2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi Centrum Obsługi Organizacji Społecznych (COOS)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi Centrum Obsługi Organizacji Społecznych (COOS). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - Standardy świadczenia usługi Centrum Obsługi Organizacji Społecznych na rzecz partnerów społecznych oraz organizacji społeczeństwa obywatelskiego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ. 2. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w rozumieniu art. 441 ust. 1 ustawy PZP na następujących zasadach.
Vorherige Bekanntmachung: 280763-2025
Interne Kennung: OP-IV.272.48.2025.MSY
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy. Oświadczenie to będzie żądane wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 2. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (w formie elektronicznej –podpis kwalifikowany). W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone podpisem kwalifikowanym osób udzielających pełnomocnictwa. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VII ust. 1 i 2 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy /usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 10 do SWZ. 6. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem JEDZ, także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 8. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający przeprowadził wstępne konsultacje rynkowe. 9. Informacje związane z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) określa SWZ. 10. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej zamówienia podstawowego podanej w ofercie. 11. Zamawiający określa w §12 istotnych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ, wymagania określone w art. 95 ustawy
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85321000 Verwaltungsdienste im Sozialwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 80500000 Ausbildung, 79512000 Call-Center, 79100000 Dienstleistungen im juristischen Bereich, 85312320 Beratungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w rozumieniu art. 441 ust. 1 ustawy PZP na następujących zasadach: a) Zamawiający dopuszcza możliwość zamówienia dodatkowych usług ponad ilości godzin określone w Załączniku nr 2 do Umowy, do maksymalnej wartości 100 % wynagrodzenia brutto z tytułu realizacji zamówienia podstawowego (gwarantowanego), wskazanej w § 4 ust. 1, pkt 1.1 istotnych postanowień umowy (Załącznik nr 3 do SWZ). b) Wykonawca zobowiązany będzie do zrealizowania zamówienia objętego prawem opcji na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, co w szczególności oznacza, że ceny jednostkowe zamawianych w ramach prawa opcji usług będą zgodne z ceną podaną w Ofercie Wykonawcy (Załącznik nr 7 do Umowy) i kalkulacji cenowej (Załącznik nr 2 do Umowy). c) Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji pod warunkiem poinformowania o tym fakcie Wykonawcy w terminie 30 dni przed uruchomieniem prawa opcji, jednak nie później niż przed upływem 36 miesięcy od podpisania Umowy. d) Zamawiający w informacji o której mowa w pkt c) określa czas, na który prawo opcji zostaje uruchomione, liczbę godzin i rodzaj usług, które mają być świadczone w ramach prawa opcji oraz maksymalną wartość prawa opcji. e) Zamawiający w miarę potrzeb może wielokrotnie korzystać z prawa opcji, aż do osiągnięcia maksymalnego wynagrodzenia, o którym mowa w §4 ust. 1.2 istotnych postanowień umowy (Załącznik nr 3 do SWZ); 2. W przypadku, w którym Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji w całości lub w części, Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. Strony zgodnie ustalają, że w odniesieniu do zamówienia opcjonalnego, o którym mowa w ust. 1, Zamawiający decyduje czy i w jakim zakresie skorzysta z prawa opcji. Zamawiający nie ma obowiązku wykorzystania maksymalnej wartości prawa opcji, o której mowa. Wykonawca nie może się powoływać na jakiekolwiek oczekiwania co do skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji.