See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowego wyposażenia do budynku nowego rektoratu, z podziałem na 2 części.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa fabrycznie nowego wyposażenia do budynku nowego rektoratu z podziałem na 2 części Opis Przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 5 do SWZ: Część 1. Dostawa fabrycznie nowych foteli konferencyjnych do budynku nowego rektoratu. Część 2. Dostawa i montaż fabrycznie nowego wyposażenia meblowego do pomieszczeń biurowych budynku nowego rektoratu (kondygnacja 3).
Vorherige Bekanntmachung: 524933-2025
Interne Kennung: AN/ZP/105/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przesłanka ta ma charakter ocenny, w piśmiennictwie i orzecznictwie wypracowane zostały jednak pewne wskazówki, jak powinno się rozumieć przedmiotowe pojęcia. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem analizy wszystkich okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywaniu zamówienia, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest całkowicie uzasadnione. Zamawiający przeprowadził dwa postępowania związane z zakupem mebli do konkretnych pomieszczeń w budynku nowobudowanego rektoratu (sygn. Postępowania AN/ZP/23/25 – pakiet IV i AN/ZP/75/25 – pakiet I i II) , oba zostały unieważnione z przyczyn niezależnych od Zamawiającego (kwota złożonych ofert była wyższa niż kwota przewidziana przez Zamawiającego na realizację zamówienia). Przygotowując nowe postępowanie Zamawiający musiał uwzględnić fakt, iż budynek nowego rektoratu do którego kupowane są meble zostanie zgodnie z umową oddany do użytku pod koniec września 2025 roku i wraz z nowym rokiem akademickim 2025/2026 administracja uczelni zlokalizowana w budynku obecnego rektoratu tj. przy pl. M. Skłodowskiej-Curie 5 w Poznaniu miała rozpocząć pracę w nowym już budynku, na nowym wyposażeniu meblowym. Obecne wyposażenie meblowe znajdujące się w obecnym rektoracie będzie pozostawione w swojej lokalizacji ze względu na plany wynajęcia obiektu wraz z wyposażeniem. Uczelnia prowadzi już rozmowy z potencjalnymi najemcami. Skrócenie terminu składania ofert daje szanse na udzielenie zamówienia w terminie pozwalającym na zrealizowanie zamówienia w pożądanym terminie co przyczyni się do nie ponoszenia zwiększonych kosztów eksploatacyjnych związanych z utrzymaniem dwóch budynków obecnego i nowego rektoratu a więc dbałości o finanse publiczne. Reasumując, należy stwierdzić że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1. Dostawa fabrycznie nowych foteli konferencyjnych do budynku nowego rektoratu.
Beschreibung: Część 1. Dostawa fabrycznie nowych foteli konferencyjnych do budynku nowego rektoratu.Opis Przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 5 do SWZ:
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2. Dostawa i montaż fabrycznie nowego wyposażenia meblowego do pomieszczeń biurowych budynku nowego rektoratu (kondygnacja 3).
Beschreibung: Część 2. Dostawa i montaż fabrycznie nowego wyposażenia meblowego do pomieszczeń biurowych budynku nowego rektoratu (kondygnacja 3).Opis Przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 5 do SWZ:
Interne Kennung: 2