2. Verfahren
Verfahren
Titel: Näytteenkäsittelyautomaatti (pipetointirobottilaitteisto) LC-MS/MS analyysimenetelmiin
Beschreibung: Hankinnan kohteena on Fimlab Laboratoriot Oy:n Tampereen laboratorioon käyttöön tuleva Näytteenkäsittelyautomaatti LC-MS/MS analyysimenetelmiin. Hankintaan sisältyy Laitteiston toimitus, asennus, käyttöönotto, koulutus, tuki- ja huoltopalvelut sekä laitteeseen liittyvät tarvikkeet ja lisävarusteet tarjouspyynnössä ja sen liitteissä kuvatuin ehdoin. Hankinnalla tavoitellaan toimintavarmaa, laadukasta ja kustannustehokasta näytteenkäsittelyautomaattilaitteistoa Tilaajan käyttöön.
Interne Kennung: 611183
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50400000 Reparatur und Wartung von medizinischen Geräten und Präzisionsgeräten
5. Los
Los: LOT-0000