See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af drift, vedligeholdelse og etablering af gadebelysning
Beschreibung: Markedsdialog vedr. udbud af gadebelysning i Gladsaxe Kommune Hen på efteråret 2025 udbyder Gladsaxe Kommune en samlet kontrakt på drift, vedligeholdelse og etablering af gadebelysningen med forventet kontraktstart april 2026. Gladsaxe Kommune har ca. 11.000 armaturer, hvoraf ca. 90 pct. er omlagt til LED-belysning. Gladsaxe Kommune har planer om at hjemtage strømforsyningsdelen til gadebelysningen. Det planlægges at udbuddet bliver udbudt efter kombi-modellen og at kontrakten bliver gældende for samlet en 8-10-årig periode. Vi opfordrer interesserede entreprenørfirmaer til, at deltage i et markedsdialogmøde (individuelt) af ca. 1½ times varighed med Gladsaxe Kommune og vores eksterne konsulenter, planlagt til at blive afholdt d. 15. og 16. september 2025.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen, Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34928500 Straßenbeleuchtungseinrichtungen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen