555848-2026 - Ergebnis
Rumänien – Dienstleistungen des Sozialwesens – Servicii de asistență socială cu cazare și fără cazare pentru persoane adulte cu dizabilități
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de asistență socială cu cazare și fără cazare pentru persoane adulte cu dizabilități
Beschreibung: Se vor incheia acorduri-cadru pentru cele 6 loturi pe o perioada de maxim 24 luni, cuprinsa intre mai 2026 si aprilie 2028, avand ca obiect "Servicii de asistenta sociala cu și fără cazare cazare pentru persoane adulte cu dizabilități ". Valoarea estimata minima AC: 44.860,81 lei (cost standard/6 beneficiar/l luna), Valoarea estimata maxima AC: 10.127.563,20 lei (cost standard/81 beneficiari/24 luni), Valoarea estimata minima CS: 44.860,81 lei (cost standard/6 beneficiar/l luna) Valoarea estimata maxima CS: 3.375.854,40 lei (cost standard/81 beneficiari/8 luni) Cantitatile si valorile minime si maxime estimate pentru acordul-cadru si contractele subsecvente pe fiecare lot se regasesc in Anexa 1 la Caietul de sarcini . Serviciile vor fi acordate pe teritoriul României, de un furnizor acreditat in conditiile legii nr. 197/2012, în locații licențiate organizate ca şi centre de îngrijire şi asistenţă, în conformitate cu prevederile Ordinului MMJS nr. 82/2019 privind aprobarea standardelor specifice minime de calitate obligatorii pentru serviciile sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilităţi. Beneficiarii cărora li se vor oferi servicii sociale vor fi admiși în centrele rezidențiale/centre de zi. Toate aspectele tehnice cu privire la serviciile solicitate si la continutul ofertelor ce vor fi depuse de ofertanti se regasesc in caietul de sarcini. Modul de completare a ofertelor se regaseste in documentul Instructiuni pentru ofertanti si in caietul de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi dinainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 9832041_2026_PAAPD1608094
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85310000 Dienstleistungen des Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de asistență socială cu cazare - Centrul de îngrijire şi asistență pentru persoane adulte cu dizabilități – CR-D-I, CIA*1 pentru o (1) persoană adultă cu dizabilități din județul Covasna, care să cuprindă: acordarea de servicii social-medicale cu cazare
Beschreibung: Servicii de asistență socială cu cazare - Centrul de îngrijire şi asistență pentru persoane adulte cu dizabilități – CR-D-I, CIA*1 pentru o (1) persoană adultă cu dizabilități din județul Covasna, în baza celor specificate în referatele de necesitate a compartimentului de specialitate, care să cuprindă: acordarea de servicii social-medicale cu cazare cuprinse în cod serviciu social 8790 CR-D-I, CIA*1, din Nomenclatorul de servicii sociale anexă la Hotărârea nr. 867 din 14 octombrie 2015, pentru aprobarea Nomenclatorului serviciilor sociale, posesoare de Certificat de încadrare în grad de handicap. Cantitatile si valorile minime si maxime estimate pentru acordul-cadru si contractele subsecvente se regasesc in Anexa 1 la Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de asistență socială - Centru de zi pentru persoane adulte cu dizabilităţi fără asigurarea hranei (CZ-D-I,CZ*7) pentru cincsprezece (15) persoane adulte cu dizabilităţi (Centru de zi cod 8899-CZ-D-I.,CZ*4), zona Baraolt, furnizori de servicii sociale acreditați în condițiile legii
Beschreibung: Servicii de asistență socială - Centru de zi pentru persoane adulte cu dizabilităţi fără asigurarea hranei (CZ-D-I,CZ*7) pentru cincsprezece (15) persoane adulte cu dizabilităţi (Centru de zi cod 8899-CZ-D-I.,CZ*4), zona Baraolt, furnizori de servicii sociale acreditați în condițiile legii, în sensul că în centrele proprii pot oferi servicii sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, posesoare de certificat de încadrare în grad de handicap, în baza solicitării acestora. Cantitatile si valorile minime si maxime estimate pentru acordul-cadru si contractele subsecvente se regasesc in Anexa 1 la Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii de asistență socială cu cazare - Locuință Maxim Protejată CR-D-VII,LMP*4 pentru un număr de patru (4) persoane adulte cu dizabilități care să cuprindă: acordarea de servicii social-medicale cu cazare cuprinse în cod serviciu social 8790 CR-D-VII, LMP*4, din Nomenclatorul de servicii sociale
Beschreibung: Servicii de asistență socială cu cazare - Locuință Maxim Protejată CR-D-VII,LMP*4 pentru un număr de patru (4) persoane adulte cu dizabilități care să cuprindă: acordarea de servicii social-medicale cu cazare cuprinse în cod serviciu social 8790 CR-D-VII, LMP*4, din Nomenclatorul de servicii sociale anexă la Hotărârea nr. 867 din 14 octombrie 2015, pentru aprobarea Nomenclatorului serviciilor sociale, precum şi a regulamentelor-cadru de organizare şi funcţionare a serviciilor sociale, posesoare de Certificat de încadrare în grad de handicap. Cantitatile si valorile minime si maxime estimate pentru acordul-cadru si contractele subsecvente se regasesc in Anexa 1 la Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Servicii de asistență socială - Centru de zi pentru persoane adulte cu dizabilităţi cu asigurarea hranei (CZ-D-I,CZ*8) pentru cincizeci și patru (54) persoane adulte cu dizabilităţi (Centru de zi cod 8899-CZ-D-I.,CZ*8), zona Sfântu Gheorghe, de către furnizori de servicii sociale
Beschreibung: Servicii de asistență socială - Centru de zi pentru persoane adulte cu dizabilităţi cu asigurarea hranei (CZ-D-I,CZ*8) pentru cincizeci și patru (54) persoane adulte cu dizabilităţi (Centru de zi cod 8899-CZ-D-I.,CZ*8), zona Sfântu Gheorghe, de către furnizori de servicii sociale, acreditați în condițiile legii în sensul că în centrele proprii pot oferi servicii sociale destinate persoanelor adulte cu dizabilități, posesoare de Certificat de încadrare în grad de handicap, în baza solicitării acestora. Cantitatile si valorile minime si maxime estimate pentru acordul-cadru si contractele subsecvente se regasesc in Anexa 1 la Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Servicii de asistență socială cu cazare - Centrul de îngrijire şi asistență pentru persoane adulte cu dizabilități – CR-D-I, CIA*1 pentru două (2) persoane adulte cu dizabilități din județul Covasna, care să cuprindă: acordarea de servicii social-medicale cu cazare
Beschreibung: Servicii de asistență socială cu cazare - Centrul de îngrijire şi asistență pentru persoane adulte cu dizabilități – CR-D-I, CIA*1 pentru două (2) persoane adulte cu dizabilități din județul Covasna, în baza celor specificate în referatele de necesitate a compartimentului de specialitate, care să cuprindă: acordarea de servicii social-medicale cu cazare cuprinse în cod serviciu social 8790 CR-D-I, CIA*1, din Nomenclatorul de servicii sociale anexă la Hotărârea nr. 867 din 14 octombrie 2015, pentru aprobarea Nomenclatorului serviciilor sociale, posesoare de Certificat de încadrare în grad de handicap. Cantitatile si valorile minime si maxime estimate pentru acordul-cadru si contractele subsecvente se regasesc in Anexa 1 la Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Servicii de asistență socială cu cazare - Centrul de îngrijire şi asistență pentru persoane adulte cu dizabilități – CR-D-I, CIA*1 pentru cinci (5) persoane adulte cu dizabilități din județul Covasna, care să cuprindă: acordarea de servicii social-medicale cu cazare
Beschreibung: Servicii de asistență socială cu cazare - Centrul de îngrijire şi asistență pentru persoane adulte cu dizabilități – CR-D-I, CIA*1 pentru cinci (5) persoane adulte cu dizabilități din județul Covasna, în baza celor specificate în referatele de necesitate a compartimentului de specialitate, care să cuprindă: acordarea de servicii social-medicale cu cazare cuprinse în cod serviciu social 8790 CR-D-I, CIA*1, din Nomenclatorul de servicii sociale anexă la Hotărârea nr. 867 din 14 octombrie 2015, pentru aprobarea Nomenclatorului serviciilor sociale, posesoare de Certificat de încadrare în grad de handicap. Cantitatile si valorile minime si maxime estimate pentru acordul-cadru si contractele subsecvente se regasesc in Anexa 1 la Caietul de sarcini.
Interne Kennung: 6