556330-2026 - Wettbewerb
Polen – Krankenwagen – Zakup i dostawa 6 szt. fabrycznie nowych, zabudowanych ambulansów typu „C” wraz z wyposażeniem dla OCRM w Opolu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i dostawa 6 szt. fabrycznie nowych, zabudowanych ambulansów typu „C” wraz z wyposażeniem dla OCRM w Opolu
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 6 szt. fabrycznie nowych, zabudowanych ambulansów typu „C” wraz z wyposażeniem dla OCRM w Opolu, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2026 roku. Każdy oferowany ambulans musi posiadać fabrycznie nowe wyposażenie, wolne od wad, objęte gwarancją producenta, spełniające wymagania Ustawa z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1620). Pojazdy muszą spełniać wymagania ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. 2024 poz. 1251 z późn. zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (teks Dz. U. 2024 poz. 502 z późn. zm.), obowiązującej normy PN-EN 1789 lub normy równoważnej dla środka transportu drogowego typu C oraz posiadać świadectwo homologacji pojazdu skompletowanego ( samochód bazowy wraz z zabudową medyczną) wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów, a także odpowiadają Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 3 grudnia 2025 r w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołu ratownictwa medycznego (Dz. U. z 2025 r, poz.1768 z późn.zm.). Dostarczony ambulans musi posiadać aktualne „Świadectwo homologacji typu pojazdu”, którego termin ważności musi być wystarczający dla dopełnienia przez Zamawiającego formalności rejestracyjnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 6 do SWZ i w projekcie umowy -załacznik nr 7 do SWZ
Interne KennungDT/DM/08/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114121 Krankenwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33192160 Tragbahren
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 6 szt. fabrycznie nowych, zabudowanych ambulansów typu „C” wraz z wyposażeniem dla OCRM w Opolu, wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2026 roku. Każdy oferowany ambulans musi posiadać fabrycznie nowe wyposażenie, wolne od wad, objęte gwarancją producenta, spełniające wymagania Ustawa z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1620). Pojazdy muszą spełniać wymagania ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t. j. Dz. U. 2024 poz. 1251 z późn. zm.), rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (teks Dz. U. 2024 poz. 502 z późn. zm.), obowiązującej normy PN-EN 1789 lub normy równoważnej dla środka transportu drogowego typu C oraz posiadać świadectwo homologacji pojazdu skompletowanego ( samochód bazowy wraz z zabudową medyczną) wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów, a także odpowiadają Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 3 grudnia 2025 r w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołu ratownictwa medycznego (Dz. U. z 2025 r, poz.1768 z późn.zm.). Dostarczony ambulans musi posiadać aktualne „Świadectwo homologacji typu pojazdu”, którego termin ważności musi być wystarczający dla dopełnienia przez Zamawiającego formalności rejestracyjnych Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 6 do SWZ i w projekcie umowy -załącznik nr 7 do SWZ