2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych uterenowionych z napędem 4X4 wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych uterenowionych z napędem 4X4 wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej. 2.Postępowanie składa się z dwóch (2) części. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie wybrane przez siebie części zamówienia. Podział zamówienia na części jest następujący: CZĘŚĆ 1 -pojazd nr 1: Minimalne wymagania techniczno-użytkowe dla ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 (kategoria 2 – uterenowiony) przeznaczonego dla jednostki OSP Gdańsk-Sobieszewo wraz z wykazem wymaganego sprzętu, który Wykonawca dostarczy wraz z samochodem – opisane są szczegółowo w Opisie Przedmiocie Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ (w odrębnym pliku). Warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisane są we wzorze umowy. CZĘŚĆ 2 - pojazd nr 2: Minimalne wymagania techniczno-użytkowe dla ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 (kategoria 2 – uterenowiony) dla jednostki OSP w Gdańsku-Świbnie – wraz z wykazem wymaganego sprzętu, który Wykonawca dostarczy wraz z samochodem - opisane są szczegółowo w Opisie Przedmiocie Zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ (w odrębnym pliku). Warunki realizacji przedmiotu zamówienia opisane są we wzorze umowy. Ważne: Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania, w przypadku nieotrzymania środków z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na sfinansowanie danej części zamówienia (Część nr 1 lub Część nr 2),
Interne Kennung: BZP.271.29.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust.4 ustawy Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy o 5 dni(...) jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w języku polskim, przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy eZamawiający, która jest dostępna pod adresem, o którym mowa w Rozdziale 1 pkt 3 SWZ. 2.Korzystanie z Platformy eZamawiający jest bezpłatne. 3.W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający wymaga przekazywania sobie przez Strony postępowania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem: https://umg-ezamawiajacy.gdansk.gda.pl przez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji. 4.Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. 5.Ogólne zasady korzystania z Platformy, z zastrzeżeniem ust. 12 niniejszego Rozdziału; 1)zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie; https://umg-ezamawiajacy.gdansk.gda.pl lub https://oneplace.marketplanet.pl 2)Wykonawca po wybraniu opcji „Przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „Zarejestruj się”. 3)Rejestracja konta następuje automatycznie poprzez: a)kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu, lub b)jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie. Konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych. 4)Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej. Za datę przekazania zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich wysłania poprzez kafelek „Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji. 6.Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy Zakupowej przez: 1) Akcję „Zadaj pytanie” (przed przystąpieniem do postępowania). W celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić dane Wykonawcy tj. Nazwę i adres mail, temat oraz treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika akcję POTWIERDŹ, wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "Pytanie wysłane". 2)Kafel „Wiadomości” (po przystąpieniu do postępowania) dostępny w postępowaniu. W celu wysłania wiadomości do Zamawiającego klika na akcję „Utwórz nową wiadomość” wypełnia temat oraz treść/przedmiot pytania, a następnie klika akcję „Wyślij”. 7.Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego - Platforma eZamawiający tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00-17.00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl. Pozostałe informacje o sposobie komunikacji w postępowaniu między zamawiającym a wykonawcą zostały opisane w Rozdziale 7 SWZ. Dokumenty składane wraz z ofertą zostały opisane w Rozdziale 3 i 5 SWZ. W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik, do oferty musi być załączone pełnomocnictwo z określeniem jego zakresu. Pełnomocnictwo winno być złożone w formie określonej w Rozdziale 6 SWZ. Zgodnie z art. 139 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania „procedury odwróconej”, tj. możliwość dokonania najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokonania kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZĘŚĆ 1 -pojazd nr 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 (kategoria 2 – uterenowiony) przeznaczonego dla jednostki OSP Gdańsk-Sobieszewo wraz z wykazem wymaganego sprzętu, który Wykonawca dostarczy wraz z samochodem. Minimalne wymagania techniczno-użytkowe dla ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 – opisane są szczegółowo w Opisie Przedmiocie Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ (w odrębnym pliku). Warunki realizacji na poszczególne części opisane są we wzorze umowy. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania, w przypadku nieotrzymania środków z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na sfinansowanie danej części zamówienia zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: CZĘŚĆ 2 -pojazd nr 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 (kategoria 2 – uterenowiony) przeznaczonego dla jednostki OSP Gdańsk-Świbno wraz z wykazem wymaganego sprzętu, który Wykonawca dostarczy wraz z samochodem. Minimalne wymagania techniczno-użytkowe dla ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 – opisane są szczegółowo w Opisie Przedmiocie Zamówienia stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ (w odrębnym pliku). Warunki realizacji na poszczególne części opisane są we wzorze umowy. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania, w przypadku nieotrzymania środków z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na sfinansowanie danej części zamówienia zamówienia.
Interne Kennung: BZP.271.29.2025 - część 2