See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Snöröjning av gator
Beschreibung: Välkommen att lämna avrop i upphandlingen av snöröjningstjänster. Anbud kan lämas på en eller flera områden.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Brygge-Brådal-Ävja
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Los: LOT-0002
Titel: Brygge-Valla-Bögebacka och Bovallstrand
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:2
Los: LOT-0003
Titel: Ramsvik-Askum-Backa-Långevik
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:3
Los: LOT-0004
Titel: Varpet-Runden-Lundal
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:4
Los: LOT-0005
Titel: Bua-Dale
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:5
Los: LOT-0006
Titel: Hovenäset-Vägga
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:6
Los: LOT-0007
Titel: Bohus Malmön
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:7
Los: LOT-0008
Titel: Väjern och Långevik
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:8
Los: LOT-0009
Titel: Askum-Tossene-Bratteby-Assleröd
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:9
Los: LOT-0010
Titel: Tossene-Röd-Åby
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:10
Los: LOT-0011
Titel: Röd-Tossene-Todderöd-Östra rörvik
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:11
Los: LOT-0012
Titel: Smögen
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:12
Los: LOT-0013
Titel: Hunnebostrand
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:13
Los: LOT-0014
Titel: Ulebergshamn
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115436:Lot:14
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003
Del (anbudsområde): LOT-0004
Del (anbudsområde): LOT-0005
Del (anbudsområde): LOT-0006
Del (anbudsområde): LOT-0007
Del (anbudsområde): LOT-0008
Del (anbudsområde): LOT-0009
Del (anbudsområde): LOT-0010
Del (anbudsområde): LOT-0011
Del (anbudsområde): LOT-0012
Del (anbudsområde): LOT-0013
Del (anbudsområde): LOT-0014