2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług doradczych o charakterze ekonomiczno-finansowym dla Projektów Drogowych, w tym realizowanych w systemie PPP, w wybranych korytarzach dróg, tj.: a) autostrady A1; b) autostrady A2; c) autostrady A4; d) pozostałych dróg krajowych wskazanych przez Zamawiającego.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług doradczych o charakterze ekonomiczno-finansowym dla Projektów Drogowych, w tym realizowanych w systemie PPP, w wybranych korytarzach dróg, tj.: a) autostrady A1; b) autostrady A2; c) autostrady A4; d) pozostałych dróg krajowych wskazanych przez Zamawiającego w okresie 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Do zadań Wykonawcy będzie należało: 1) bieżące wsparcie Zamawiającego w relacjach kontraktowych z Koncesjonariuszami autostrady w korytarzu A1, A2 i A4; 2) wsparcie GDDKiA w procesie przejęcia autostrady A4 Katowice – Kraków, w związku z zakończeniem okresu obowiązywania umowy koncesyjnej; 3) przygotowanie wszelkich niezbędnych analiz, opracowań koniecznych do podjęcia działań/decyzji przez stronę publiczną a wynikających z przyjętego trybu postępowania z koncesjonariuszem; 4) analiza modeli finansowych; 5) przygotowanie stanowisk negocjacyjnych oraz udział w negocjacjach dot. zmian do umów koncesyjnych; 6) ocena finansowa materiałów przekazywanych przez Zamawiającego oraz przedstawicieli innych podmiotów wskazanych przez Zamawiającego, w tym w szczególności innych organów administracji publicznej oraz innych doradców zewnętrznych Zamawiającego, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności ograniczenia ryzyka i zagrożeń dla Zamawiającego, 7) udział w sporządzaniu lub ocenie umów kredytowych, umów zabezpieczeń zobowiązań finansowych, umów rozliczeń na wypadek nieważności umów bezpośrednich między Skarbem Państwa, spółkami a podmiotami finansującymi; 8) doradztwo przy realizacji inwestycji drogowych wskazanych przez Zamawiającego, 9) sporządzanie pisemnych opinii ekonomiczno-finansowych w zakresie związanym z realizacją projektów drogowych; 10) doradztwo przy prowadzeniu postępowań opartych o międzynarodowe umowy o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji; 11) bezpośredni udział wskazanych ekspertów w postępowaniach sądowych lub arbitrażowych w roli eksperta lub świadka; 12) analiza ekonomicznych, finansowych i społecznych aspektów projektów wraz z generowanymi przez nie przepływami kapitałowymi; 13) analiza finansowa dotycząca ewentualnego refinansowania kredytów; 14) analiza zobowiązań Skarbu Państwa na różnych etapach realizacji inwestycji; 15) inne prace, takie jak: a) przeprowadzenie audytów przepływów finansowych oraz rozliczeń pomiędzy spółką budującą i eksploatującą lub tylko eksploatującą drogę a innymi spółkami, z którymi taka spółka zawarła umowy, b) doradztwo w zakresie analiz finansowych i ekonomicznych, planowania i programowania finansowo-rzeczowego, stosowania rozwiązań kontraktowo-organizacyjnych dotyczących realizacji drogowych przedsięwzięć inwestycyjnych w różnych systemach finansowania. Zamawiający wymaga, aby będące przedmiotem zamówienia usługi ekonomiczno-finansowe były świadczone na poziomie jakości określonej przez Wykonawcę w złożonych wraz z ofertą opracowaniach pn.: 1) „Metodyka świadczenia usług doradczych”, 2) „Zastępowalność Osób Wykonawcy” - stanowiących przedmiotowe środki dowodowe w rozumieniu ustawy Pzp. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Tomie III SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 133737-2026
Interne Kennung: DP.DP-4.2421.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71311210 Beratung im Bereich Straßenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66171000 Finanzberatung
5. Los
Los: LOT-0001