2. Verfahren
Verfahren
Titel: Interwencyjna wycinka drzew stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa w roku 2026 na terenie ZZ Kielce
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na interwencyjnej (awaryjnej) wycince oraz przycince pielęgnacyjnej drzew rosnących na skarpach rzek w pobliżu zabudowań, dróg, budynków użyteczności publicznej, użytków rolnych oraz usuwanie wywrotów, wiatrołomów, śniegołomów, krzewów i zakrzaczeń. Ponadto w przypadku obowiązku nałożonego z decyzji do nasadzeń kompensacyjnych drzew i krzewów. Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania przedmiotu zamówienia, warunki realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają: • Istotne postanowienia umowy - Załączniki Nr 1 do SWZ dla wszystkich części zamówienia • Opis przedmiotu zamówienia– Załącznik Nr 2 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest przez cały okres realizacji prac prowadzić nadzór przyrodniczy. Szczegółowe informacje dot. nadzoru przyrodniczego znajdują się w OPZ oraz wzorze umowy. Zamówienie składa się z następujących części: • Część 1: Interwencyjna wycinka drzew stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa w 2026 roku na terenie działania NW Jędrzejów • Część 2: Interwencyjna wycinka drzew stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa w 2026 roku na terenie działania NW Kazimierza Wielka • Część 3: Interwencyjna wycinka drzew stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa w 2026 roku na terenie działania NW Kiel Zamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji w zakresie części 1, 2 i 3 zamówienia. Zamawiający przewiduje prawo opcji udzielane na zasadach, o których mowa w §12 Umowy – Załącznik nr 1 do SWZ. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu zakresu usługi do maksymalnie – 100 % wynagrodzenia brutto dla każdej części zamówienia , określonego w § 3 ust. 1 umowy. Szczegóły dot. opcji zawierają Istotne postanowienia umowy oraz Opis Przedmiotu zamówienia stanowiące załączniki do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 335349-2026
Interne Kennung: K.ROZ.270.2.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Interwencyjna wycinka drzew stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa w roku 2026 na terenie działania NW Kielce
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na interwencyjnej (awaryjnej) wycince oraz przycince pielęgnacyjnej drzew rosnących na skarpach rzek w pobliżu zabudowań, dróg, budynków użyteczności publicznej, użytków rolnych oraz usuwanie wywrotów, wiatrołomów, śniegołomów, krzewów i zakrzaczeń. Ponadto w przypadku obowiązku nałożonego z decyzji do nasadzeń kompensacyjnych drzew i krzewów. W ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca będzie realizował usługi: 1) Wycinki drzew 2) Przycinki pielęgnacyjnej drzew 3) Usuwania wywrotów, wiatrołomów, śniegołomów, złomów 4) Usuwanie krzewów i zakrzaczeń 5) Nasadzenia kompensacyjne drzew 6) Nasadzenia kompensacyjne krzewów Szczegółowy zakres prac stanowiących przedmiot umowy określają: - Wzór umowy – Załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami – Załącznik nr 2 do SWZ Strony ustalają następujący termin realizacji przedmiotu umowy: • rozpoczęcie: z dniem podpisania umowy • Zakończenie do 4 miesięcy.
Interne Kennung: Część 3
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającej na zwiększeniu maksymalnego wynagrodzenia umownego. Maksymalna wartość opcji to 100% wartości wynagrodzenia brutto, określonego w § 3 ust. 1 umowy dla zakresu podstawowego. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na realizację zamówienia w ramach prawa opcji. Realizacja zamówienia w ramach opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego i obejmuje ten sam zakres prac. Od momentu skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, do przedmiotu zamówienia udzielanego w ramach opcji odnoszą się wszystkie zapisy umowy bezpośrednio regulujące kwestie opcji oraz regulujące sposób wykonania umowy oraz obowiązki Wykonawcy w sposób ogólny. Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji ze wskazaniem terminu, od którego obowiązują wszystkie zapisy dotyczące zamówienia realizowanego w ramach opcji. Prawo opcji stanowi wyłączne uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku, gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia podstawowego. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie tj. zarówno zamówienia podstawowego, jak i objętego prawem opcji.