.1) powyżej w zakresie tych podwykonawców i dostawców. 16. Zamawiający, stosownie do art. 139 ust. 2 Ustawy PZP, w związku z pkt 2.3 SWZ, będzie żądać złożenia oświadczenia JEDZ, wyłącznie od Wykonawcy, którego Oferta zostanie najwyżej oceniona. Informacje w tym zakresie zawarto w punkcie 15 SWZ.
Interne KennungPOST/K/PZP/PN/2026/092/PSI
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSzczegółowe informacje zawarte są w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71351920 Ozeanografische und hydrologische Untersuchungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73110000 Forschungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem Zamówienia jest usługa polegająca na prowadzeniu monitoringu hydrologicznego wód śródlądowych na terenie lokalizacji Lubiatowo-Kopalino 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera Załącznik A do Projektowanych postanowień Umownych, stanowiących Załącznik Nr 1 do SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenCzasowe przedłużenie ciągłego Monitoringu hydrologicznego wód śródlądowych , analiza i opracowanie danych, zebranych w trakcie prowadzenia ciągłego Monitoringu w ww. okresie, opracowanie i przekazanie Zamawiającemu Produktów Umowy wchodzących w zakres Opcji, a także realizacja wszystkich innych obowiązków, wskazanych w projektowych postanowieniach umowy oraz Załączniku A. Okoliczności i warunki związane z wykorzystaniem zakresu opcjonalnego określono w projektowych postanowieniach umowy.