See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dotarea cu mobilier medical, echipamente medicale si pentru terapie si recuperare medicala si echipamente IT conexe pentru sectia de ingrijiri paliative” (37 loturi) in cadrul proiectului ,, Îngrijire cu suflet – Dezvoltarea serviciilor de paliație la Spitalul de Psihiatrie și Îngrijiri Paliative Căpâlnaș – Județul Arad” cod proiect: 345652”
Beschreibung: In cadrul procedurii se vor achizitiona mobilier medical, echipamente medicale si pentru terapie si recuperare medicala si echipamente IT conexe pentru sectia de ingrijiri paliative” (37 loturi) - la parametrii tehnici si de calitate prevazuti in Caietul de sarcini. Se precizeaza că echipamente medicale, aparatura medicala si dotarile ce se doresc a fi achiziționate sunt necesare desfășurării în optime condiții a actului medical în cadrul Spitalului de Psihiatrie si Ingrijiri Paliative Capalnas. Prezenta documentatie de atribuire are la bază Contractului de finantare nr. 127886/30.10.2025 incheiat intre Judetul Arad si Ministerul Investitiilor si Proiectelor Europene (MIPE). Totodată, în obiectul achiziției sunt incluse și serviciile conexe de transport a echipamentelor la sediul achizitorului, montajul acestora, instruirea personalului achizitiorului pentru operarea cu acestea și serviciile de service/întreținere/reparație în perioada de garanție asigurată de către producător/furnizor pentru aceste echipamente și accesorii. Autoritatea contractantă își propune ca prin această achiziție publică să asigure dotarea spitalului cu echipamente, aparatura si dotari necesare desfășurării în optime condiții a actului medical în cadrul Spitalului de Psihiatrie si Ingrijiri Paliative Capalnas. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a-11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3678394_2026_PAAPD1597357
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pat electric cu 5 functii, pentru igrijire paceint imobilizat
Beschreibung: Conform Caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 80320000 Ausbildung im medizinischen Bereich
Los: LOT-0002
Titel: Scaun cu rotile
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Injectomate cu o seringa
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Elecardiograf portabil cu ecran si acumulator
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Frigider pentru depozitarea medicamentelor
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Dulap medicatie cu vitrine si cu posibilitate de inchidere
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Los: LOT-0007
Titel: Sistem PC All in One
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Los: LOT-0008
Titel: Analizor automat biochimie
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Analizor automat gaze si electroliti
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Analizor automat urina
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Analizor coagulare automat
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Analizor VSH
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Analizor hemoglobina glucolizata
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Analizor proteina C
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Analizor de imunologie
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Analizor automat de determinare uree, creatinina si acid uric
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Pat spital pe doua coloane, cinci motoare si cantar
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Negatoscop
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Lampa de examinare mobila
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Aparat drenaj limfatic pentru membrele superioare si inferioare
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Manusa robotica pentru recuperare - mana dreapta
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Manusa robotica pentru recuperare - mana stanga
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Monitor functii vitale
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Dispozitiv H2 Biofeedback - stimulare electrica sau neuroreabilitare pentru tratamentul si recuperarea mainii
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Aparat-paltforma reabilitare fizica si neurologica prin mobilizarea pro-activa 3D a intregului corp
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Aspirator de secretii
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Fotoliu medical multifunctional
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Echipament pentru terapia TECAR pentru ameliorarea durerii
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Dispozitiv de terapie cu laser de mare putere cu o lungime de unda de 1064 nm
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Bicicleta profesionala cu spatar
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Aparat fizioterapie 3 in 1 cu ultrasunete pentru terapia durerii
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Fotoliu relaxare cu telecomanda, functie pivotanta
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Dispozitiv vizualizare vene
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Dispozitiv pentru ridicare, transfer, mobilitate pacienti
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Masa electrica pentru persoane cu tulburari de miscare
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Frigider cadavre pentru 2 corpuri interior inox
Interne Kennung: 36
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33944000 Kühlschränke oder Gefriergeräte für Kadaver, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 51410000 Installation von medizinischen Einrichtungen, 80320000 Ausbildung im medizinischen Bereich
Los: LOT-0037
Titel: Aparat de terapie prin presiune negativa pentru stimularea vindecarii plagilor
Interne Kennung: 37