See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af polymer til BlueKolding Spildevand
Beschreibung: Udbuddet omfatter levering af polymer til 3 renseanlæg og er opdelt i 4 delaftaler.
Vorherige Bekanntmachung: 387014-2026
Interne Kennung: 724250
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24500000 Kunststoffe in Primärformen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: Kolding renseanlæg (forafvanding)
Beschreibung: Levering af polymer til Kolding renseanlæg (forafvanding).
Interne Kennung: 724300
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har option på at forlænge aftalen med 2 x 12 måneder på uændrede vilkår. Aftalen er uopsigelig for begge parter i forlængelsesperioden.
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Kolding renseanlæg (slutafvanding)
Beschreibung: Levering af polymer til Kolding renseanlæg (slutafvanding)
Interne Kennung: 724311
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Vamdrup renseanlæg (forafvanding)
Beschreibung: Levering af polymer til Vamdrup renseanlæg (forafvanding)
Interne Kennung: 725167
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Christiansfeld renseanlæg (forafvanding)
Beschreibung: Levering af polymer til Christiansfeld renseanlæg (forafvan-ding)
Interne Kennung: 725168