555547-2025 - Wettbewerb
Polen – Ausbildung – Świadczenie usług szkolenia zawodowego dla potrzeb Centrum Kształcenia Zawodowego w Tarnowie – zakres IV
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług szkolenia zawodowego dla potrzeb Centrum Kształcenia Zawodowego w Tarnowie – zakres IV
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego, obejmujących: Branżowe szkolenia dla nauczycieli realizowane u pracodawców; Wyjazdowe szkolenia tematyczne, w tym: „Dzieci cierpią po cichu – czy i jak można im pomóc” oraz „Przeciwdziałanie przemocy, dyskryminacji i nierównościom”; Wyjazdowe warsztaty rodzicielskie; Wizyty studyjne na lokalnym rynku pracy w Małopolsce oraz Kurs stylizacji paznokci. Celem zamówienia jest rozwój kompetencji zawodowych, społecznych i wychowawczych uczestników, a także zwiększenie ich szans na rynku pracy oraz jakość wsparcia udzielanego uczniom i rodzinom. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. (dla części 1 i 4) Wykonawca zrealizuje część praktyczną zajęć we wskazanym w ofercie zakładzie pracy, na co Wykonawca posiada zgodę osoby/osób zarządzających tym zakładem pracy 3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.5. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.6. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Interne Kennung4/WKS/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80500000 Ausbildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 60140000 Bedarfspersonenbeförderung, 66510000 Versicherungen, 55270000 Dienstleistungen von Frühstückspensionen, 55320000 Servieren von Mahlzeiten, 55270000 Dienstleistungen von Frühstückspensionen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1: "Świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: Branżowe szkolenie dla nauczycieli u pracodawców"
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego, obejmujących: Branżowe szkolenia dla nauczycieli realizowane u pracodawców. Celem zamówienia jest rozwój kompetencji zawodowych, społecznych i wychowawczych uczestników, a także zwiększenie ich szans na rynku pracy oraz jakość wsparcia udzielanego uczniom i rodzinom. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. (dla części 1) Wykonawca zrealizuje część praktyczną zajęć we wskazanym w ofercie zakładzie pracy, na co Wykonawca posiada zgodę osoby/osób zarządzających tym zakładem pracy 3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.5. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.6. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 1: „Świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: Branżowe szkolenie dla nauczycieli u pracodawców” 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 40 godzin. 2) Łącznie: 100 osób (po 1 osobie). 3) Liczba uczestników: w 2025– 50 os., 2028 – 50 os. 4) Celem szkolenia jest poszerzenie świadomości uczestników w zakresie funkcjonowania zakładów pracy w danej branży, rozwój współpracy z pracodawcami oraz budowanie trwałych relacji pomiędzy szkołami zawodowymi a przedsiębiorstwami. Uczestnicy zapoznają się z modelami i narzędziami stosowanymi w zakładach pracy, a także z metodami działania, organizacją, strukturą funkcjonowania oraz wykorzystywanymi technologiami. Udział w szkoleniu pozwoli na zdobycie wiedzy ogólnej i specjalistycznej, przekazywanej w formie formalnej, pozaformalnej oraz praktycznej. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung4/WKS/2025 - część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 55320000 Servieren von Mahlzeiten
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji, o której mowa w art. 441 PZP: a) zakres zamówienia objętego opcją: prawo opcji obejmuje możliwość zmniejszenia lub rozszerzenia zamówienia w ramach umowy podstawowej i na warunkach tej umowy o powiększony/pomniejszony zakres za dodatkowym/pomniejszonym wynagrodzeniem wg cen jednostkowych określonych dla zamówienia podstawowego. Zamawiający dopuszcza zmniejszenie lub zwiększenie ilości uczestników szkolenia o 20% względem ilości określonej w opisie przedmiotu zamówienia. b) okoliczności, w jakich może dojść do skorzystania z opcji: w przypadku zgłoszenia się/ braku zgłoszenia nowych uczestników szkolenia. c) warunek uruchomienia prawa opcji: oświadczenie woli Zamawiającego, złożone Wykonawcy w formie pisemnej.
