See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prace remontowo – konserwatorskie na zabytkowych cmentarzach komunalnych w Krakowie – w podziale na trzy części.
Beschreibung: 3.1. Przedmiotem zamówienia są „Prace remontowo – konserwatorskie na zabytkowych cmentarzach komunalnych w Krakowie – w podziale na trzy części” polegające na: wykonaniu prac konserwatorskich i restauratorskich na Kwaterze Poległych z I wojny światowej – przy nagrobkach, stelach nagrobnych i filarach i bramie kwatery wojennej oraz przy zabytkowych nagrobkach i grobowcach na cmentarzu Rakowickim, eksponowanych w warunkach zewnętrznych, zabezpieczeniu substancji zabytkowej i przywróceniu do stanu pierwotnego, z częściową rekonstrukcją elementów zniszczonych oraz poprawie walorów estetycznych obiektów, zgodnie z programami prac konserwatorskich oraz pozwoleniami Miejskiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich. 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w: 3.2.1. projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 2 do SWZ), 3.2.2. dokumentacja: programy prac konserwatorskich wraz z dokumentacją fotograficzną, mapka cmentarza z zaznaczeniem lokalizacji, pozwolenia konserwatorskie (załącznik nr 3 do SWZ), 3.2.3. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru prac remontowo – konserwatorskich (załącznik nr 4 do SWZ). 3.2.4. przedmiar (załącznik nr 5 do SWZ).
Interne Kennung: P-11/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 2.1. Zamówienie publiczne udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz. U. z 2024 r., poz. 1320), zwaną dalej „ustawą” lub „ustawą PZP”. 3.6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy. Zamówienie zostanie udzielone, gdy zostaną zapewnione środki finansowe na ten cel. Jednocześnie Zamawiający informuje, że przedmiot wspomnianych zamówień stanowić będą podobne usługi, zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj. np. prace konserwatorskie i restauratorskie elementów pomników nagrobnych, nagrobków, grobowców, steli, filarów, wzmocnienia konstrukcyjne, rekonstrukcja dodatkowych elementów wskutek uzyskania nowych źródeł ikonograficznych dla kwatery wojennej lub danego pomnika nagrobnego lub wskutek odkrycia elementów pomników nagrobnych lub detalu architektonicznego (np. rzeźb, krzyży, tablic, metalowych ogrodzeń, elementów dekoracyjnych, zwieńczeń wydobytych przy rozbiórce lub odkrytych w wykopach itp.) lub też gdy wystąpi możliwość zlecenia prac przy kolejnych grobach żołnierskich na kwaterze wojennej (np. konserwacji kolejnych nagrobków, steli, ceglanych tynkowanych filarów, wykonanych według ujednoliconych wzorów), zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego. 5.1. O udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 57 ustawy, mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy oraz nie podlegają wykluczeniu na podstawie 109 ust. 1 pkt. 1, 4, 5, 7, 8, 10 ustawy oraz spełniają wymagania określone w pkt. 5.5. SWZ. 5.1.2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz w przepisach art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92522100 Maßnahmen zur Erhaltung von historisch bedeutsamen Stätten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45453100 Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1
Beschreibung: Część 1 Prace konserwatorskie i restauratorskie na Kwaterze Poległych w czasie I wojny światowej, cmentarz Rakowicki w Krakowie, polegające na: wykonaniu prac konserwatorskich i restauratorskich na Kwaterze Poległych z I wojny światowej – przy nagrobkach, stelach nagrobnych i filarach i bramie kwatery wojennej, eksponowanych w warunkach zewnętrznych, zabezpieczeniu substancji zabytkowej i przywróceniu do stanu pierwotnego, z częściową rekonstrukcją elementów zniszczonych oraz poprawie walorów estetycznych obiektów, zgodnie z programami prac konserwatorskich oraz pozwoleniami Miejskiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich. 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w: 3.2.1. projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 2 do SWZ), 3.2.2. dokumentacja: programy prac konserwatorskich wraz z dokumentacją fotograficzną, mapka cmentarza z zaznaczeniem lokalizacji, pozwolenia konserwatorskie (załącznik nr 3 do SWZ), 3.2.3. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru prac remontowo – konserwatorskich (załącznik nr 4 do SWZ). 3.2.4. przedmiar (załącznik nr 5 do SWZ).
