2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Przebudowa i rozbudowa obiektu terminala pasażerskiego Portu-Lotniczego Szczecin-Goleniów: Terminal i część techniczna” – II postępowanie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w zakresie przebudowy i rozbudowy obiektu terminala pasażerskiego Portu Lotniczego Szczecin - Goleniów, poprzedzone wykonaniem przez wybranego Wykonawcę projektów wykonawczych dla tych robót w zakresie opisanym w PFU. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację zintegrowanego kompleksu terminalowego lotniska. W miejscu istniejących budynków A, C i E, powstanie nowoczesny terminal, składający się z obiektów A, C1, C2 i T oraz zmodernizowanego budynku B.
Interne Kennung: PI4_778/08/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45213330 Bauarbeiten für Gebäude in Verbindung mit dem Luftfrachtverkehr, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45111100 Abbrucharbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45111300 Abbauarbeiten, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45400000 Baufertigstellung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71246000 Festlegung und Aufstellung der für den Bau benötigten Mengen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.14.1. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy wykonanie zamówienia w zakresie (zakres podstawowy obejmuje zaprojektowanie wszystkich poniżej wymienionych elementów robót zgodnie z wymogami PFU): 1) Dostawa i montaż wszystkich kamer zewnętrznych i wewnętrznych systemu CCTV obiektów C1, C2, T, A, B oraz WYPOSAŻENIA CENTRUM OBSŁUGI SYSTEMU CCTV -„Prawo Opcji nr 1”; 2) Dostawa i montaż systemu zarządzania kolejkami i organizacji ruchu pieszych -„Prawo Opcji nr 2”; 3) Dostawa i montaż oznakowania lotniskowego (wayfinding) - „Prawo Opcji nr 3”; 4) Dostawa i montaż siedzisk - „Prawo Opcji nr 4”; 5) Dostawa i montaż zabezpieczenia fasad budynków - „Prawo Opcji nr 5”; 6) Nasadzenia i utrzymanie zieleni - „Prawo Opcji nr 6”; 7) Rewitalizacja stacji energetycznej ST3a - „Prawo Opcji nr 7”; stanowiących Prawo Opcji, których zakres przedmiotowy szczegółowo opisano w Opisie Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 8 do SWZ) wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych w dokumentach zamówienia i przepisach prawa decyzji i zezwoleń, niezbędnych do eksploatacji przedmiotu Opcji, jeżeli dotyczy. 3.14.2. W ramach Prawa Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jeden z zakresów wskazanych w pkt 3.14.1. powyżej i wycenionych przez Wykonawcę w Ofercie. 3.14.3. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Prawa Opcji będą ceny zawarte w Ofercie Wykonawcy. 3.14.4. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych Prawem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 3.14.5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji w przypadku: 1) otrzymania zewnętrznego dofinansowania lub współfinansowania na wykonanie prac objętych Prawem Opcji; 2) pozyskania dodatkowych środków finansowych w zakresie pozwalającym realizację prac w ramach Prawa Opcji; 3) w przypadku, gdy cena oferty wybranej jako najkorzystniejsza w niniejszym postępowaniu będzie niższa od kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia w zakresie pozwalającym na uzyskanie przez Zamawiającego oszczędności finansowych umożliwiających realizację prac w ramach Prawa Opcji. 3.14.6. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy prace w ramach Prawa Opcji: - w zakresie Opcji nr 1-4 - w terminie do 15 miesięcy od dnia zawarcia umowy ws. zamówienia publicznego; -w zakresie Opcji nr 5-7 - w terminie do 18 miesięcy od dnia zawarcia umowy ws. zamówienia publicznego. 3.14.7. Do zakresów będących przedmiotem Prawa Opcji, ich odbioru, odpowiedzialności za ich wykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialności z tytułu kar umownych, jak również realizacji uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy, w tym w szczególności prawa do odstąpienia od umowy, uprawnień z tytułu rękojmi za wady i gwarancji jakości, zastosowanie będą miały analogiczne zasady jak dla robót objętych podstawowym zakresem zamówienia z zastrzeżeniem, że zasady uiszczania zapłaty i rozliczeń za zostały uregulowane odrębnie w załączniku nr 7 do SWZ – Wzór Umowy.