554606-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laborreagenzien – Reactivi de laborator BIOCHIMIE SI IMUNOLOGIE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi de laborator BIOCHIMIE SI IMUNOLOGIE
Beschreibung: Obiectivul general al acestei achiziții îl constituie atât desfășurarea asistenței medicale în condiții optime, cât și asigurarea celor mai bune condiții de tratament pacienților prin achiziționarea de reactivi de cea mai bună calitate. Pentru acest lucru se vor incheia Acorduri-Cadru cu un operator economic din clasamentul rezultat în urma evaluării ofertelor, pentru 24 de luni, pentru fiecare lot in parte. Autoritatea contractanta va incheia acordul cadru numai cu acel/acei ofertanti a caror oferta este declarata admisibila. Solicitarile de clarificari vor fi transmise de catre operatorii economici cu 20 zile inainte de termenul limita pentru primirea ofertelor, iar raspunsurile la clarificari vor fi transmise in SICAP in a 11 a zi dinaintea termenului limită stabilit în Anunțul de participare, pentru depunerea ofertelor. Cantitățile minime și maxime stabilite de Autoritatea Contractantă sunt cele precizate în Caietul de Sarcini și Anexa la acesta și reprezintă estimări ale unor cantități care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru și nu cantitățile exacte care vor fi achiziționate,acestea din urmă putând fi mai mici, egale sau mai mari raportat la cele estimate, în funcție de necesitățile efective ale Autorității Contractante. Valorile maxime ale Contractelor subsecvente se regăsesc de asemenea, în cadrul Anexei la Caietul de sarcini, parte din documentația de atribuire.
Interne Kennung: 4505367_2025_PAAPD1572632
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: REACTIVI COMPATIBILI SAU ECHIVALENT CU ANALIZORUL ALINITY C
Beschreibung: REACTIVI COMPATIBILI SAU ECHIVALENT CU ANALIZORUL ALINITY C CONFORM ANEXA CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: REACTIVI DE IMUNOLOGIE PRIN METODA DE ELECTIE UTILIZATA : CMIA
Beschreibung: REACTIVI DE IMUNOLOGIE PRIN METODA DE ELECTIE UTILIZATA : CMIA CONFORM ANEXA CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: REACTIVI pentru BIOCHIMIE UMEDA
Beschreibung: REACTIVI pentru BIOCHIMIE UMEDA CONFORM ANEXA CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 3