See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale for driftsopgaver og nyanlæg
Beschreibung: Den udbudte rammeaftale omfatter reparationsarbejder af kloakledninger og brønde, arbejder i forbindelse med sætning og renovering af pumpestationer samt kloakarbejder i forbindelse med mindre lokale byggemodningsopgaver. Til orientering er der indgået særskilt rammeaftale om indkøb og levering af strømpeforinger (No-Dig opgaver) og særskilt rammeaftale om kloakfornyelse.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres efter proceduren offentligt udbud efter reglerne i udbudsloven (Lov nr. 1564 af 15/12/2015 med senere ændringer).
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre
5. Los
Los: LOT-0000