See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Område 18 Projektledning, projekteringsledning, byggledning, besiktning och kontrollansvarig mark och VA
Beschreibung: Beställarna avser att genom denna förfrågan upphandla ramavtal med 3-6 stycken konsulter för senare avrop av tekniska konsulttjänster inom projektledning, projekteringsledning, byggledning, kontrollansvarig och besiktningar inom område mark, gata och VA.
Interne Kennung: VMKF-U 2026.79
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0000