2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odstránenie nelegálnych skládok v obci Polomka II
Beschreibung: Predmetom zákazky je poskytnutie služieb –, podrobné vymedzenie predmetu zákazky a bližšie podmienky plnenia (požiadavky na predmet zákazky) sú bližšie definované v súťažných podkladoch vrátane príloh súťažných podkladov a to podľa podkladov definovaných v: Podrobný opis predmetu zákazky je uvedený v časti B.1 „Opis predmetu zákazky“ v časti B.2 „Obchodné podmienky plnenia predmetu zákazky“ Súťažných podkladov. Predmetom projektu je naloženie , odvoz a uloženie na skládku zmesového komunálneho odpadu a drobného stavebného odpadu z nelegálnych skládok v okolí obydlí MRK v Polomke. Skládky sa nachádzajú na ul. Hronská -lokalita A a ul.Osloboditeľov -lokalita B. Na odstránenie týchto skládok je vydané právoplatné rozhodnutie Okresného úradu Brezno, odboru starostlivosti o životné prostredie, ktoré je v prílohe súťažných podkaldov, Rozhodnutie má číslo OU-BR-OZSP -2024/006363-007 a je zo dňa 09.7.2024, právoplatné dňa 01.8.2024. Podľa rozhodnutia má Obec Polomka odstrániť 1050 ton zmesového komunálneho odpadu a 50 ton drobného stavebného odpadu. Plocha územia, z ktorého bude odstránená nelegálna skládka odpadu, resp. odstránené nepriaznivé vplyvy na životné prostredie spôsobené nakladaním s odpadmi v blízkosti osídlení MRK – 760 m2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Predmetom zákazky je poskytnutie služieb –, podrobné vymedzenie predmetu zákazky a bližšie podmienky plnenia (požiadavky na predmet zákazky) sú bližšie definované v súťažných podkladoch vrátane príloh súťažných podkladov a to podľa podkladov definovaných v: Podrobný opis predmetu zákazky je uvedený v časti B.1 „Opis predmetu zákazky“ v časti B.2 „Obchodné podmienky plnenia predmetu zákazky“ Súťažných podkladov. Predmetom projektu je naloženie , odvoz a uloženie na skládku zmesového komunálneho odpadu a drobného stavebného odpadu z nelegálnych skládok v okolí obydlí MRK v Polomke. Skládky sa nachádzajú na ul. Hronská -lokalita A a ul.Osloboditeľov -lokalita B. Na odstránenie týchto skládok je vydané právoplatné rozhodnutie Okresného úradu Brezno, odboru starostlivosti o životné prostredie, ktoré je v prílohe súťažných podkaldov, Rozhodnutie má číslo OU-BR-OZSP -2024/006363-007 a je zo dňa 09.7.2024, právoplatné dňa 01.8.2024. Podľa rozhodnutia má Obec Polomka odstrániť 1050 ton zmesového komunálneho odpadu a 50 ton drobného stavebného odpadu. Plocha územia, z ktorého bude odstránená nelegálna skládka odpadu, resp. odstránené nepriaznivé vplyvy na životné prostredie spôsobené nakladaním s odpadmi v blízkosti osídlení MRK – 760 m2 B.1 OPIS PREDMETU ZÁKAZKY Predmetom zákazky je poskytnutie služieb na zákazku Odstránenie nelegálnych skládok v obci Polomka II a to v rozsahu podľa podkladov definovaných v časti B.2 „Obchodné podmienky plnenia predmetu zákazky“ Súťažných podkladov. Predmetom projektu je naloženie , odvoz a uloženie na skládku zmesového komunálneho odpadu a drobného stavebného odpadu z nelegálnych skládok v okolí obydlí MRK v Polomke. Skládky sa nachádzajú na ul. Hronská -lokalita A a ul.Osloboditeľov -lokalita B. Na odstránenie týchto skládok je vydané právoplatné rozhodnutie Okresného úradu Brezno, odboru starostlivosti o životné prostredie, ktoré je v prílohe, Rozhodnutie má číslo OU-BR-OZSP -2024/006363-007 a je zo dňa 09.7.2024, právoplatné dňa 01.8.2024. Podľa rozhodnutia má Obec Polomka odstrániť 1050 ton zmesového komunálneho odpadu a 50 ton drobného stavebného odpadu. Plocha územia, z ktorého bude odstránená nelegálna skládka odpadu, resp. odstránené nepriaznivé vplyvy na životné prostredie spôsobené nakladaním s odpadmi v blízkosti osídlení MRK – 760 m2 Vybraný dodávateľ odpad naloží na svoje vozidlá, odvezie a uloží na riadenú skládku odpadov. Pri fakturácií dodávateľ predloží vážne lístky z riadenej skládky odpadov. Dielo zahŕňa najmä: a) naloženie odpadu na vozidlá Zhotoviteľa, b) odvoz odpadu na riadenú skládku odpadov, c) uloženie odpadu na riadenej skládke odpadov v súlade s platnou legislatívou, Nelegálne skládky sa nachádzajú v ťažko prístupnom teréne so sťaženým prístupom techniky. Nelegálne skládky sa nachádzajú v ťažko prístupnom teréne so sťaženým prístupom techniky. Z uvedeného dôvodu je uchádzač povinný pri spracovaní ponuky vychádzať z reálneho stavu na mieste a v ponukovej cene zohľadniť všetky činnosti a náklady potrebné na riadne splnenie predmetu zákazky, najmä také, ktoré sú nevyhnutné na zabezpečenie prístupu a manipulácie techniky za účelom naloženia odpadu na vozidlá zhotoviteľa. Ak si zabezpečenie prístupu a realizácia naloženia odpadu vyžaduje sprievodné (pomocné) práce, ako napr. zriadenie dočasných/provizórnych prístupových opatrení (cesty, prejazdy), zemné práce, úpravu terénu, odstránenie/úpravu náletových drevín a kríkov, tieto práce sa považujú za súčasť plnenia predmetu zákazky v rámci položiek: Zmesový komunálny odpad a Drobný stavebný odpad a musia byť zahrnuté v ponukovej cene. Verejný obstarávateľ upozorňuje, že náklady na uvedené sprievodné práce nebudú po ukončení verejného obstarávania akceptované ako „práce navyše“ z dôvodu miestnych podmienok zistených pri realizácii, keďže uchádzač má možnosť vykonať obhliadku miesta a ponuku predložiť ako presne definovanú vrátane všetkých ekonomicky oprávnených nákladov súvisiacich s plnením predmetu zákazky. Uchádzač je povinný si dôkladne naštudovať celé Súťažné podklady a pri tvorbe návrhu na plnenie kritérií – najnižšej celkovej ceny za plnenie predmetu zákazky v EUR vrátane DPH (celkom v prípade uchádzača, ktorý nie je platcom DPH) oceniť výkaz výmer v súlade s týmito podkladmi. B.2 OBCHODNÉ PODMIENKY PLNENIA PREDMETU ZÁKAZKY Zmluva o dielo – osobitná príloha Súťažných podkladov vo formáte word (príloha č.3 súťažných podkladov)