LosLOT-0002
Titelczęść 2: Świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie wyjazdowego szkolenia "Dzieci cierpią po cichu – czy i jak można im pomóc" oraz "Przeciwdziałania przemocy, dyskryminacji i nierównościom”
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego, obejmujących: Wyjazdowe szkolenia tematyczne, w tym: „Dzieci cierpią po cichu – czy i jak można im pomóc” oraz „Przeciwdziałanie przemocy, dyskryminacji i nierównościom”; Celem zamówienia jest rozwój kompetencji zawodowych, społecznych i wychowawczych uczestników, a także zwiększenie ich szans na rynku pracy oraz jakość wsparcia udzielanego uczniom i rodzinom. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.5. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.6. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 2: Świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie wyjazdowego szkolenia "Dzieci cierpią po cichu – czy i jak można im pomóc" oraz "Przeciwdziałania przemocy, dyskryminacji i nierównościom” 1) Liczba godzin dla każdej grupy : szkolenie łącznie 15 h godzin. 2) Łącznie: 4 grup (po 30 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 30 os. 2026 – 30 os. 2027 – 30 os. 2028 – 30 os 4) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie wyjazdowego szkolenia "Dzieci cierpią po cichu – czy i jak można im pomóc" oraz "Przeciwdziałania przemocy, dyskryminacji i nierównościom” dla nauczycieli/kadry zarządzającej szkół ponadpodstawowych z Gminy Miasta Tarnowa w ramach projektu „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracja Tarnowskiej”. 5) Szkolenie pozwoli nauczycielom/kadrze zarządzającej zdobyć wiedzę na temat metod i narzędzi, które mogą być skuteczne w udzieleniu pomocy dzieciom cierpiącym po cichu. 6) Wyjazdy warsztatowe skierowane są dla kadry zarządzającej i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z Gminy Miasta Tarnowa. 7) Szkolenie będzie trwało 3 dni i zostanie zrealizowane w miejscu wyznaczonym przez Wykonawcę, zgodnie z wymaganiami organizacyjnymi i logistycznymi. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung4/WKS/2025 - część 2
LosLOT-0003
Titelczęść 3: „Świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: Wyjazdowe warsztaty rodzicielskie, poprawa dobrostanu psychicznego, poprawa relacji rodzic - dziecko oraz przeciwdziałania przemocy, dyskryminacji i nierównościom”
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego, obejmujących: Wyjazdowe warsztaty rodzicielskie. Celem zamówienia jest rozwój kompetencji zawodowych, społecznych i wychowawczych uczestników, a także zwiększenie ich szans na rynku pracy oraz jakość wsparcia udzielanego uczniom i rodzinom. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.5. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.6. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 3: „Świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie: Wyjazdowe warsztaty rodzicielskie, poprawa dobrostanu psychicznego, poprawa relacji rodzic - dziecko oraz przeciwdziałania przemocy, dyskryminacji i nierównościom” 1) Liczba godzin dla każdej grupy: 12 godzin dla grupy + zajęcia indywidualne (dla zainteresowanych): 27 godzin. 2) Łącznie: 4 grup (po 30 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 30 os. 2026 – 30 os. 2027 – 30 os. 2028 – 30 os., 4) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego w zakresie Wyjazdowe warsztaty rodzicielskie, poprawa dobrostanu psychicznego, poprawa relacji rodzic - dziecko oraz przeciwdziałania przemocy, dyskryminacji i nierównościom dla uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym z Gminy Miasta Tarnowa wraz ze swoimi rodzicami w ramach projektu „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracja Tarnowskiej”. 5) W ramach wyjazdu organizowane będą warsztaty, zajęcia, terapię oraz aktywności mające na celu rozwój osobisty, budowanie pozytywnych emocji. Uczestnicy mają możliwość udziału w zajęciach, terapii grupowej, spotkaniach ze specjalistą. Podczas pobytu będą organizowane aktywności integracyjne, które pomogą uczestnikom w relacjach z innymi, rozwijać umiejętności komunikacyjne i wspólnie spędzać czas w przyjaznej atmosferze. 6) Wyjazdy warsztatowe skierowane są dla rodziców/opiekunów prawnych i uczniów szkół ponadpod. o kształ. zawod. z GMT ze specjalistami. 7) Szkolenie będzie trwało 3 dni i zostanie zrealizowane w miejscu wyznaczonym przez Wykonawcę, zgodnie z wymaganiami organizacyjnymi i logistycznymi. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung4/WKS/2025 - część 3
LosLOT-0004
Titelczęść 4: Wizyty studyjne - lokalny rynek małopolski
