2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på levering af godsekspedition og stevedoring til M/F Anholt til Norddjurs Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af godsekspedition og stevedoring til M/F Anholt til Norddjurs Kommune. Opgaven udføres på færgens område i Grenaa.
Interne Kennung: Godsekspedition og stevedoring
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63720000 Hilfstätigkeiten für den Wasserverkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63110000 Frachtumschlag und -lagerung, 63700000 Hilfstätigkeiten für den Land-, Schiffs- und Luftverkehr, 63721000 Betrieb von Häfen und Wasserstraßen und zugehörige Dienste, 63722000 Lotsendienste, 63723000 Ankerplatzdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: De første 12 måneder af kontrakten er prøvetid, hvor ordregiver kan opsige kontrakten med et skriftligt varsel på 30 dage til den 1. i en måned, såfremt ordregiver vurderer, at samarbejdet ikke forløber tilfredsstillende. Kontrakten er uopsigelig efter prøveperiodens udløb i 36 måneder, herefter kan kontrakten opsiges med et varsel på 6 måneder i henhold til kontraktens afsnit 3.