2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej w ilości szacunkowej 30 000 MWh w okresie od 01.01.2027r. do 31 12. 2028r. dla obiektów Spółki "Wodociągi Kieleckie"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej w ilości szacunkowej 30 000 MWh w okresie od 01.01.2027r. (planowany termin rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej) do 31.12.2028r. dla obiektów Spółki „Wodociągi Kieleckie”, zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.). Zamawiający wskazuje, iż jest to szacunkowa ilość energii, natomiast Zamawiający zapłaci za faktyczną ilość dostarczonej we wskazanym okresie energii. Zamawiający zastrzega, iż wskazana powyżej szacunkowa ilość zakupu energii elektrycznej może być zwiększona o 10 % lub zmniejszona o 10 % w okresie realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu nie pobrania przewidywanej ilości energii. 1) Parametry techniczne energii elektrycznej winny spełniać wymagania określone w ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r., poz. 43 z późn. zm.), przepisach wykonawczych do tej ustawy i Polskich Normach. Wykonawca wyłoniony w postępowaniu wykona następujące czynności w odniesieniu do istniejących punktów poboru energii elektrycznej (dalej: przyłączy): a) zawrze z Zamawiającym umowę na sprzedaż energii elektrycznej dla istniejących przyłączy i realizowanych punktów poboru - wchodzącą w życie z dniem skutecznego rozwiązania umowy z dotychczasowym sprzedawcą, b) zgłosi właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego, tj. przedsiębiorstwu PGE Dystrybucja S.A. do realizacji zawartą z Zamawiającym umowę sprzedaży energii elektrycznej w terminie minimum 21 dni przed rozpoczęciem dostaw oraz dokona wszelkich czynności niezbędnych do przeprowadzenia zmiany sprzedawcy. Wykonawca – sprzedawca energii elektrycznej musi posiadać zawartą umowę z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, tj. przedsiębiorstwem PGE Dystrybucja SA. Zmiana Sprzedawcy winna odbywać się zgodnie z zasadami przyjętymi w PGE Dystrybucja S.A. Wykonawca sprzeda energię elektryczną do punktów poboru wskazanych przez Zamawiającego w Załączniku Nr 9 do SWZ. Przyłącza znajdują się na terenie czterech gmin tj. Kielce, Masłów, Nowiny i Zagnańsk. Wykonawcy, który zostanie wyłoniony w niniejszym postępowaniu, zostanie przekazany szczegółowy wykaz przyłączy z podaniem: adresu, grupy taryfowej, nr PPE, nr ewidencyjnego, nr licznika i mocy umownej. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości punktów poboru energii przy zachowaniu obowiązujących w umowie cen energii elektrycznej zależnie od ilości przyjmowanych do eksploatacji nowych obiektów lub likwidacji obiektów istniejących, na co Wykonawca wyraża zgodę. Przyjmowanie do rozliczeń kolejnych przyłączy lub ich likwidacja - nie może wpływać na zmianę całkowitej ilości energii elektrycznej w zakresie +10% lub -10% w stosunku do ilości szacunkowej 30 000 MWh oraz na zmianę jednostkowej ceny energii elektrycznej, zgodnie z warunkami i na zasadach określonych we wzorze umowy (Załącznik nr 7 do SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ dostępnej na stronie internetowej https://platformazakupowa.pl udostępnionej na stronie internetowej Spółki "Wodociągi Kieleckie" - www.wod-kiel.com.pl w zakładce "Przetargi".
Interne Kennung: KML-25/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup energii elektrycznej w ilości szacunkowej 30 000 MWh w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2028r. dla obiektów Spółki "Wodociągi Kieleckie"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej w ilości szacunkowej 30 000 MWh w okresie od 01.01.2027r. (planowany termin rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej) do 31.12.2028r. dla obiektów Spółki „Wodociągi Kieleckie”, zgodnie z przepisami ustawy Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.). Zamawiający wskazuje, iż jest to szacunkowa ilość energii, natomiast Zamawiający zapłaci za faktyczną ilość dostarczonej we wskazanym okresie energii. Zamawiający zastrzega, iż wskazana powyżej szacunkowa ilość zakupu energii elektrycznej może być zwiększona o 10 % lub zmniejszona o 10 % w okresie realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu nie pobrania przewidywanej ilości energii. Parametry techniczne energii elektrycznej winny spełniać wymagania określone w ustawie Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 roku (tekst jednolity Dz. U. z 2026 r., poz. 43 z późn. zm.), przepisach wykonawczych do tej ustawy i Polskich Normach. Wykonawca wyłoniony w postępowaniu wykona następujące czynności w odniesieniu do istniejących punktów poboru energii elektrycznej (dalej: przyłączy): a) zawrze z Zamawiającym umowę na sprzedaż energii elektrycznej dla istniejących przyłączy i realizowanych punktów poboru - wchodzącą w życie z dniem skutecznego rozwiązania umowy z dotychczasowym sprzedawcą, b) zgłosi właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego, tj. przedsiębiorstwu PGE Dystrybucja S.A. do realizacji zawartą z Zamawiającym umowę sprzedaży energii elektrycznej w terminie minimum 21 dni przed rozpoczęciem dostaw oraz dokona wszelkich czynności niezbędnych do przeprowadzenia zmiany sprzedawcy. Wykonawca – sprzedawca energii elektrycznej musi posiadać zawartą umowę z lokalnym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, tj. przedsiębiorstwem PGE Dystrybucja SA. Zmiana Sprzedawcy winna odbywać się zgodnie z zasadami przyjętymi w PGE Dystrybucja S.A. Wykonawca sprzeda energię elektryczną do punktów poboru wskazanych przez Zamawiającego w Załączniku Nr 9 do SWZ. Przyłącza znajdują się na terenie czterech gmin tj. Kielce, Masłów, Nowiny i Zagnańsk. Wykonawcy, który zostanie wyłoniony w niniejszym postępowaniu, zostanie przekazany szczegółowy wykaz przyłączy z podaniem: adresu, grupy taryfowej, nr PPE, nr ewidencyjnego, nr licznika i mocy umownej. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości punktów poboru energii przy zachowaniu obowiązujących w umowie cen energii elektrycznej zależnie od ilości przyjmowanych do eksploatacji nowych obiektów lub likwidacji obiektów istniejących, na co Wykonawca wyraża zgodę. Przyjmowanie do rozliczeń kolejnych przyłączy lub ich likwidacja - nie może wpływać na zmianę całkowitej ilości energii elektrycznej w zakresie +10% lub -10% w stosunku do ilości szacunkowej 30 000 MWh oraz na zmianę jednostkowej ceny energii elektrycznej, zgodnie z warunkami i na zasadach określonych we wzorze umowy (Załącznik nr 7 do SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ dostępnej na tronie internetowej https://platformazakupowa.pl udostępnionej na stronie internetowej Spółki "Wodociągi Kieleckie" - www.wod-kiel.com.pl w zakładce "Przetargi".