See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare Medicamente 2026-1
Beschreibung: Acord cadru de furnizare Medicamente 2026-1- 57 loturi, valabilitate pentru 24 de luni, conform centralizatorului atasat si conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 20 zile. Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in invitatia de participare.(Conform art.160 alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017). Pentru mai multe detalii vezi caietul de sarcini si centralizatorul atasate in cadrul documentelor de atribuire.
Interne Kennung: PAAP 10/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33620000 Arzneimittel für Blut, Blut bildende Organe und das kardiovaskuläre System
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aciclovirum 50mg/g crema 15g
Beschreibung: conf caietului de sarcini atasat
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33631000 Dermatika
Los: LOT-0002
Titel: Acid fusidicum,hidrocortisonum 20mg/10mg crema 15g
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Acidumfusidicum 20mg/g crema 15g
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Betametazona,acidsalicilic crema 15g 0.60mg/30mg/g
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Betametazona,clotrimazol, gentamicina crema 15g
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Clobetasolum 0.05% 25 g crema
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Metotrexatum 2.5mg
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Neomicina,bacitracina5000ui/250ui/g ung 20g
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Neomicina,ulei de peste,prednisolona 0.5g/0.25g/100g ung 40g
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Nistatin,neomicina,triamcinolon 10000000ui/0.382g/0.100g crema 15g
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Oxitetraciclina,hidrocortizon0.255g/0.085g spray cutanat
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Povidonumiodinatum 10% 20g
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Solutieapaoxigenata(peroxid de hidrogen ) 3% flacon 1000ml
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Sulfadiazinum 10mg/g crema 50g
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Troxerutinum 300mg
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Brinzolamidum 1% 5ml
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Ciprofloxacinum sol auriculara 0.3% 5ml
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Diclofenacum 10mg/ml sol oft 5ml
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Fenilefrinum 100mg/ml soloft 5ml
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Indometacinum 1mg/ml sol oft 5ml
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Kanamycinum 10mg/g ung oft 6g
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Oxybuprocainum 4mg/ml 5ml
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Tobramycinum, dexamethasonum 3mg/1mg 5ml sol oft
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Tobramycinum, dexamethasonum 3mg/1mg ung oft 3.5g
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Tropicamidum 10mg/ml sol oft
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Acenocumarolum 4mg
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Acidumacetilsalicilicum 75mg
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Acidumtranexamicum 500mg/5ml
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Carbazocrom 0.3mg/ml x5 ml sol. Inj.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Cilostazolum 100mg
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Clopidogrelum 75mg
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Diclofenac, heparina 10mg/500UI gel 45g
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Diosmina 450mg ,hesperidina 50mg
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Enoxaparinum 40mg/0.4ml PH=5,5-7,5
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Enoxaparinum 60mg/0.6ml PH=5,5-7,5
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Etamsylatum 250mg/2ml
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Fondaparinux sodium 2.5mg/0.5ml
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Gelatinum 4% 500ml
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Heparinasodica 25000UI/5ml
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Heparinasodica 500 u.i/g, alantoinăşidexpantenol 40g. cr.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Heparinum 100000ui/100g gel 50g
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Hidrocortizonacetat,tetraciclina, benzocaina 10/20/8.3mg sup.
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Hidrocortizonacetat,tetraciclina, benzocaina5/10/4mg ung
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Pentoxifillynum 100mg/5ml
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Pentoxifillynum 400mg
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Phytomenadionum 10mg/ml
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Sulodexidum 250uls
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Sulodexidum 600uls/2ml
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Apa pentru preparate injectabile 10ml
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Clorura de sodiu, clorura de calciu, clorura de potasiu sol. erf. 500ml
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Glucosum 10mg/ml 500ml
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Glucosum 5mg/ml 250ml
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Glucosum 5mg/ml 500ml
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Natriichloridum 0.9% 100ml
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Natriichloridum 0.9% sol. perf 250ml
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Natriichloridum 0.9% sol. perf 500ml
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Natriichloridum 9mg/ml 10ml
Interne Kennung: 57