See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Creşterea eficienţei energetice şi a calitătii energiei furnizate clientilor prin modernizare LE 20 kV Zimnicea - Şoimu, posturi de transformare, retea JT şi branşamente aferente PT din localităţile: Izvoarele, Smârdioasa, Cervenia, Beiu şi Ştorobăneasa, judeţul Teleorman
Beschreibung: Creşterea eficienţei energetice şi a calitătii energiei furnizate clientilor prin modernizare LE 20 kV Zimnicea - Şoimu, posturi de transformare, retea JT şi branşamente aferente PT din localităţile: Izvoarele, Smârdioasa, Cervenia, Beiu şi Ştorobăneasa, judeţul Teleorman, conform Document descriptiv/Caiet de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a solicitarilor de participare: 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari cu 11 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea solicitarilor de participare.
Interne Kennung: 2025_290
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Se va achizitiona lucrarea Creşterea eficienţei energetice şi a calitătii energiei furnizate clientilor prin modernizare LE 20 kV Zimnicea - Şoimu, posturi de transformare, retea JT şi branşamente aferente PT din localităţile: Izvoarele, Smârdioasa, Cervenia, Beiu şi Ştorobăneasa, judeţul Teleorman, conform Document descriptiv/Caiet de sarcini. Valoarea estimata a achizitiei este de 42.405.597,08 lei fara TVA (fonduri europene EU= 33.908.477,67 lei si fonduri proprii= 8.497.119,41 lei). Valoarea estimata include materialele si echipamentele puse la dispozitie de catre DEO in valoare de : 9.297.479,98lei fara TVA Valoarea fondurilor care pot fi disponibilizate pentru indeplinirea contractului de achizitie este de 33.108.117,10lei fara TVA si rezulta ca diferenta intre valoarea estimata si valoarea materialelor si echipamentelor puse la dispozitie de catre Distributie Energie Oltenia SA . Valoarea estimata nu include valoarea cheltuielilor diverse si neprevazute. Cuantumul cheltuielilor diverse si neprevazute, daca va fi cazul, nu poate depasi 5% din valoarea ofertata. Materiale si echipamente puse la dispozitie de catre DEO sunt cele mentionate In documentatiei de atribuire/ Caietului de sarcini/ document descriptiv.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45315500 Mittelspannungsarbeiten, 45315600 Niederspannungsarbeiten