2. Verfahren
Verfahren
Titel: Raakakaasulinjan rakentaminen, Vieremä
Beschreibung: raakakaasulinjan toteuttaminen välille lamminkylä-soinlahti. Linjan pituus n 8,3 km ja se toteutetaan pääasiassa pelloille ja tiealueelle. Linja tehdään DN160PE100 muoviputkesta. Urakka sisältää vesistön alituksia, teiden alituksia ja radan alituksen.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Käyttäjien aikataulu.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-054475-LOT-0001