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego, obejmujących: Wizyty studyjne na lokalnym rynku pracy w Małopolsce. Celem zamówienia jest rozwój kompetencji zawodowych, społecznych i wychowawczych uczestników, a także zwiększenie ich szans na rynku pracy oraz jakość wsparcia udzielanego uczniom i rodzinom. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.3. (dla części 4) Wykonawca zrealizuje część praktyczną zajęć we wskazanym w ofercie zakładzie pracy, na co Wykonawca posiada zgodę osoby/osób zarządzających tym zakładem pracy 3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.5. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.6. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 4: Wizyty studyjne - lokalny rynek małopolski 1) Liczba godzin dla każdej grupy: 24 godzin. 2) Łącznie: 54 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 150 os. 2026 – 150 os. 2027 – 150 os., 2028 – 90 os. 4) Wizyty będą trwały 3 dni, po 8 godzin dziennie. W trakcie tych wizyt uczestnicy dokładnie poznają specyfikę zakładu w danej branży, wykonując czynności zgodne z danym stanowiskiem pracy pod nadzorem pracowników zatrudnionych w zakładzie. Uczestnicy uzyskają również konsultacje eksperckie oraz odbędą wstępną rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą. Podczas wizyty studyjnej uczestnicy odwiedzą także infrastrukturę małopolskich instytucji naukowych, gdzie wezmą udział w wykładach, spotkaniach z wybitnymi naukowcami oraz pokazach popularnonaukowych, a także zapoznają się z innowacyjnymi metodami eksperymentowania. 5) Wizyty studyjne u pracodawcy umożliwiają uczniom poznanie realiów pracy w danej branży, praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy oraz rozwijanie umiejętności pod okiem specjalistów. Jest to szczególnie wartościowe dla uczniów bez doświadczenia zawodowego, pomagając im lepiej zrozumieć wymagania i oczekiwania rynku pracy oraz motywując do dalszego rozwoju. 6) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym GMT. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung4/WKS/2025 - część 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 60140000 Bedarfspersonenbeförderung, 55320000 Servieren von Mahlzeiten
LosLOT-0005
Titelczęść 5: Kurs stylizacji paznokci
Beschreibung3.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług szkolenia zawodowego, obejmujących: Kurs stylizacji paznokci. Celem zamówienia jest rozwój kompetencji zawodowych, społecznych i wychowawczych uczestników, a także zwiększenie ich szans na rynku pracy oraz jakość wsparcia udzielanego uczniom i rodzinom. 3.2. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Wiedza Kwalifikacje Sukces na terenie Aglomeracji Tarnowskiej” (nr FEMP.06.31-IP.01-043/24) – Kształcenie zawodowe dla Priorytetu 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego Działanie 6.31 Wsparcie kształcenia zawodowego – ZIT Typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 1 do SWZ. 3.5. Miejsce realizacji umowy: Zajęcia odbywać się będą pod wskazanym adresem przez Wykonawcę – zgodnie z wymogami danego kursu – na terenie Tarnowa lub innym miejscu na terenie Powiatu Tarnowskiego pod warunkiem, że Wykonawca zapewnienia transportu (tam i z powrotem) uczestników szkoleń z Centrum Kształcenia Zawodowego. 3.6. Wykonawca ma obowiązek posiadania wpisu w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) lub analogicznym rejestrze prowadzonym w państwie, w którym Wykonawca ma siedzibę. 3.7. Wykonawcy prowadzący proces egzaminowania lub certyfikacji kursów powinni posiadać stosowne i adekwatne do przedmiotu zamówienia uprawnienia, a osoby uczestniczące w tym procesie stosowne kwalifikacje i uprawnienia, umożliwiające realizację niniejszego zadania w sposób kompletny z zachowaniem najwyższej jakości. 3.8. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, które będą mieć kontakt z małoletnimi uczestnikami szkoleń, spełniały wymogi ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (Dz. U. z 2024 r. poz. 560). Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca przedstawi stosowne zaświadczenia z Krajowego Rejestru Karnego dla tych osób. 3.9. Zamawiający informuje, że jeżeli w SWZ i załącznikach znajdują się odniesienia do nazw, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać że oferowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wymogi dla części 5: Kurs stylizacji paznokci 1) Liczba godzin dla każdej grupy : 50 godzin. 2) Łącznie: 11 grup (po 10 osób). 3) Liczba uczestników: w 2025– 30 os. 2026 – 30 os. 2027 – 30 os. 2028 – 20 os., 4) Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych o kształceniu zawodowym lub LO z GMT. 5) Uczestnikami projektu są zarówno kobiety jak i mężczyźni, jak również osób z niepełnosprawnościami. 6) Zamawiający opracował ramowy opis programu i szkolenia. Pozostałe wymagania zawiera załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung4/WKS/2025 - część 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung