555635-2026 - Wettbewerb
Polen – Schneeräumung – Zimowe utrzymaniu dróg 2026-2028
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZimowe utrzymaniu dróg 2026-2028
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Trzebinia w okresie od dnia 1 listopada 2026 r. do dnia 31 marca 2028 r., zgodnie z wykazami dróg stanowiącymi załączniki do SWZ. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: • odśnieżanie dróg gminnych, • usuwanie błota pośniegowego, • likwidację śliskości zimowej, • posypywanie materiałami uszorstniającymi, • stosowanie środków chemicznych dopuszczonych do utrzymania dróg, • usuwanie ubitych i zlodowaciałych warstw śniegu, • prowadzenie działań prewencyjnych ograniczających powstawanie śliskości zimowej, • utrzymanie przejezdności dróg zgodnie z wymaganym standardem zimowego utrzymania. 2. Podział zamówienia na części Zamówienie zostało podzielone na siedem części: Część/Sektor Zakres Długość dróg 1. A Miasto Trzebinia, Młoszowa 41,04 km 2. B Miasto Trzebinia 75,55 km 3. C Myślachowice, Płoki, Czyżówka 24,65km 4. D Lgota 6,08 km 5. E Psary, Karniowice, Dulowa 27,31 km 6. F Piła Kościelecka, Bolęcin, 24,66 km 7. G Trzebinia Rynek 9300m2 oraz 1,19 km Szczegółowe wykazy dróg w poszczególnych sektorach zawierają załączniki : A, B, C,D, E, F i G do swz. Wybór oferty najkorzystniejszej nastąpi odrębnie dla każdej części zamówienia. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części zamówienia. 3. Standardy zimowego utrzymania dróg Drogi objęte zamówieniem zostały podzielone na dwa standardy utrzymania. Szczegółowy wykaz dróg przypisanych do poszczególnych standardów zawierają załączniki sektorowe. STANDARD I – drogi o wysokim priorytecie utrzymania W ramach Standardu I Wykonawca zobowiązany jest do: • odśnieżania całej szerokości jezdni, • usuwania błota pośniegowego, • likwidacji śliskości zimowej, • utrzymania przejezdności przez całą dobę. W przypadku długotrwałych opadów działania prowadzone są w sposób ciągły do czasu zapewnienia wymaganej przejezdności dróg. STANDARD II – drogi o podstawowym priorytecie utrzymania W ramach Standardu II Wykonawca zobowiązany jest do: • odśnieżania jezdni, u • suwania błota pośniegowego, • likwidacji śliskości zimowej, • zapewnienia przejezdności dróg W przypadku utrzymywania się niekorzystnych warunków atmosferycznych działania prowadzone są sukcesywnie, zgodnie z kolejnością wynikającą z priorytetu dróg oraz rzeczywistych potrzeb komunikacyjnych. 4. Materiały do zwalczania śliskości zimowej. Do zwalczania śliskości zimowej Wykonawca zobowiązany jest stosować: • mieszankę piaskowo-solną, Mieszanka piaskowo-solna powinna zawierać od 30% do 50% soli drogowej oraz od 50% do 70% piasku. Wykorzystywane materiały muszą odpowiadać wymaganiom obowiązujących przepisów prawa oraz norm technicznych dopuszczających ich stosowanie na drogach publicznych. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć dokumenty potwierdzające jakość, skład oraz pochodzenie stosowanych materiałów. 5. Zasady prowadzenia akcji zimowej Przy odśnieżaniu należy usuwać śnieg w sposób niepowodujący ograniczenia widoczności na skrzyżowaniach, łukach dróg oraz przejściach dla pieszych. Zabrania się składowania śniegu w miejscach powodujących zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Do rozsypywania materiałów uszorstniających i środków chemicznych należy stosować urządzenia zapewniające równomierne dawkowanie materiału. Wykonawca zobowiązany jest do całodobowego monitorowania warunków atmosferycznych oraz stanu nawierzchni dróg objętych zamówieniem. Wykonawca zobowiązany jest rozpocząć działania zimowego utrzymania dróg również bez wezwania Zamawiającego, jeżeli wystąpią opady śniegu, marznącego deszczu, gołoledź lub inne zjawiska atmosferyczne powodujące śliskość lub utrudnienia w ruchu drogowym, a Wykonawca poweźmie o nich wiadomość lub przy zachowaniu należytej staranności mógł powziąć o nich wiadomość. Brak zgłoszenia ze strony Zamawiającego nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku podjęcia działań wynikających z umowy. W przypadku prognozowanego wystąpienia gołoledzi, marznącego deszczu lub innych zjawisk mogących spowodować oblodzenie nawierzchni, Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia działań prewencyjnych, jeżeli pozwalają na to warunki techniczne i prognozy meteorologiczne. 6. Monitoring GPS Wszystkie pojazdy i urządzenia wykorzystywane do realizacji zamówienia muszą być wyposażone w sprawny system monitoringu GPS. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić Zamawiającemu bezpłatny, całodobowy dostęp online do systemu GPS. System GPS musi umożliwiać: • bieżący podgląd lokalizacji pojazdów, • podgląd historii przejazdów, • identyfikację czasu pracy pojazdu, • identyfikację trasy przejazdu, • generowanie raportów za dowolny okres. Dane GPS muszą być archiwizowane przez cały okres obowiązywania umowy oraz przez minimum 12 miesięcy po jej zakończeniu. Dane GPS stanowią podstawowe źródło potwierdzenia wykonania usług. 7. Potencjał techniczny Dla każdej części zamówienia Wykonawca musi dysponować minimalną ilością sprzętu określoną w SWZ. Sprzęt musi: • pozostawać do dyspozycji przez całą dobę, • być sprawny technicznie, • umożliwiać odśnieżanie dróg o szerokości minimum 2,5 m, • być wyposażony w system GPS. W przypadku składania ofert na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykazać odrębny sprzęt dla każdej części. Zamawiający nie dopuszcza wskazania tego samego pojazdu, urządzenia lub jednostki sprzętowej w więcej niż jednej części zamówienia. W przypadku awarii sprzętu Wykonawca zobowiązany jest zapewnić sprzęt zastępczy o parametrach nie gorszych niż wymagane w SWZ w terminie nie dłuższym niż 12 godzin. 8. Dyspozycyjność Wykonawca zobowiązany jest zapewnić całodobową gotowość do prowadzenia akcji zimowej. Wykonawca wskaże: • minimum dwa całodobowe numery telefonów kontaktowych, • adres poczty elektronicznej, • osobę odpowiedzialną za koordynację.
Interne KennungGK.KGK.271.3.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensUzasadnienie procedury przyspieszonej: Podstawa prawna Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych termin składania ofert w przetargu nieograniczonym nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający korzysta z wyjątku zgodnie z art. 138 ust.4 - termin składania ofert jest o 5 dni krótszy.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelSektor A - długość 41,04 km
BeschreibungZimowe utrzymanie dróg w obrębie -Miasto Trzebinia, Młoszowa. Wykaz dróg ujęto w załączniku A do SWZ.
Interne KennungGK.KGK.271.3.2026 Sektor A
LosLOT-0002
TitelSektor B długość 75,55 km
BeschreibungZimowe utrzymanie dróg w obrębie -Miasto Trzebinia Wykaz dróg ujęto w załączniku B do SWZ.
Interne KennungGK.KGK.271.3.2026 Sektor B
LosLOT-0003
TitelSektor C - długość 24.65 km
BeschreibungZimowe utrzymanie dróg w obrębie -Myślachowice, Płoki, Czyżówka. Wykaz dróg ujęto w załączniku C do SWZ.
Interne KennungGk.KGK.271.3.2026 Sektor C
LosLOT-0004
TitelSektor D - długość 6,08 km
BeschreibungZimowe utrzymanie dróg w obrębie -Lgota. Wykaz dróg ujęto w załączniku D do SWZ.
Interne KennungGK.KGK.271.3.2026 Sektor D
LosLOT-0005
TitelZimowe utrzymanie dróg w obrębie- Psary, Karniowice, Dulowa Wykaz dróg ujęto w załączniku E do SWZ.
BeschreibungSektor E - długość 27,31 km
Interne KennungGK.KGK.271.3.2026 Sektor E
LosLOT-0006
TitelSektor F - długość 24,66 km
BeschreibungZimowe utrzymanie dróg w obrębie -Sołectwo Piła Kościelecka i Bolęcin Wykaz dróg ujęto w załączniku F do SWZ.
Interne KennungGK.KGK.271.3.2026 Sektor F
LosLOT-0007
TitelSektor G - długość 9300m2 oraz 1,19 km
BeschreibungTrzebinia Rynek
Interne KennungGK.KGK.271.3.2026 Sektor G