555131-2026 - Ergebnis
Finnland – Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung – Ylläpitosiivous- ja perussiivouspalvelut Hekan kahdelle alueelle
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ylläpitosiivous- ja perussiivouspalvelut Hekan kahdelle alueelle
Beschreibung: Helsingin kaupungin asunnot Oy:n (Heka) kilpailutti puhtauspalveluita. Kilpailu keskeytettiin. Hankittava puhtauspalvelu kokonaisuus käsittää Hekan omistamien asuintalojen yleisten tilojen ylläpito- ja perussiivouspalvelut, sekä Hekan omassa tuotannossa olevien kohteiden perussiivouksia tarpeen mukaan. Siivouspalveluita tilataan myös oman henkilöstön poissaolojen ajaksi tarveperusteisesti keikkaluonteisena lisäpalveluna. Oman henkilöstön poissaolon aikaiset ja siten hankittavat siivoustarpeet voivat olla eripituisia aikoja, päivästä – pidempiaikaisempaan siivoustarpeeseen. Alueellisia osakokonaisuuksia on kaksi (2). - Alue 1. Kantakaupunki ja Pikku Huopalahti - Alue 2. Puotila ja Vuosaari.
Interne Kennung: 610355
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Alue 1: Kantakaupunki ja Pikku Huopalahti (alv 0)
Beschreibung: Helsingin kaupungin asunnot Oy:n (Heka) kilpailutti puhtauspalveluita Kantakaupunki ja Pikku Huopalahti -alueelle. Kilpailu keskeytettiin. Hankittava puhtauspalvelu kokonaisuus käsittää Hekan omistamien asuintalojen yleisten tilojen ylläpito- ja perussiivouspalvelut, sekä Hekan omassa tuotannossa olevien kohteiden perussiivouksia tarpeen mukaan. Siivouspalveluita tilataan myös oman henkilöstön poissaolojen ajaksi tarveperusteisesti keikkaluonteisena lisäpalveluna. Oman henkilöstön poissaolon aikaiset ja siten hankittavat siivoustarpeet voivat olla eripituisia aikoja, päivästä – pidempiaikaisempaan siivoustarpeeseen.
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Alue 2: Puotila ja Vuosaari (alv 0)
Beschreibung: Helsingin kaupungin asunnot Oy:n (Heka) kilpailutti puhtauspalveluita Puotila ja Vuosaari -alueelle. Kilpailu keskeytettiin. Hankittava puhtauspalvelu kokonaisuus käsittää Hekan omistamien asuintalojen yleisten tilojen ylläpito- ja perussiivouspalvelut, sekä Hekan omassa tuotannossa olevien kohteiden perussiivouksia tarpeen mukaan. Siivouspalveluita tilataan myös oman henkilöstön poissaolojen ajaksi tarveperusteisesti keikkaluonteisena lisäpalveluna. Oman henkilöstön poissaolon aikaiset ja siten hankittavat siivoustarpeet voivat olla eripituisia aikoja, päivästä – pidempiaikaisempaan siivoustarpeeseen.
Interne Kennung: 2-1