556216-2026 - Ergebnis
Rumänien – Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten – Acord cadru achizitie servicii de paza pentru anii 2026-2029
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru achizitie servicii de paza pentru anii 2026-2029
Beschreibung: Servicii de pază pentru anii 2026-2029 cu următoarea structură a contractelor subsecvente : a) Primul contract subsecvent se va incheia in perioada 01.01.2026 – 31.12.2026 rezultant urmatoarele cantitati estimative : • Minimum ( fara posturi de rezerva ) Posturile 1 , 2 si 4 : -24ore prestare/zi +16 ore prestare / zi +24ore prestare /zi* 365 zile =365 zile x 64 ore de prestare/zi = 23360 ore de prestare • Maximum ( includerea celor doua posturi de rezerva , prespectiv postul 3 de 8 ore/zi 40 ore pe saptamana si postul 5 de maxim 120 ore pe an) :-40 ore / saptamana *52 saptamani +120 ore de prestare anuala= 2200 ore de prestare + 23360 ore =25560 ore b) Al doilea contract subsecvent se va incheia in perioada 01.01.2027 – 31.12.2027 rezultant urmatoarele cantitati estimative : • Minimum ( fara posturi de rezerva ) Posturile 1 , 2 si 4 : -24ore prestare/zi +16 ore prestare / zi +24ore prestare /zi* 365 zile =365 zile x 64 ore de prestare/zi = 23360 ore de prestare • Maximum ( includerea celor doua posturi de rezerva , prespectiv postul 3 de 8 ore/zi 40 ore pe saptamana si postul 5 de maxim 120 ore pe an) :-40 ore / saptamana *52 saptamani +120 ore de prestare anuala= 2200 ore de prestare + 23360 ore =25560 ore c) Al treilea contract subsecvent se va incheia in perioada 01.01.2028 – 31.12.2028 rezultant urmatoarele cantitati estimative : • Minimum ( fara posturi de rezerva ) Posturile 1 , 2 si 4 : -24ore prestare/zi +16 ore prestare / zi +24ore prestare /zi* 366 zile =366 zile x 64 ore de prestare/zi = 23424 ore de prestare • Maximum ( includerea celor doua posturi de rezerva , prespectiv postul 3 de 8 ore/zi 40 ore pe saptamana si postul 5 de maxim 120 ore pe an) :-40 ore / saptamana *52 saptamani +120 ore de prestare anuala= 2200 ore de prestare + 23424 ore =25624 ore . d) ) Al patrulea contract subsecvent se va incheia in perioada 01.01.2029 – 31.12.2029 rezultant urmatoarele cantitati estimative : • Minimum ( fara posturi de rezerva ) Posturile 1 , 2 si 4 : -24ore prestare/zi +16 ore prestare / zi +24ore prestare /zi* 365 zile =365 zile x 64 ore de prestare/zi = 23360 ore de prestare • Maximum ( includerea celor doua posturi de rezerva , prespectiv postul 3 de 8 ore/zi 40 ore pe saptamana si postul 5 de maxim 120 ore pe an) :-40 ore / saptamana *52 saptamani +120 ore de prestare anuala= 2200 ore de prestare + 23360 ore =25560 ore
Interne Kennung: 13603
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Acord cadru achizitie servicii de pază pentru anii 2026-2029 pentru : Locatia din str. Calea Bucovinei, nr. 34 A, Rădăuţi, Jud. Suceava • Postul nr. 1 - post fix, permanent, 24 ore din 24 ore, 7 zile pe săptămână, intrare principală în curtea spitalului nou; - permite accesul în spital a ambulanţelor; - permite intrarea pietonală a personalului, bolnavilor, internări cronici, mass-media; - permite intrarea vizitatorilor conform programului de vizită stabilit de conducerea spitalului; • Postul fix nr. 2, de 16 ore din 24 ore, 7 zile pe săptămână, post suplimentar de paza in zona Unitate Primiri Urgente / holul central din cadrul Spitalului Municipal „Sfinţii Doctori Cosma şi Damian” Rădăuţi, acces lifturi si casa scarii catre sectiile spitalului (servicul va fi asigurat pentru o perioada de 16 ore pe zi, conform solicitării si coordonării unității spitalicesti). • Postul de rezerva nr. 3, de 8 ore din 24 ore, doar zilele lucratoare de luni pana vineri, conform program de lucru) post suplimentar de paza, zona acces Ambulatoriu de Specialitate, la cererea Spitalului Municipal „Sfinţii Doctori Cosma şi Damian” Rădăuţi, in functie de necesitati/urgente/alte situatii neprevazute (servicul va fi asigurat pentru o perioada de 8 ore pe zi). Locația din str. Spitalului, nr. 9, Rădăuți, județul Suceava, • Postul nr. 4 –post fix, permanent, 24 ore din 24 ore, 7 zile pe săptămână, intrare principală în curtea spitalului vechi : - post de pază permanent, permite accesul în curtea secţiei a vizitatorilor, internărilor cronici, autoturismelor personalului angajat şi ambulanţelor. - permite intrarea vizitatorilor conform programului de vizită stabilit de conducerea spitalului; • Postul de rezerva nr. 5 – Pe durata derulării contractului este posibil sa mai fie necesara efectuarea de către agentul/agenții de paza de prestarea a maxim 120 ore / an servicii de paza la Centru Sănătate Mintala – CSM, în baza unei cereri scrise din partea autorității contractante, respectiv a medicului din cadrul CSM, transmisa pe email prestatorului, cu minim 1 zi lucrătoare înainte de data efectiva de prestare a orelor de paza suplimentare (pentru pacienții potențial agresivi încadrați la art.109CP)
Interne Kennung: 1