Los: LOT-0002
Titel: Część 2
Beschreibung: Część 2 – Konserwacja zespołu zabytkowych pomników nagrobnych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie ul. Rakowicka 26: grupy pomników nagrobnych na pasie 25: grobowca Wiktorii i Hipolita Popielów, grobowca Marii i Antoniego Popielów, nagrobka na grobie Ludwika Smólskiego, grupy trzech pomników nagrobnych na pasie 30: pomnika nagrobnego na grobie księdza Aleksandra Ważyńskiego, grobowca Rodziny Koszarskich i pomnika nagrobnego na grobie Stanisława Matkowskiego, grupy siedmiu grobów na pasie 41: grobowca rodziny Fischerów, grobowca rodziny Niesiołowskich, grobowca rodziny Kufelkowskich, grobowca rodziny Riedlów, grobowca Anny Charzewskiej, nagrobka na grobie Julii i Jana Rycharskich oraz nagrobka na grobie Piotra Jarzyny, pomnika nagrobnego na grobie Zbigniewa Langera na kwaterze II b, polegające na: wykonaniu prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkowych nagrobkach i grobowcach na cmentarzu Rakowickim, eksponowanych w warunkach zewnętrznych, zabezpieczeniu substancji zabytkowej i przywróceniu do stanu pierwotnego, z częściową rekonstrukcją elementów zniszczonych oraz poprawie walorów estetycznych obiektów, zgodnie z programami prac konserwatorskich oraz pozwoleniami Miejskiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich. 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w: 3.2.1. projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 2 do SWZ), 3.2.2. dokumentacja: programy prac konserwatorskich wraz z dokumentacją fotograficzną, mapka cmentarza z zaznaczeniem lokalizacji, pozwolenia konserwatorskie (załącznik nr 3 do SWZ), 3.2.3. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru prac remontowo – konserwatorskich (załącznik nr 4 do SWZ). 3.2.4. przedmiar (załącznik nr 5 do SWZ).
Los: LOT-0003
Titel: Część 3
Beschreibung: Część 3 – Konserwacja zespołu zabytkowych pomników nagrobnych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie ul. Rakowicka 26: grupy pomników nagrobnych na pasie 25: grobowca Józefa Rotkiewicza i Tekli Mikuszewskiej oraz nagrobków na grobie Marcjanny i Antoniego Kudasiewiczów, grupy czterech pomników nagrobnych na kwaterze Gb na grobach: Marii Tomaszewskiej, Rozalii Cholewy, rodziny Hanytkiewicz, Anny Lewickiej i Piotra Lewickiego, polegające na: wykonaniu prac konserwatorskich i restauratorskich przy zabytkowych nagrobkach i grobowcach na cmentarzu Rakowickim, eksponowanych w warunkach zewnętrznych, zabezpieczeniu substancji zabytkowej i przywróceniu do stanu pierwotnego, z częściową rekonstrukcją elementów zniszczonych oraz poprawie walorów estetycznych obiektów, zgodnie z programami prac konserwatorskich oraz pozwoleniami Miejskiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich. 3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w: 3.2.1. projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 2 do SWZ), 3.2.2. dokumentacja: programy prac konserwatorskich wraz z dokumentacją fotograficzną, mapka cmentarza z zaznaczeniem lokalizacji, pozwolenia konserwatorskie (załącznik nr 3 do SWZ), 3.2.3. specyfikacja techniczna wykonania i odbioru prac remontowo – konserwatorskich (załącznik nr 4 do SWZ). 3.2.4. przedmiar (załącznik nr 5 do SWZ).