See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich III i V
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest termomodernizacja dwóch szkół. 2. Zamówienie zostało podzielone na dwie (2) części: 2.1. Część 1 zamówienia: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich III - Wykonanie termomodernizacji budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 11 i Przedszkole nr 11, przy ul. Słowackiego 5 i ul. Brzozowej 9. 2.2. Część 2 zamówienia: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich V - Wykonanie termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej Nr 3 przy ul. Szkolnej 15. 3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na jedną lub dwie części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy.
Vorherige Bekanntmachung: 325637-2026
Interne Kennung: RW.271.7.2026,ZP.rp.14.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45400000 Baufertigstellung, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia pn.: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich III - Wykonanie termomodernizacji budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 11 i Przedszkole nr 11, przy ul. Słowackiego 5 i ul. Brzozowej 9
Beschreibung: Część 1 zamówienia: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich III - Wykonanie termomodernizacji budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 11 i Przedszkole nr 11, przy ul. Słowackiego 5 i ul. Brzozowej 9. 1.Przedmiotem zamówienia jest m.in.: a) docieplenie ścian zewnętrznych powyżej i poniżej gruntu z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej ścian poniżej gruntu b) docieplenie dachów i stropodachów wraz z wykonaniem instalacji odgromowej i wymianą obróbki blacharskiej c) wymiana wskazanej stolarki okiennej i drzwiowej d) wykonanie opaski z kostki brukowej wokół budynku e) remont wejść do budynku i zadaszenia nad wejściami f) montaż stalowej pochylni dla niepełnosprawnych g) remont sanitariatów h) roboty rozbiórkowe i) wymiana instalacji wod-kan i hydrantowej j) wymiana instalacji c.o. z grzejnikami k) wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna i grawitacyjna l) wymiana instalacji elektrycznej m) wymianą oświetlenia podstawowego i awaryjnego 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: a) Dokumentacja projektowa (Dodatek nr 3a do SWZ) b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (Dodatek nr 4a do SWZ) c) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 5a do SWZ) - zwane dalej dokumentacją. 3. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres: zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia, 4. Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnym, użytkowanym przez uczniów i pracowników budynku. Zalecane jest aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem zespołu szkolno-przedszkolnego były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15.00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości robót, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z Dyrektorem zespołu szkolno-przedszkolnego. Harmonogram prowadzenia robót na bieżąco musi być omawiany i uzgadniany z Dyrektorem zespołu szkolno-przedszkolnego. 5. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art.99 ust.5 ustawy, tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. 6. Jeżeli w dokumentacji stanowiącej Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 7. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 9. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 11. Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,225631,11f985faf3c6cc04f363265f0e157f30.html
Interne Kennung: Część 1- RW.271.7.2026, ZP.rp.14.2026
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia pn.: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Śląskich V - Wykonanie termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej Nr 3 przy ul. Szkolnej 15.
Beschreibung: Część 2: Modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Siemianowicach Ślą-skich V - Wykonanie termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej Nr 3 przy ul. Szkolnej 15. 1.Przedmiotem zamówienia jest m.in.: a) docieplenie ścian zewnętrznych powyżej i poniżej gruntu z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej ścian poniżej gruntu b) renowacja spękań tynku c) docieplenie dachów i stropodachów wraz z wykonaniem instalacji odgromowej i wymianą obróbki blacharskiej, d) roboty rozbiórkowe, demontażowe e) remont stref wejścia do budynku oraz wykonanie zadaszenia nad wejściem f) wymiana wskazanej stolarki okiennej i drzwiowej g) remont świetlika sali gimnastycznej h) remont sanitariatów i) kompleksowy remont węzła cieplnego wraz z wymianą wszystkich urządzeń j) wymiana instalacji wod-kan i hydrantowej k) wymiana instalacji c.o. z grzejnikami oraz rozdzielacza c.o. z zaworami l) wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna i grawitacyjna m) wymiana instalacji elektrycznej n) wymianą oświetlenia podstawowego i awaryjnego o) montaż instalacji fotowoltaicznej 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: a) Dokumentacja projektowa (Dodatek nr 3b do SWZ) b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (Dodatek nr 4b do SWZ) c) Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 5b do SWZ) - zwane dalej dokumentacją. 3. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres: zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia, 4. Zamawiający zastrzega, że prace będą wykonywane na czynnym, użytkowanym przez uczniów i pracowników budynku. Zalecane jest aby prace powodujące duży hałas (np. wiercenie, kucie, etc.) lub kolidujące z funkcjonowaniem szkoły były wykonywane od poniedziałku do piątku po godzinie 15.00 lub w dni wolne od pracy, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości robót, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z Dyrektorem szkoły. Harmonogram prowadzenia robót na bieżąco musi być omawiany i uzgadniany z Dyrektorem szkoły. 5. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art.99 ust.5 ustawy, tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności. 6. Jeżeli w dokumentacji stanowiącej Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu. 7. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp. 8. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp. 9. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp. 10. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wy-łącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 11.Pełny opis przedmiotu zamówienia opublikowany na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem: https://umsiemianowice.logintrade.net/zapytania_email,225631,11f985faf3c6cc04f363265f0e157f30.html
Interne Kennung: Część 2 - RW.271.7.2026, ZP.rp.14.2026