555828-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Dienstleistungen im Sozialwesen – Servicii sociale acordate pentru un număr de 81 persoane adulte cu dizabilități organizate ca Servicii de ingrijire la domiciliu pentru persoane adulte cu dizabilitati (Loturile 1- 13)
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung als Aufruf zum Wettbewerb – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii sociale acordate pentru un număr de 81 persoane adulte cu dizabilități organizate ca Servicii de ingrijire la domiciliu pentru persoane adulte cu dizabilitati (Loturile 1- 13)
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale in regim de serviciu de ingrijire la domiciliu, distribuiți în 13 Loturi, astfel: prestarea de servicii sociale de tipul ingrijire la domiciliu pentru un număr de 81 de adulti cu dizabilitati, din localitatile Alba Iulia, Ocna Mures-Razboieni, Teius, Aiud, Baia de Aries, Bistra, Blaj, Campeni, Cugir, Hoparta, Rosia de Secas, Valea Lunga, Zlatna, județul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederileOrdinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4. Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de de 81 de adulti cu dizabilitati, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4.
Interne Kennung: 7
Zentrale Elemente des Verfahrens: Procedura de atribuire: - procedura proprie aplicabilă în cazul serviciilor sociale și al altor servicii specifice prevazute în anexa nr. 2 la Legea 98/2016, conf. O.U.G. 114/2020 Criteriul de atribuire este cel mai bun raport calitate-preț. Pretul reprezinta 40 % iar calitatea 60 %-descrierea modului de aplicare a criteriilor se regaseste in Caietul de sarcini.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85320000 Dienstleistungen im Sozialwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85311200 Behindertenfürsorgeleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul nr.1- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati zona Alba Iulia, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 10 adulti cu dizabilitati, din zona Alba Iulia, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinul MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4. Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini postat pe site-ul institutie. www.protectiasocialaalba.ro
Menge: 10 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Lotul nr. 2- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati localitatea Ocna Mures-Razboieni, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 10 adulti cu dizabilitati, din localitatea Ocna Mures-Razboieni, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinul MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4. Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini.
Interne Kennung: Lot 2
Los: LOT-0003
Titel: Lotul nr. 3- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati, localitatea Teius, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 10 adulti cu dizabilitati, din localitatea Teius, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4 . Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini.
Interne Kennung: Lot 3
Los: LOT-0004
Titel: Lotul nr. 4- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati zona Aiud, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 6 adulti cu dizabilitati, din zona Aiud , judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4 Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini.
Interne Kennung: Lot 4
Menge: 6
Los: LOT-0005
Titel: Lotul nr. 5- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati zona Baia de Aries, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 5 adulti cu dizabilitati, din zona Baia de Aries, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4
Interne Kennung: Lot 5
Menge: 5 Stück
Los: LOT-0006
Titel: Lotul nr. 6- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati zona Bistra, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 5 adulti cu dizabilitati, din zona Bistra, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4. Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini.
Interne Kennung: Lot 6
Los: LOT-0007
Titel: Lotul nr. 7- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati zona Blaj, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 5 adulti cu dizabilitati, din zona Blaj, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4 Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini.
Interne Kennung: Lot 7
Los: LOT-0008
Titel: Lotul nr. 8- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati zona Campeni, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 5 adulti cu dizabilitati, din zona Campeni, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4 . Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini.
Interne Kennung: Lot 8
Los: LOT-0009
Titel: Lotul nr. 9- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati zona Cugir, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 5 adulti cu dizabilitati, din zona Cugir, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4 . Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini.
Interne Kennung: Lot 9
Los: LOT-0010
Titel: Lotul nr. 10- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati zona Hoparta, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 5 adulti cu dizabilitati, din zona Hoparta, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4. Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini.
Interne Kennung: Lot 10
Los: LOT-0011
Titel: Lotul nr. 11- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati zona Rosia de Secas, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 5 adulti cu dizabilitati, din zona Rosia de Secas, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4. Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini.
Interne Kennung: Lot 11
Los: LOT-0012
Titel: Lotul nr. 12- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati zona Valea Lunga, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 5 adulti cu dizabilitati, din zona Valea Lunga, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4 . Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini.
Interne Kennung: Lot 12
Los: LOT-0013
Titel: Lotul nr. 13- Serviciul de ingrijire la domiciliu a persoanelor adulte cu dizabilitati zona Zlatna, jud. Alba
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale ingrijire la domiciliu pentru un număr de 5 adulti cu dizabilitati, din zona ZlatnaLunga, judetul Alba, care au nevoie de furnizare de servicii de specialitate, acordate în conformitate cu prevederile Ordinului MMFTSS nr. 507/2026 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, Anexa 4 . Descrierea detaliata in conformitate cu caietul de sarcini.
Interne Kennung: Lot 13