2. Verfahren
Verfahren
Titel: RESTAURATIE EN HERBESTEMMING VAN HET HEILIGE GEESTHUIS IN LIER
Beschreibung: Het Godshuis Heilig Geesthuis bestaat uit vier gebouwen geschikt rond een binnenplaats. In het dossier worden de gebouwen als volgt benoemd; voorbouw gebouw A, westvleugel gebouw B, achterbouw gebouw C en oostvleugel gebouw D. Na een doorgedreven restauratie zal het gebouwensemble worden herbestemd als ‘Huis van het Kind’. De gebouwen worden aangepast aan de technische en comfort eisen van het Huis van het Kind met aandacht voor energie, duurzaamheid, toegankelijkheid , kindveiligheid en brand. De gebouwschil van gebouw A en C worden grondig gerenoveerd (herstel gevelparament, vernieuwen of restaureren buitenschijnwerk en vernieuwen van de dakbedekking). De houten draagstructuren, zowel verdiepingsvloeren als dakkap, worden in beide gebouwen doorgedreven hersteld of vernieuwd. Het interieur wordt aangepast aan de hedendaagse comforteisen met totale vernieuwing van alle technieken en het implementeren van een lift en nieuwe trapkern. Waar mogelijk wordt langs binnen geïsoleerd. Gebouw C wordt bijkomend volledig onderkelderd. Gebouw B wordt afgebroken en vervangen door een nieuwbouwvolume van één bouwlaag met een gradueel vertrapte dakspeelplaats die de verbinding tussen gebouwdelen A en C maakt op de verdiepingen. Ook de nieuwbouw B wordt voorzien van een nieuwe ondergrondse kelder. De binnenplaats, die wordt vergroot door de afbraak van gebouw D, wordt volledig heraangelegd. De eertijds gedempte Sint-Pietersvliet achter achterbouw C wordt terug opengewerkt en publiek ontsloten. Het project beoogt een duurzame verwarming van het Heilige Geestgebouw via een combinatie van aquathermie (warmte uit oppervlaktewater) en geothermie (BEO-veld). De toepassing van aquathermie kadert binnen een Europees Interreg-subsidieproject, waarbij het Heilige Geestgebouw fungeert als pilootproject voor duurzame energie in erfgoedcontext. Voor de aquathermie wordt een ondergronds circuit opgezet dat water haalt uit de nabijgelegen Binnennete aan de Mosdijk en deze transporteert naar de aquathermie warmtepomp in de technische kelder van het Heilige Geesthuis. Om het Binnennete-circuit te kunnen realiseren zal een aanzuig- en lozingsleiding in één gestuurde onderboring worden voorzien tussen het perceel van de Heilig Geestsite en de Binnennete via het perceel Kerkstraat 3-5. Ter hoogte van de Binnennete aan de zijde van het perceel Kerkstraat 3-5 worden compacte RVS-warmtewisselaars op een nieuwe staalstructuur voorzien. De geothermische installatie (BEO-veld) wordt gerealiseerd door middel van verticale boringen ter hoogte van het binnenplein.
Interne Kennung: 2009GEES_
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 2009GEES_ - 1
Beschreibung: RESTAURATIE EN HERBESTEMMING VAN HET HEILIGE GEESTHUIS IN LIER
Interne Kennung: 1